Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ebben az esetben ti kinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben ti kinek adtok igazat? Gyed-del kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Baráti házaspárról van szó. Van már 2 nagyobb gyerekük, 10 és 12 évesek és nemrég született a legkisebb, most múlt 1 éves.


A vita tárgya, hogy az apa is szeretne vele otthon lenni gyed-en legalább pár hónapot a bölcsi előtt. Az anya viszont ezt nem szeretné, ő szeretne otthon maradni végig, kiélvezni ezeket a hónapokat.


Nektek mi a véleményetek?


2013. szept. 15. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Apukám az első házasságában otthon maradt a bátyámmal, a volt felesége meg dolgozott.
2013. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a pénz volt döntő. Amelyikünk többet keresett az ment dolgozni.Az első gyereknél a férjem keresett többet, így én maradtam, ő dolgozott. 5 évvel később én kerestem többet, így én dolgoztam a férjem maradt otthon a kicsivel.. Mindkét esetben jó megoldás volt..
2013. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Hogy a nő önző, és valószínűleg csak nem akar dolgozni...
2013. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Én is ismerek házaspárt, ahol a nő ment vissza dolgozni, mert a férfi 2x-esét kereste a nő, tehát ha ez beleszámít a döntésben. Ha a fizetésük közel hasonló, akkor is maradhat a férfi, ámbár ezt kierőszakolni egy nőtől, aki a gyereke mellett akar maradni, az sem elég jó megoldás.

Mindenesetre a férfinek is ugyanannyi joga van otthon maradni.

Visszaveszik e esetleg mind a kettőt munkahelyére? Mert ha a pasinak mondjuk ugrik az állása az otthon töltött idő miatt, akkor az is fontos. Szóval mi a helyzet?

2013. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

anyuka ha visszamegy, simán kirúgható, pláne, ha megtudja a főnök, hogy pár hónapról van szó, utána talán megint nem fog dolgozni, mert visszamegy gyes-re.


De érdekes vélemény az is, hogy anyuka csak nem akar dolgozni. Aha,és apuka akkor miért akar otthon lenni? Csak nem azért, mert nem akar dolgozni?

2013. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó az anya munkanélküli folyósítása alatt is visszamehet gyed-re, másrészt meg ha gyes-en marad akkor a három gyerek miatt így is úgyis otthon marad még 6 évig. Baromira önző az anya, én lehet a váláson is elgondolkoznék.

Én ezért kötelezővé tenném, hogy az anya csak egy évet maradhat gyed-en a második évben csak az apa ha nem akkor meg mehet gyes-re.

2013. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Anyagilag nem lenne gond, ha az apa maradna otthon.


Hogy kit hogyan vesznek vissza vagy nem vesznek vissza - hát ezt elég nehéz megmondani.


Utána az anyuka nem menne vissza gyes-re, hanem menne a gyerek bölcsibe és mindkét szülő dolgozna.


Az anya a gyerekek előtt is dolgozott, terhesen is, gyes-en nem volt egyik gyerekkel sem. Nem hiszem, hogy az motiválná hogy nem akar dolgozni.

2013. szept. 15. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a normális, hogy megosztoznak a gyeden, feltéve hogy az anyagiak megengedik... Gondolom, vmi ősanya a nő.
2013. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!