Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy kompromi...

Mit lehet kezdeni egy kompromisszumra képtelen férjjel?

Figyelt kérdés
Önző,csak magára gondol,ha valami ügy van,akkor csak a saját vagy a gyerek érdekét nézi.Sokszor még a saját érdeke fontosabb a gyerekénél is...Ez így kemény,nem lehet így boldog lenni,már azt érzem,hogy nem szeret.Sokszor úgy érzem,nincs ránk szüksége,csak mutatóba vagyunk neki.Szeret bennünket,de az önzősége mindent borít.Válásra még nem gondoltam,de ha nem lesz más...Hogyan lehetne beleverni a fejébe,hogy ez így nem jó?Megbeszélni nem lehet vele,tagadja,hogy önző lenne,nem is érti mi a bajom...Mivel lehetne megleckéztetni?:(
2011. jan. 8. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Megszoksz vagy megszöksz.

Javaslom utóbbit! :-)


Komolyra fordítva a szót:

Ha nem megy vele szóban, írd le neki kis szerelmeslevélben a problémáidat, meg hogy azért imádod vagy imádnád... Hátha elgondolkodik.

2011. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

+valami. Ne leckéztesd, annál rosszabb lesz.

Ha életed végéig szeretnéd, akkor ne űzz versenyt vele abban, hogy bánts meg. Előbb próbáld úgy, mondom, hogy akár megalázkodsz még egy kedvesebb szolídabb levélkével pl. S ha ez se hat, akkor leckéztesd nemtom hogyan.

2011. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, még valami eszembe jutott:

Menj el vele a Vígszínházba a következő darabra: "Az öldöklés istene"

Aztán beszéljetek arról, hogy mit láttatok ott. Tanulságos lesz.

2011. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elsőre ne hallgass. Az önző ember önimádó. Ha megalázkodsz előtte, akkor hülyének néz és még inkább csinálja. Én a te helyedben önzősködnék. Amikor őróla lenne szó hanyagold, foglalkozz a gyerekkel és magaddal. És legyél önző. Semmibe ne kedvezz neki. Legyél olyan, mint ő...és ha kiborul, hogy mi ez, megmondod neki, hogy csak azt csinálom, amit te...
2011. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egyetértek az elsővel. Megváltoztatni senkit nem lehet. Miért mentél hozzá, ha ilyen? Vagy elfogadod ilyennek és engedsz mindegy egyes alkalommal, ráadásul anélkül, hogy benned rossz érzés maradna emiatt, vagy pokol lesz az életed. Akkor meg jobb megszökni tényleg, ha nem tudsz vele élni. Ez van.
2011. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20:08-as válaszolónak is nagyon ajánlom "Az öldöklés istene" színdarabot!

Nem vezet jó eredményre a versenyönzőség. Persze azért egy bekezdésnyi leírás alapján és még ha pontosan ismernénk titeket, akkor is nehéz lenne biztos tanácsot adni.

De jobb ha beújítasz valahogy a kapcsolatba és megpróbálsz vele (nem támadóan) beszélni. Beszéljétek meg, hogy milyen volt régen, miért mentetek bele a közös életbe. Lehet te is változtál azóta sokat, lehet neki is hiányzik valami ami régen talán megvolt benned. Talán túl sok dolgod volt és észrevétlenül is inkább a gyerekkel foglalkoztál te magad is többet, elhanyagolva kedvességben őt? Lehet észre sem vetted, és nála mostanra jött ki eképpen? Sose lehet tudni mit zárt magába, ami most önzőségben nyilvánul meg.

Kérd meg, hogy mondja el olyan vagy-e mint régen! És mondd el te is róla amit változást látsz. Ebből további baj nem lehet, de a bosszúállásból igen.


Nekem még nincs életem párja, gyerek meg pláne nem. Pedig mindkettő lehetne, ha nem a "megszöksz" variációt választom. De mivel azok az egyedek már kezdetekben is kezdtek önzőek lenni, és képtelenség volt beszélni velük, és ezért megszöktem... Ha megszoktam volna, csak azért, hogy legyen párom, gyerekem, akkor tudomásul vettem volna, hogy nekem kell alkalmazkodni, mert megváltoztatni valakit nem fogok és nem is lehet, ha a beszélgetés nem hat.

De ha nálatok kezdetben minden jó volt, ha sokáig jó volt, akkor helyre hozhatjátok!

Ha kezdetekben is ilyen volt, és a "majd megváltozik" elvvel mentél hozzá, akkor van csak baj.

Nem?

2011. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetris ***** válasza:
Kedves! Sajnos a férfiak már csak ilyenek! Tisztelet a kivételnek, de sajna majd mindegyik egy önző tuskó.
2011. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket.Természetesen nem mindig volt ilyen,nem is mentem volna hozzá...Mindig "megbeszéljük"(olyan nagyon nem lehet vele sajnos),min kéne változtatni,én betartom a dolgokat,ő nem.Egy idő után visszaáll...A gyerek imádja az apját,ha megszöknék,akkor messzire tudnék csak menni.Tanácsokat szeretnék MEGOLDÁSRA!Köszönöm!
2011. jan. 9. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!