Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kinél hogy van ez hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinél hogy van ez hogy egy házasságban mondjuk mindkét fél dolgozik 1 bankszámlára megy a fizetés és a családi pótlék ha van gyerek is akár?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 15:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

Az én fizetésem megy a közös számlára, a párom kézbe kapja, ebből élünk. Jó eséllyel ennek is megmarad úgy a fele, szóval hó végén a maradék szintén megy a bankba.

A számlánkról csoportos beszedéssel vonják a rezsire a pénzt és kb. ennyi. Ha összegyűlik egy kicsit nagyobb összeg, akkor lekötünk, vagy befektetünk. Ez így most kényelmes és jól működő megoldásnak tűnik.

2013. nov. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Kiváncsiságból kérdeztem hogy kinél hogy van ez mert a párom felvetette a közös kasszát az én szüleim is külön kasszán vannak nem tudom nekünk hogyan fog ez bevállni meglátjuk .

Köszönöm a válaszokat .

2013. nov. 16. 17:39
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag is jobban megéri, mert egy számla két kártyával sokkal olcsóbb havonta, plusz mivel havonta több jövedelem is érkezik rá, így kedvezőbbek a feltételek, kezelési költség kevesebb, stb, szóval ilyen meggondolásból is megéri.
2013. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

CSak szólok annak, aki lepontozott, hogy 17 éve működik. ÉS baromira nem értem, ami nekem jó, azt milyen jogon kérdőjelezi meg egy idegen.

Bolondok.

2013. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk nincs közös számla.


A férjem is kapja a fizetését a sajátjára és én is a sajátomra. Mindkettőnkéről automatikusan megy félre az átlagos benzinpénz, a kocsi javítására szánt pénz baj esetére, a biztosításokra szánt pénz (személyi, lakás, autó, stb.) külön-külön számlákra, és a közös megtakarítások közös számlára.


A maradékból fizetésarányosan gazdálkodunk, tehát a rezsit, ételt, hitelt a fizetéseinkhez viszonyítva fizetjük - így mindkettőnknek a fizetésünkhez arányosan marad költőpénze a saját hülyeségére, hobbijára, és nincs az, hogy én rinyálok hogy a férjem 300.000-es akváriumot akar csináltatni, én meg új varrógépet vennék az árán, mindenki megveszi magának amit akar a saját pénzéből és kész.


A nyaralások, egyéb költségek kedv és hozzáállás alapján mennek, mikor ki fizeti, nem vitázunk rajta. A normál költségeken sem filléreskedünk vagy vitatkozunk, hanem a hónap végén elintézzük egymás között egy utalással egy nagyjábóli összeggel, nem számoljuk ki pontosan (bár már tudjuk átlagosan mennyibe kerülünk, szóval nem nagyon van mit számolgatni).


Ami marad hónap végén abból vagy a közös vagy a külön megtakarításokba megy.


Nálunk ez így működik, ha gyerek lesz, akkorra is szeretném ezt a rendszert megtartani. Mindketten jól keresünk, viszont pénzügyileg mások nálunk a prioritások, így nekünk ez a rendszer jött be. El sem tudom képzelni azt, hogy egy összeömlesztett fizetésből vásároljak magamnak dolgokat, nem érzem igazságosnak.

2013. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó tudom nem kötelező otthon maradni gyes-en, de ha te gyes-en leszel és 25 ezer lesz a jövedelmed abból, hogy oldjátok ezt meg?

Nem bántás inkább e kis kíváncsiságból kérdezem.

2013. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk külön van a két számla, de amint megérkezik a fizetésünk, levesszük, és közösen elosztjuk, hogy mire mennyit szánunk. Minden közös, nincs tied vagy enyém, csak miénk.
2013. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
16: Németországban élünk, nincs gyes. Fél év után mennek vissza az anyukák dolgozni. Úgyhogy ilyen probléma nálunk szerencsére nem merül fel.
2013. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%

Én is a közös kassza híve vagyok, de nem értem, miért kell lepontozni azokat, akiknél a külön kassza működik. Szerintem is egy kicsit "rideg" megoldás, de ettől függetlenül is szeretheti egymást két ember. Pont az a lényeg, hogy minden család megtalálja a számára megfelelő megoldást. Ez olyan, mintha azok, akik tűzkárra kötnek biztosítást, kiközösítenék azokat, akik viharkárra teszik.


Nekem bejön a közös kassza - úgysincs olyan, hogy enyém vagy tiéd, a pénz közös. Ettől függetlenül így olcsóbb, ha egy helyen van a pénz, könnyebb számon tartani, és a kiadásokat is könnyebb kordában tartani, ha csak egy banki kimutatást kell értelmezni.

2013. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ki az az elmeháborodott, aki a "nálunk közös a számla" vagy "nálunk külön számla van" válaszokat lepontozza vagy felpontozza?? Miért teszi? Soha nem fogja megmagyarázni?
2013. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!