Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha az egyik fél véleménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél véleménye megváltozik a gyerekvállalásról, arra mi a megoldás? Ragaszkodni az előzetes "tervhez" mindenáron, vagy elválni?

Figyelt kérdés

Eredetileg legalább 2 gyereket tervezett a pár, de az első után az egyik fél meggondolta magát. A házasság előtt nem hazudott, csak most, hogy már van egy gyerek, látja hogy mivel jár és nem akar többet.


Ilyenkor mit lehet tenni? Mit tanácsoltok?


2013. szept. 27. 13:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélni, ez a legegyszerűbb. Egy jó alapos beszélgetés.
2013. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen emberi reakció az, hogy valamiben megváltozik a véleményünk. Elgondolni valamit a maga kis ideologizált képével könnyű, azonban megtapasztalni más dolog. Miután az ember nem azt kapta amire számított, gondolhatja másként a dolgokat. Ez így természetes.

A válást nem igen értem, hogy hogy jön a képbe. Attól az az egy gyerkőc még ott van, akit családban kéne felnevelni. Gondolom a pár is szereti egymást, ha az egyik fél még akarja a második babát a másiktól.

Egy gyerek is gyerek.

2013. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Miért gondolta meg magát? Ki tudnád fejteni?
2013. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom miért pontoztátok le a 2.-at szerintem igaza van.


Semmiféleképp nem szabad a válást választani emiatt, ha amúgy jó a kapcsolat. Tényleg nem is értem, hogy merülhetett fel.


Mindenki sok mindent tervez, de nem alakul néha úgy a dolog.

2013. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Beszélgetés már megvolt. Egyik fél szeretne még gyereket, a másik nem.


Nem igazán tudom jobban kifejteni: nem élvezi annyira mint várta, nem erre számított.

2013. szept. 27. 13:48
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Azt gondolom, hogyha legalább már az egyik gyerek megvan, és szeretetben nevelik fel, akkor a több gyereket akaró fél lehetne megértőbb. Hiszen a párja lelkivilága fontosabb kell, hogy legyen, mint az, hogy konkrétan 2 gyereke legyen, vagy legalábbis én így gondolom. Ilyet nem szabad a másikra erőltetni, mert az már veszett fejsze nyele, ha a plusz gyereket nem akaró fél szenved, aztán tudat alatt a kicsit bántja majd az anyja/apja fixa ideája miatt. Ha nagyon nem hajlandó engedni a 2 gyereket akaró fél, többszöri megbeszélés után sem, akkor lehet, hogy a válás a megoldás. Mert itt már nemcsak a gyerek/nem gyerek a baj, hanem az, hogy nem kompromisszumképesek, és nem fontos egyiküknek sem a másik érzelmi világa.
2013. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig csinálhatják azt, hogy várnak. Gondolom, a gyerek még pici, mindenképpen sok gonddal jár. Mi van, ha az a fél, aki meggondolta magát, később megint úgy gondolja, hogy belefér? Mondjuk 6-8 év múlva akár, ha még nem túl idősek.
2013. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem élvezi a jelenlegi gyerkőccel a szülőséget akkor kár volna "ráerőltetni" még egyet... :/ Ezzel persze nem azt mondom,hogy váljanak! Egyértelműen meg kell beszélniük és közös nevezőre jutniuk!Egyébként pedig szerintem jövendőbeli szülőként sokan tudtuk előre,hogy lesznek jobb és rosszabb napok,könnyebb és nehezebbek,boldogabb és szomorúbb...Én legalábbis nem azért vállaltam gyereket mert elaléltam az édes mosolygós jól alvó kisbabáktól :) Persze elaléltam tőlük... :P Hanem mert éreztem,hogy szeretném.
2013. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

2. vagyok, köszi 4 :)


Csak egy családon belüli példa. Sógornőm mindig 4 gyereket szeretett volna. El volt ájulva a kicsiktől. Gyönyörűek voltak amikor szépen felöltöztetve sétáltak az utcán, vagy csak mosolyogtak. Szóval nagy család volt tervezve, férjhez ment, majd megszületett a lánya.

No akkor dőlt meg a 4 gyerekes idilli kép. 7 év múlva szánta csak rá magát a 2. gyerkőcre, addig hallani se akart róla.


Azonban az előbb nem is válaszoltam arra, hogy mit lehet tenni.

Semmiképpen nem elválni. Egyrészt még változhat a másik fél véleménye pár év múlva, másrészt ha nem az se baj, hiszen egy gyerkőc már van.


A másik fél legyen egy kicsit megértőbb. Önzőség lenne ráerőltetni az akaratát a másik félre.

2013. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
14:04-es vagyok. Ezzel azt akartam mondani,hogy nem ért csalódás úgymond amikor sok volt a gond,hiszen számítottam rá.Persze nem lehet felkészülni mindenre,nem azt mondom,hanem csak,hogy nem mindig tejfel az anyaság sem..
2013. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!