Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság utáni név?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság utáni név?

Figyelt kérdés
A vezetéknevem nagyon karakteres, a páromé sem kevésbé. A kettő együtt nem hangzik valami jól...túl sok...nem is passzol egymáshoz :)Ő szeretné, ha az ő nevét viselném majd. Viszont én szeretném inkább megtartani a sajátomat. Sajnos nem ismerhettem édesapámat...ez az egyetlen dolog, ami hozzá köt...nem szeretném ezt is elveszíteni. De a párom sem szeretném megbántani. Mit tanácsoltok ?

2013. szept. 9. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Férjnevené Lanykorinév Keresztnév.
2013. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem mindegy? Van saját neved, viseld azt. Ő szeretné ha.... na és? Te meg nem szeretnéd. Pont. Téma lezárva. Mi ezen olyan nehéz? A "párod" talán nem jött még rá, hogy te is egy önálló ember, külön lény vagy, nem az ő függeléke?
2013. szept. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Az első házasságomban ragaszkodtam a saját nevemhez, talán épp azért, mert a párom annyira akarta, hogy "-né" legyek, hogy már csak azért sem akartam felvenni a nevét. Nem volt egy életképes kapcsolat, gyorsan véget ért a házasság is. Túl naívan álltam a dolgokhoz. Évekkel később újra férjhez mentem a mostani páromhoz. Ő semmit, szó szerint semmit sem mondott a névválasztásról, azt mondta, az én nevem az én életem befolyásolja, válasszam, amit szeretnék. És felvettem a vezetéknevét, mert megtetszett az írásmód, a hangzás, éreztem, hogy ez jó érzés lesz nekem. Most Xné Y Z vagyok. Ha erőltette volna, valószínűleg előjön a dacos énem, de így, hogy szabad döntés volt, végig tudtam gondolni, ki is vagyok valójában és melyik név változat takar engem a legjobban. Neked is ezt javaslom. Adj magadnak pár napot, kérd meg a párod, hogy ne beszéljen erről néhány napig, írd le a neveket, minden lehetséges formában és picikét barátkozz velük. Aztán egy hét után döntsd el, melyik vagy TE. Ha ebben nem szerepel az ő vezetékneve, akkor meg kell, hogy eméssze. REméljük, hogy ezzel a névvel éled le az egész életed, mert Ő az igazi. Nem mindegy, hogy döntesz, nehogy később megbánd! Türelem kell, és adj esélyt minden lehetőségnek! :) Sok boldogságot! :)
2013. szept. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Miért nem úgy veszed fel a neved, hogy Kovácsné Kiss Magdolna? Akkor megtartod a jelenlegi neved és felveszed a férjedét is.
2013. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Na a 2. válaszadó vagy nem házas vagy sose lesz az....egy rendes kapcsolatban ezt meg lehet beszélni, lehet felhozni érveket ellenérveket , majd kompromisszumot kell kötni. Én letojom mi a nevem, nem a nevemtől leszek az aki vagyok, ez már túl feminizmus, hogy ebből is mekkora ügy van. Én sem ismertem az apám mégis elhagyom a nevem és mivel a né egyszerűen nem tetszik , felveszem a leendő férjem vezetéknevét. Jobban is tetszik mint a sajátom.
2013. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy rendes kapcsolatban ezt meg lehet beszélni, lehet felhozni érveket ellenérveket , majd kompromisszumot kell kötni. "


Rendes kapcsolatomban evidens volt, hogy megtartom a nevemet. Pont hogy az értelmes ember az, aki elfogadja hogy a párja hogy érez ezzel kapcsolatban, és nem vitatkozik egy ilyen piti ügyben, nem vergődik, hogy "naaa, de kössünk már egyezséget". Ez nem egy alku, nem a piacon vagyunk. Ez egy olyan dolog, amit vagy akar a nő (és a férfi), vagy nem.


Semmi kifogásom az ellen, aki felveszi a férje nevét, egészségre. Viszont az ellen már van, amikor valaki nem akarja, a másik mégis veri a hisztit, hogy de naaaaa.

2013. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Te fogod használni a nevet, neked kell együtt élned vele. Szerintem úgy vedd fel, ahogy neked tetszik.
2013. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha a saját neved tetszik, tartsd meg. A "szeretné" meg a "kompromisszum" a kettőtöket érintő dolgokra érvényes, nem a csak téged érintőkre. (Egyébként próbáld ki egyszer, hogy az ilyen "meg kell beszélned a férjeddel", "kössetek kompromisszumot" javaslatokkal előállók úgy fel bírnak háborodni, amikor következő lépésként javaslom, hogy a férj leendő nevét is beszéljék meg, de még azon is, amikor azt javaslom, hogy a gyerekek nevét beszéljék meg.)
2013. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Fedd fel így "Kovácsné Szabó Katalin"
2013. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, neked kell dönteni ilyen kérdésben. A férjemet megkérdeztem bár akkor már igazából választottam. Ő azt mondta én élem le a hátralévő életemet az új nevemmel, én válasszak. (de titkon örült, hogy felvettem.) Én a kötőjeles verziót választottam, mert illenek egymáshoz, utálom a né végződést...kiráz tőle a hideg, de a saját teljes nevemet is meg akartam tartani. Így a kötőjeles maradt. plusz elég gyakori a vezetéknevem, ezért így különlegesebb.


Beszéljétek meg, de azt ne hagyd hogy ő akarjon helyetted választani.


27/N

2013. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!