Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felelősnek érzem magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felelősnek érzem magam a helyzetért! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A férjem megszakította a kapcsolatot az anyjával. Én támogattam a dolgot, mert nagyon régóta tagja voltam ennek a "családi életnek", és megdöbbentő dolgokat tapasztaltam. Amíg a férjem az anyjánál lakott, a félszobában kellett aludnia egy matracon a padlón. Szigetelés nem volt, a helyiség egyébként is egy raktár volt. Ajtó helyett egy darab pléd lógott az ajtónyílásban. Közben az anyja nagyon jól keresett, milliós megtakarításai voltak és amikor tehette, külföldre utazott nyaralni. Amikor szóba került a dolog, folyton dohogott, hogy nincsen pénze semmire, és még amiatt is hisztizett, ha náluk ebédeltem, vagy esetleg zuhanyoztam.


Azóta évek teltek el, és saját lábra álltunk. A férjem kapcsolata az anyjával azóta sem javult, az anyja megpróbált ráakaszkodni, ezért most "elváltak". Nagyon sokban hozzájárultam az évek alatt, hogy a férjem kiálljon az anyjával szemben, növelje az önbizalmát, képviselje a saját igazát és megpróbálja kiharcolni azt, ami ilyen körülmények között járna egy nappali tagozatos diáknak.


Nagyon sokat rivalizáltunk az anyjával, és emiatt úgy érzem, hogy ez az én bosszúhadjáratom. Most bűntudatom van. Jogos, hogy bűntudatot érzek?


2013. szept. 15. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ne legyen! Örülnék, ha a férjemet is rá tudnám bírni, hogy legyen határozott az anyjával szemben.

Bár nem egészem értem, miért baj, hogy a férjed a saját érdekeiért kiáll?!

2013. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem jogos a bűntudatod, erre semmi okod nincsen. Nem is értem miért nevezed ezt "bosszúhadjáratnak". Ha valóban így volt ahogyan ezt leírod, akkor segítettél a férjednek leválnia erről a beteg, önző anyáról. Ez inkább dicséretre méltó, nem értem miért van bűntudatod? Sok anya teszi hasonlóképpen tönkre a gyereke lelkivilágát, az ilyentől jobb is szabadulni. Ti végül is közös erővel célhoz értetek. Nyugodjatok meg, és éljétek a magatok életét most már az anyai mérgezés nélkül. Tegyetek pontot a történet végére.
2013. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az zavar, hogy a férjemnek (meg amúgy mindenki másnak is) csak egy anyja van. És még akkor is, ha ez az anya egy élősködő volt, most hogy nincs, nem lehet pótolni. Olyan furcsa, hogy hirtelen a férjemnek "nincsen anyja". Mintha... segítettem volna megölni egy gyilkost, vagy valami. Az is érthető, de nem helyes. Önbíráskodás.

2013. szept. 15. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Erre gondoltam én is, de te a férjedet nem egy szerető anyától fosztottad meg, nem egy jó kapcsolatot tettél tönkre. Ez egy más anya-fiú felállás volt. Ne eszelj ezen.
2013. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jól van... Köszönöm a válaszokat. A férjem sem érzi úgy, hogy közöm lenne a dologhoz, úgyhogy tényleg le kell, hogy hűtsem magam.
2013. szept. 15. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy segítettél beverni az utolsó szöget a kapcsolatuk koporsójába.Ha szerinted jól tetted,akkor nem lenne bűntudatod.
2013. szept. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Egy anyja van,de milyen...


Én a másik fél vagyok,egy anyám van,de olyan,aki nem érdemli meg,hogy anyának nevezzem.

Párom kellett hozzá,hogy kizárjam az életemből,azóta boldogabb vagyok.

2013. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ki pontozott le mindenkit...?

2013. szept. 16. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!