Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha anno házasságkötésünkkor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha anno házasságkötésünkkor a férjem vezetéknevét adtuk meg később születendő gyermekeink családnevének?

Figyelt kérdés
De én mostmár azt szeretném,ha az én családnevem is szerepeljen kötőjelesen a férjem családneve mellett a kicsi nevében, akkor a kicsi megszületése után kell kérvényezni/mondani,vagy pedig bemenni simán és a házassági papiron kell megváltoztatni még a kicsi születése előtt?

2013. okt. 21. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ...né formában vetted fel a férjed nevét, akkor a gyerek csak az ő nevét kaphatja. (max nevet változtatsz).


Menj be az anyakönyvi hivatalba, ott tudod meg a leggyorsabban :)

2013. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

10 ezer forintos illeték ellenében lehet variálni vele. Anyakönyvi hivatal, még szülées előtt a legegyszerűbb.

Utána is lehet, de akkor már több iratot kell változtatni, okmányiroda is képbe kerül - macerásabb!

2013. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Megszületett már az első gyerek? Ha jól értem nem.

2. Te hogy viseled a saját nevedet?

Ha ezekre válaszolsz könnyebben tudok segíteni.

2013. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon fogok röhögni, ha a "2. Te hogy viseled a saját nevedet? " kérdésre az lesz a válasz, hogy "kösz, elég jól ":))
2013. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem megmaradt a lánykori családnevem. És én úgy gondoltam,hogy egyszerűbb,ha a házassági papiron van megváltoztatva a születendő gyermekek családneve (férjemé-enyém),mint aztán macerázni vele. Férjem szerint, elég ha már megszületik....Nem tudom ebben az esetben hogyan kell eljárni? Még nem született meg, nem is vagyok terhes,csak már most leakarom tudni az ilyesmit :P
2013. okt. 21. 14:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4! Én nem röhögnék, akkor egyszerűen nem írnám le az ügymenetet, oszt' keresgéljen.


De mivel ő normálisan válaszolt, akkor: A születendő gyerek családnevét az első gyerek megszületése előtt egyszerűen el lehet intézni. Fel kell keresni a házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezetőt, előtte kell nyilatkozni mindkettőtöknek egyszerre. Ez kb egy A4 oldal nyomtatványt jelent, ott bevezetik a nagykönyvbe, kaptok igazolást és kész. Ha a baba születése után csináljátok a névváltoztatást, akkor a baba összes papírját cserélni kell majd és illetékköteles. Sokkal macerásabb. Ha majd ezen gondolkoztok, akkor érdemes a férjedet meggyőzni, hogy az 1. megoldást válasszátok.

(A nevedet azért kérdeztem, mert egész más eset, ha -né vagy. Az macerásabb.)

2013. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
bocs, 3. voltam
2013. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És igy,hogy a gyermekek születése előtt,elmegyünk ketten,és csak azt az 1db A4es papirt kapjuk meg, az minimális illetékkel jár ugye? Gondolom max egy 5ös.
2013. okt. 21. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok: Nem akarok butaságot mondani, de így úgy emlékszem, hogy illetékmentes volt. (Ha erre kerül a sor, hívd fel az anyakönyvvezetőt, kérj tőle időpontot, aztán megmondja.) Nálunk a bonyolultabb dolog lett a megoldás, sajnos ez nem volt elég.
2013. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ment a zöld kéz :)
2013. okt. 21. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!