Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tanuljak szakmát, vagy sem?

Tanuljak szakmát, vagy sem?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, két gyerek anyukája. Diplomám van, viszont két gyerek mellett nem találok bababarát munkahelyet. Férjem 12 órában dolgozik, más segítségem nincs. Nagyon gondolkodom, hogy valamilyen tanfolyamot kellene elvégeznem, a kozmetikus, és a műkörömépítő is érdekel, kézügyességem is megvan hozzá, mindig magamnak csinálom a körmeimet, stb. De nem tudom, hogy érdemes lenne-e belefognom, mert elég drága egy ilyen képzés. Itt ahol lakom van 3 kozmetikus, és rengeteg körmös, de mindnek van munka, ha nem is milliomosok, de simán megélnek belőle. Biztos, hogy nem menne egyik napról a másikra, de szerintetek megérné? Fodrász van vagy tíz, ha nem több, egyébként 8000 fős városban. Bizonytalan vagyok, nem tudom, a férjemnek elő álljak-e ezzel?
2013. aug. 12. 10:24
 1/1 anonim válasza:
Először is, az, hogy a férjed elé terjeszted-e a kérdést csupán kettőtök kapcsolatán múlik. (Az én véleményem szerint elég fiatal házasok vagytok még ahhoz, hogy érdekelnie kelljen a problémád. Ha nem érdekli, de neked fontos a kapcsolatotok, akkor először azt próbáld rendbe tenni, és utána tanulj) Másodszor nagyon fontos hogy mindenki meg tudja valósítani önmagát. Ha nem a megélhetéseteket veszélyezteti a tanfolyam (és utána a felszerelés, üzlet nyitás, stb.) költsége, akkor mindenképp vágj bele, mert te is jobban fogod érezni magad, ha "le tudsz valamit tenni az asztalra". Gondold végig, hogy ki tudsz-e alakítani olyan klienskört barataidból, ismerőseidből, amivel el tudsz indulni. Ha igen, (és meg van az anyagi háttér is mindehhez), akkor ne hezitálj, vágj bele! Esetleg nézz szét, hátha találsz támogatást vmilyen pályázat formájában. Sok sikert!
2013. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!