Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bizonyos dolgokban nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonyos dolgokban nagyon másképpen gondolkodunk a férjemmel, hogy tudnánk kompromisszumra jutni?

Figyelt kérdés

Gyereknevelési kérdésekben nem értünk egyet.

A párom jövő tavasszal szeretné elkezdeni a kisfiunkat megtanítani motorozni és gokartozni.

Valamint szeretné ha aktívan járna úszó edzésekre, és thai-box edzésre.

A fiúnk jövőre lesz 4 éves! Szerintem még túl pici az ilyenekhez. Az úszás az még oké, de a többi nem. Szerintem az ilyen dolgok még nem valók neki. A férjem viszont azt mondja, hogy nem akarja, hogy az ő gyereke egy "puhány takony legyen mint a mai gyerekek nagyrésze" és minél korábban kell elkezdeni ilyen dolgokat csinálni mert ezek megedzik testileg és lelkileg is. Eléggé hajthatatlan ebben.

Hogy tudnánk valami kompromisszumra jutni? Egyáltalán Te, hogy látod a dolgot? Igaza van a férjemnek és én reagálom túl? Vagy 4 éves gyereknek még tényleg nem valók az ilyenek?


2013. okt. 22. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez hülye XD Mit akar már egy 4 évessel thai-boxoltatni? Alsó hangon 2 éves ugrásokkal leetne haladni. 4évesen uszas, 6 evesen gokart,8 evesen motorozas 10eves thai box.....
2013. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem reagálod túl.4 éves gyerek motorozni?!Max vesztek neki egy színes kis műanyag motort had gurigázzon vele...

4 éves,szerintem elég lenne ezt ha annyira akarja suli első osztály elején elkezdeni.Akkor már talán valamennyire megérti egyáltalán hogy hogy is van az a motor,de még ez is korai egy kisgyereknek szerintem.Nem ettől nem lesz puhány takony kölyök,hanem a körülötte lévő emberektől.

2013. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az elsővel, plusz annyit hozzátennék, hogy erőltetni nem kéne egyiket sem csak ha a gyerek is szeretné csinálni, akkor kéne. Esetleg valami hangszer, tánc, vagy rajz, színjátszó szakkör is fejleszti a gyereket, (megfelelő korban elkezdve) nem csak a "keménység" a lényeg.
2013. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A thai boksz nagyon jól hangzik, de mond el neki, hogy azt min 6 de inább 8 éves kortól kéne...
2013. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Döntse el a gyerek.

De ne úgy legyen, hogy már be van íratva valamelyik helyre, és úgy kérdeziktek meg tőle, hogy tetszik-e neki, mert egy ilyen apának úgysem fog merni nemet mondani, tehát a válasza borítékolhatóan igen lenne ilyen esetben. Megérzi azt a gyerek, ha az az elvárás vele szemben, hogy szeretnie kell a gokartot.


Mutassatok neki tévében, youtube-on videókat thai boxolókról, úszásról stb. ha így megtetszik neki, és ő is szívesen kipróbálná, akkor legyen.

2013. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Nincs igaza a férjednek. A férjed a saját ki nem élt vágyait akarja a gyerekére ráerőltetni!

Ebben az esetben egy kompromisszum van! Csakis a gyerek dönthet.... majd később! A férjed meg, ha ennyire akar járjon úszni, thai-box edzésre ja és közben motorozhat is, ha akar!

Ha ebben nem tudnék dűlőre jutni vele, akár válás is lenne a vége az én részemről.

2013. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Motor helyett biciklit vegyen a gyereknek és menjetek családilag túrázni, annak legalább van értelme.

(Egyébként a küzdő sportokkal nincs baj, elég korán ellehet kezdeni és természetesen a gyerekek testi és szellemi szintjének megfelelően tanítják őket, magyarul nem vernék péppé egymást a kis négyévesek. Ha a gyerek szeretne járni nem ártana meg neki)

De azokkal vagyok akik szerint a gyerek válasszon hobbit, mert semmi értelme beíratni bárhova is ha utána csak nyígás és hiszti lenne belőle minden edzés előtt.

Egyébként a férjednek lenne is ideje a gyerekkel foglalkozni? Vinné minden úszó edzésre, télen szárítaná a kissrác haját, összeszedné küzdősportról, otthon gyakorolna vele (és lehetne folytatni), vagy csak neked akar programot csinálni ezzel?

2013. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ùszás ok. Lanyom is negy evesen kezdte az oviban. Szereti, egy ev alatt meg is tanult. Karate is van az oviban, szerintem nem lehetrossz a t box sem.motorozAst nem engednem. Biciklizzen elötte par evet legalabb. Gokart hobbi szinten hetvegente max. Es egy ekkora gyereknek egy foglalkozas bőven elég, az is heti 2x max. Nem kell tulterhelni.
2013. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy 4 éves nem attól fejlődik, hogy sokat "fejlesztik", hanem a szabad játéktól. Csak meg kell neki adni a lehetőséget, megtalálja magának a legfejlesztőbb feladatot, játékszert. Hiszen ha túl egyszerűt választana, unatkozna, ha túl nehezet, akkor semmire se jutna vele, így azt is elunná. A lényeg a bőséges választék, hogy tényleg találhasson olyat, ami épp az ő szintjén megfelelő. Így érik a leggyorsabban, és így lesz később a leginkább alkalmas bármiféle feladatra.


Én is attól tartok, hogy a férjed a saját, meg nem valósított vágyait szeretné öntudatlanul a kisfiatokra erőltetni. Ez valószínűleg tényleg öntudatlan, és nem lenne jó ötlet ezzel direkten szembesítened a férjedet, de azért azt a kérdést felteheted neki, hogy meséljen róla, hogy ő is szeretne-e gokartozni, jobban motorozni stb., szeretne-e kevésbé lenni "puhány takony" stb. Tényleg kedvesen érdeklődve kérdezd meg ezeket, hiszen ez egy lehetőség, hogy jobban megismerd a férjed titkos vágyait.


Ebben a korban azért nem szabad irányított foglalkozásokból túl sokra járatni egy gyereket, mert nem marad elég ideje, energiája a szabad játékra. Valamennyit azért persze lehet, tehát az sem igaz, hogy az lenne a legjobb, ha sehova se járna. Válasszatok a négyből kettőt (persze a gyerek bevonásával), ezeket lehet heti egy vagy két alkalommal csinálni. Ezekből egyedül a motorozásról nem tudom, hogy hogyan képzelte a férjed egy négyévessel, minden mást le lehet vinni arra a szintre. Persze a motorozásnál is lehet mondani, hogy kapjon egy futóbiciklit, hiszen az egyensúlyérzék fontos alapkészség, ami a motorhoz is kell majd.

2013. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az úszás ok, a motorozás jöhet 6 éves kortól, de ennyi elég, nem kell túlterhelni a gyereket!
2013. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!