Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért akarja a párom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarja a párom, hogy tanuljak valami szakmát?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam jó tanuló, az iskolát utáltam. Párom most el akar küldeni egy iskolába, hiába mondom neki, hogy azért fizetni kell mert csak a munkanélkülieknek ingyenes. Hogy beszéljem le erről a hülyeségről? Mindennap mondja...
2013. okt. 21. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan munkahelyed van, ami hosszú távú, a megélhetesetek felét legalább megkeresed vele (minimum 100.000 nettó), akkor ne mondj semmit.


Ha végzettség híján nincs munkád, vagy minimálbérért gürizel, a fizetésed a béka segge alatt, és a párodnak kell hozzátenni, hogy megéljetek, akkor viszont tedd össze a két kezed, hogy ilyen a pasi.


Hány éves vagy egyébként? ez a gondolkodás olyan 16-17 évesen jellemző bizonyos körökben.

2013. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A páromnak nincs rendes munkája én pedig szeretem a munkahelyem.
2013. okt. 21. 09:29
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hülyeség, nagyon is igaza van. Ha nincs semmilyen végzettséged, sokra nem viszed az életben. Lehet, hogy most van valami munkád, de azért az nem fog nyugdíjaskorodig tartani a mai világban.

Tanulni munka mellett is lehet, rengeteg felnőttképző van, ahol délutánonként, szombatonként vannak órák.


Tényleg nincs ingyen, de manapság semmi sincs. A párod gondol a jövőre, tedd te is azt. Az egy dolog, hogy nem voltál jó tanuló, de mindent csak akarni kell. Különben is, a szakmai képzés már nem olyan, mint az általános iskola, csak azt tanulod, ami a szakmához kell, és szakfüggően gyakorlat is van.


Gondolom nem akarsz hosszú távon minimálbéres operátor vagy segédmunkás lenni. Ötvenes éveidben meg képzetlen munkanélküli, aki sehová sem kell.

Szedd össze magad, és tanulj!!! Sok sikert!

2013. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom az utolsó kommentedet. Azt hittem fordított a helyzet, neked nincs normális munkád, és a párod keres. Ettől függetlenül sosem baj, ha tanulsz. Nő vagy, vagy férfi, hány éves, mennyire stabil a munkahelyed? Ezeket azért érdemes mérlegelni.
2013. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Olyan a munkám, hogy évekig ott dolgozhatom. A tandíjat pedig nem tudnánk kifizetni, de a párom ezt miért nem érti meg? Azért, hogy megbukjam felesleges beiratkoznom.
2013. okt. 21. 09:41
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs végzettséged, és megszűnik a munkaviszunyod, mit fogsz tenni?

Nem lenne hülyeség, pl. olyan szakmát, amivel otthon is tudsz keresni, még akkor is, ha ez a munkahelyed marad: virágkötő, cukrász, varró... Akkor maszekolhatnál is, meg ha úgy alakul, el is tudsz vele helyezkedni.

2013. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
NINCS rá pénzem!!! Kettes bizonyítvánnyal nincs az az iskola ahová felvennének.
2013. okt. 21. 09:48
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit akar a párod, hogy tanulj? Most mit dolgozol?
2013. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt akarja, hogy eladónak, fodrásznak, műkörmösnek vagy ilyesminek tanuljak. A munkahelyem azért jó mert hamarabb hazamehetek.
2013. okt. 21. 10:09
 10/18 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy azt mondom neki, hogy beíratkoztam csak hagyjon vele békén.
2013. okt. 21. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!