Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » De mi van akkor ha az egyik...

De mi van akkor ha az egyik fél alkalmatlan a kompromisszumra?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája imádja a dédunokáját. Mikor visszamentem dolgozni akkor sokat vigyázott a gyermekünkre, amiért mi hálásak is vagyunk. De egyre több mindenbe beleszólt, azon kaptuk magunkat a végén, hogy számon kéri hová költjük a fizetésünket.

Közben az is kiderült, hogy a férjemnek azt mondogatta ( többek között), hogy miattam nem tud mg mondatokban beszélni az akkor 2 éves gyerek, miattam nem szobatiszta, mert engedek a gyereknek, hogy ő még nem akar. És sorolhatnám.

Mikor megköszöntük a segítségét ( közös megegyezés alapján) és közöltük vele, hogy a gyerek bölcsis lesz, teljesen kiakadt. Kiabált, bőgött, közben olyanokat mondott a gyereknek, hogy neked ott pokol lesz stb.

Elgondolkodtunk rajta, hogy vajon miket mondhatott akkor mikor kettesben volt a gyerekkel?

Elhatároztuk, hogy kicsit szüneteltetjük a kapcsolatot, de 2 hét után bőgve telefonált, hogy nem bírja a gyerek nélkül, had beszéljen vele. Utána már csak arra lettem figyelmes, hogy a gyerek visszaadja a telefont és azt hallom, hogy minket szid, én csak leraktam.


Belementünk, hogy találkozhat a gyerekkel mikor a férjem is itthon van és ha normálisan viselkedik. De ekkor is volt több beszólása amit nem tudott a férjem tolerálni.


Most az egész rokonságban mi vagyunk a szemetek, mert "eltiltjuk" tőle a dédunokát.

De most őszintén, melyik szülő engedné, hogy a saját gyerekének szidják? Nem vagyunk tökéletesek, millió hibánk van, de addig azért eljutottunk, hogy bármennyire is ilyen az öreglány, mi nem szidjuk senkinek, pláne nem egy 3 éves gyereknek.


Szerintetek jogos, hogy nem akarjuk, hogy több időt töltsenek együtt vagy nem?

Hiába kértük, hogy fogja vissza magát és biztosítjuk a láthatást heti egyszer, nem képes rá.

Nekünk meg ehhez nincs már idegzetünk.


2013. szept. 16. 21:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Az hozzá tartozik a dologhoz, hogy a kapcsolatunk elején nem ilyen volt. Legalábbis nem mutatta, segítőkész volt, aranyos és elfogadta az én nevelési szokásaimat. Persze így visszagondolva már nem vagyok benne biztos, hogy akkor is tartotta mikor én nem voltam itthon.

A lényeg, hogy szerencsésnek éreztem magam, hogy ő van. Ehhez képest ez mostanra átfordult.

2013. szept. 16. 21:36
 2/5 acelsziv ***** válasza:
69%
számotokra a legfontosabb a gyerek lelki egészsége legyen. Ebbe pedig nem fér bele az, hogy a szüleit szidják és ócsárolják előtte.
2013. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok idősebb rokon kritizálja a szülők nevelési szokásait, mert úgy gondolják ők már felneveltek sok gyereket és unokát, tapasztaltabbak. Viszont abba nem gondolnak bele, hogy megváltozott a világ, és már másképp kell nevelni. Viszont arra nincs mentség, ha valaki a szülei ellen uszítja a gyereket. Szerintem ne tiltsátok egy idős embertől, de mindig legyetek jelen a találkozónál, és a helyetekben más rokonokat is meghívnék hogy lássák hogyan viselkedik, így nem ti lennétek a rosszak. Plusz a gyereknek a maga nyelvén el kell magyarázni, hogy a mama már idős és ezért mond néha butaságokat..
2013. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tettétek. Senki sem áztathatja el a szülőket a saját gyerekük előtt. A látogatási időt biztosítottátok neki, innentől kezdve csak rajta múlik, hogy képes-e normálisan viselkedni. Egy percig ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
2013. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A saját gyereketeket úgy nevelitek fel ahogy a férjed és te jónak látjátok, abba beleszólni senkinek nincs joga. Se nagyszülőnek, se dédszülőnek. Tanácsot lehet adni maximum. Aki nem fogadja el a ti játékszabályaitokat, az nem játszik. Ennyi.
2013. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!