Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szülés után már semmi sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülés után már semmi sem olyan, mint régen. Nálatok is minden megváltozott?

Figyelt kérdés
Férjem egyik munkából esik a másikba,hogy legyen elég pénzünk. Én egyedül nevelem pár hónapos gyermekünket,mellette sütök,főzök,mosok,takarítok..ettől fáradok le. Mindketten eléggé ingerültek vagyunk,sokszor összeszólalkozunk. Szex már hetek óta nem volt. Mire beesünk az ágyba,már megfordulni sincs erőnk. Meddig mehet ez így? Félek,rossz vége lesz..
2013. szept. 16. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te azért össze fogod szedni magad. Meglátod, majd egyre könnyebb lesz. Nem tudom milyen beállítottságú vagy, vagy milyenek a lehetőségek, de egy kései bölcsi is beleférhet esetleg. Akkor te is dolgoznál, lenne pénz, kevesebb feszkó, mert azért ilyenkor az is ott van ugyebár.


Vagy majd ha kevesebbet kelsz fel és rendszer lesz a háztartásodban, nemcsak az éppen lyukas percekben eszel vagy kapkodsz feladatok után, akkor lesz energiád a párodra is.

Pl. direkt neki kitalált vacsi, masszázs. Ha elkezded, majd észreveszi és látni fogja, hogy élsz még, csak kicsit kivoltál(kivagy) a gyerek miatt. Nyilván nem arra gondolok, hogy csak te lesd a kedvét. De ha nőként viselkedsz és rá férfiként tekintessz, akkor férfiként fog viselkedni.

2013. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek általában mindig rossz vége van. Próbáljatok közeledni egy kicsit egymáshoz. Tudom, hogy nehéz, de ez a megoldás.
2013. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj, kèrdezö, de mièrt kell gyereket szülni, ha mèg nem adottak a feltètelek? Mièrt, ha ennyire számít a te kiesö jövedelmed?


Most edd meg, amit föztèl...

2013. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem sokáig ne hagyd magatokat ebben az állapotban. Én legelőször is beszélnék a férjemmel, biztosítanám őt arról, hogy nekem se jó így, és hogy mindenképpen csak átmeneti időszakról van szó, szóval hogy tartson ki, és is kitartok. Utána meg kitalálnám (legjobb lenne a férjeddel közösen) hol tudtok időt nyerni magatoknak, ha más nem egyelőre csak hetente egyszer pár órára. Pl. hétvégente nagyszülőnek átadni pár órára a gyereket, vagy valakit odahívni amíg ti kettesben leléptek. Kell lenni olyan megoldásnak, hogy egymásra időt szántok. Ha más nem pár órára bébiszitter amíg vesztek egy közös fürdőt egy pohár borral, ami ellazít, akár ott helyszínen lehet folytatni a többit... Vagy kivenni pár órára egy szobát és ott ugyanezt, ha az jobban kivitelezhető.
2013. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Miért vállaltatok gyermeket ebben az esetben, ha tisztában voltatok vele hogy csak másodállással és rengeteg stresszel megkoronázva fogtok valahogy megélni, de még úgy is nehézkesen?


Sajnos a gyereknek és a kapcsolatotoknak sem a pénzhiány, sem a nélkülözés sem a stresszhelyzet nem tesz jót. Márpedig ez csak akkor fog változni, ha a bevételetek stabilabbá és elegendővé válik.

2013. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Miért gondolja mindenki, hogy a férj azért dolgozik sokat, mert még nem adottak a feltételek, és miért az az első, hogy egyből mindenki ítélkezik?

Én teljesen megértelek, amikor megszületett az első gyerkőc, a férjemnek is épp olyan időszak volt a munkahelyén, hogy dolgozott reggeltől estig. Én mostam, főztem, szoptattam, pelenkáztam...,

2013. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

... aztán felújítottunk. Nem ment simán. Igaz nem veszekedtünk. Nem volt könnyű időszak, de túléltük.

Furcsa, hogy itt sokan úgy gondolkodnak, hogy előbb legyen meg minden, aztán gyerek. Elárulom, hogy az elején ronda kölcsönbabakocsival kezdtünk, légzésfigyelőt csak 5 hónapos korában tudtunk venni...stb, de mindent megoldottunk.

Közösen. Próbálj meg egy kicsit azon változtatni, hogy ne egymáson vezessétek le a feszültséget. Megértem, hogy alig van energiátok, akkor csak beszélgessetek egy kicsit, vagy ölelgesd meg elalvás előtt. Sok apróságon sok minden múlhat.

Ne aggódj, ez a kezdeti kimerültség csak átmeneti állapot, legyél türelmes a pároddal, és nem lesz baj.

2013. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért dolgozik annyit férjem,mert nincsen anyuci,apuci aki a seggünk alá tegyen bármit.

Nem szenvedünk hiányt semmiben,de mindig vannak plusz kiadások,dolgok,amikre kell.

Egyébként meg nem mondtam egy szóval sem,hogy keveset kapok,mert itthon vagyok...

Nem is értem,miért nem a kérdésre válaszolnak egyesek. Kár volt feltenni a kérdést..

2013. szept. 18. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

A kèrdèsre válaszoltunk egy másik kèrdèssel. Lehet pamaszlodni, hogy noncs anyuci-apuci, de èn erre is ugyanezt mondom: nrm kell gyereket vállalni, amig nem tudsz normâlis hàtteret nyújtani, ès ebbe az is beletartozik, hogy ne egy agyonhajszolt apát kelljen látnia mindennap. Mert ez a következmènye annak, hogy "majd megoldjuk valahogy" - egy másik ember èletèt nem lehet erre alapozni.


A válaszom ismèt: most már türj ès edd meg, amit föztèl - mègis mi más tehetnèl? Te vállaltad ezt a helyzetet.

2013. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, uccsó, de nincs igazad. Ha a te felfogásod szerint élnének az emberek, már nem is élnének. Kihalt volna az emberiség. Valami mindig hiányzik, új cél mindig van/lesz, na még ezt, na még azt, aztán közben kifutunk az időből.
2013. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!