Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közel 10 év házasság után a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közel 10 év házasság után a névváltoztatás hülyeség?

Figyelt kérdés

Egyfajta gesztusnak szánnám a férjem felé...

Sok nehézségen vagyunk túl, főleg a közelmúlt pár éve volt nagyon necces, két éve majdnem el is váltunk. Anno megtartottam a saját nevemet, de mostanában a kötőjeles verzióval kacérkodom.


2013. okt. 19. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Én mondjuk sosem értettem, hogy miért kell felvenni a másik nevét, de te tudod. Ha úgy érzed, akkor vedd fel.
2013. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
és ez ennyit jelente a férjednek?? mert mire kicseréled az összes papírodat,az nem kevés utánajárás és nem kevés pénz.
2013. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
A férjed is felveszi kötőjelesen a te neved gesztusként?
2013. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom miért kell ilyen negatívan és bunkón hozzáállni.Szerintem is szép gesztus,szerintem örülne neki.Arra viszont tényleg számitanod kell hogy majd az iratoknak utána kell járni.
2013. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez marha nagy hülyeség.


Hülyeség, mert egy csomó utánajárás és egy rakás pénz, mire a személyidet, lakcímkártyádat, útleveledet(ha van, ha eddig volt, bár most az Unióban felesleges, hacsak nem akartok mondjuk Amerikába menni), a TAJ-kártyádat, a jogosítványodat(ha van), a forgalmidat(ha van autód), stb. kicserélik... Márpedig ha nevet változtatsz, akkor ki kell.


Én a helyedben ezt a rengeteg pénzt inkább arra fordítanám (ha van ennyi pénzed "felesleges", értsd: nem dönti romba a családi kasszát), hogy - pláne most így utószezonba minden olcsóbb- elmennék egyet nyaralni, őszelni...szóval kikapcsolódni.


Ennyi pénzből, amennyibe a papírcsere kerül(ami kötelező és megúszhatatlan, ha nevet akarsz változtatni) már el lehet menni bőven itthon talán még 2 hétre is a Mátrába, vagy Balatonra(ott már rég lement a szezon), és ennyi pénzből belefér 1 hétig kb. az is, ha minden nap délbe- este az éttermi étlapról választasz magadnak-magatoknak a férjeddel ételt.


De ha étteremre, nyaralásra(szóval: múló élményekre, emlékekre) sajnálod a pénzt, és valami szép, ízléses ajándék is kijöhet ennyi pénzből... Pl. ha arany nem is, de egy ezüstmedál benne egy jól sikerült közös képetekkel... vagy akármi...

2013. okt. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Én alapból nem tartom hülyeségnek a névváltoztatást, de ha 10 éve, amikor összeházasodtatok nem vetted fel a nevét, akkor most fölöslegesnek tartanám. Én is inkább egy nyaralásra költeném azt a pénzt, esetleg valamilyen közös programra, színház, mozi, vacsora stb.
2013. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem inkább menjetek el kettesben valahová, töltsétek el együtt az időt és költsétek el az erre szánt nem kevés pénzt. Romantikus vacsi közben is mondhatsz köszönetet, meg hogy de örülsz, hogy együtt vagytok.

Én megbántam, hogy nem tartottam meg a nevemet, így nagyon hosszú :S

2013. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem hülyeség. Én biztos rögtön fölvenném házasság után a nevét, de ha már úgy döntök, hogy maradok a sajátoménál, akkor 10 év után tuti nem fogom meggondolni magam.

De egyedül rajtad áll.

2013. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Én nem értem miért kell ajánlgatni más verziókat a "pénz elköltésére" egyáltalán az sem,hogy hogy jön ez ide. Egy nyaralás a saját nevemhez? Na mindegy.

Kérdező a szavaidból úgy gondolom,hogy annó a Férjed örült volna ha felveszed a nevét!? Ebben az esetben biztos örülni fog annak,hogy Neked,megváltozott ezzel kapcsolatban a véleményed/hozzáállásod és lépsz is ez ügyben.Annyi plussz jutott eszembe,hogy ezt a "hülyeség" érzetet eltávolítsuk,hogy írod,hogy "közel 10 év" na ezzel a 10 éves házassági évfordulóval egybe lehetne kötni ezt a névváltoztatást!:) Ez egy szép apropója lehetne az egésznek és ezzel szerintem le is vettük az esetlegesen "hülyeség-szagát" a dolognak.:) További sok szép 10 évet kívánok még az új névvel! Hajrá! Én pártolom!:)

2013. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
Anyagilag, ha nem megterhelő neked, akkor nyugodtan. Az meg nem igaz, hogy sok idő... Nagy városban élek, 1 nap alatt elintéztem mindent, kisebb városban elég fél nap is.
2013. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!