Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos vagy jogtalan a kiakadásom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos vagy jogtalan a kiakadásom?

Figyelt kérdés

20 éve élek házasságban!

Van egy 23 éves fiam is az előző házasságomból, a férjemnek két lánya az előző házasságból.

Közösen viszont egy 16 éves lányunk van!



Amiben lakunk ház az apósomtól örökölte meg a férjem tizen x éve.

No mindegy, nem volt be vezetve sem a víz, rossz ajtók és ablakok!

A férjem pénze a rezsibe megy, az én fizetésemből pedig a házat építgetjük szépítgetjük! Modernizálunk!


A két lány az apjával nem tartják a kapcsolatot!

Megbeszélte a férjem hogy ha ő meg hal, akkor az a két lány örökölhet, így írassuk a közös lányunkra.

Viszont teljes mértékben ki vagyok akadva hogy a fiammal mi van?Ő viselte el a férjem szeszélyeit stb.

Én általam örökölhetne stb de nem, és ez nekem fájdalmas pont, hogy ő ki van maradva ebből!


2013. dec. 21. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom! Talán beszéljétek meg!
2013. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Jogtalan a kiakadasod, a fiadnak nem jár semmi.
2013. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A ház jogilag a férjed tulajdona, ha jól értem. Neki 3 gyereke van. A fiad nem a gyereke, hacsak nem fogadta örökbe, és akár elviselte a szeszélyeit, akár nem, jogilag nem örököl utána.
2013. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vérszerinti gyerekeit kizárja az örökségből, a te fiad milyen jogon örökölne tőle?
2013. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a fiadnak nincs apja?

Ő majd a saját apja után örököl. Mit vagy kiakadva? Az örökölt vagyon külön vagyon, neked közöd hozzá semmi, max.ha költöttetek rá, annak a fele illet téged.

2013. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Jogtalan a kiakadásod.Ha a férjed nagyobb lányait kizárjátok z örökségből,akkor a fiad milyen jogon örökölne.Az egy dolog,hogy ott él veletek.De nem az ő fia.Igaza van az egyik előttem szólónak.Örököljön a fiad a saját apja után.
2013. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A házat a férjed halála után a három gyereke örökli, a te fiad nem, mert hozzá semmiféle rokoni kapcsolat nem füzi.

Ha amikor meghal, már érvényes, hogy a feleség is örököl egy gyereknyi részt, akkor AZT a részt örökli majd a te halálod utána fiad.

2013. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem zárta volna ki a férjed a két másik lányát az örökségből, akkor a ház 1/3-a jutna a közös lányotoknak.

Így viszont a 100%-a a lányotoké lesz.

De neked ez sem elég! A fiad is örököljön. A pofám leszakad!

2013. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Se te se a fiad nem örököl a 3 lány örököl.
2013. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiad,ha nem fogadta örökbe jogilag nem számíthat örökségre tőle.Tőled igen,abból,ami a te részed a házból.A fiad a saját apja után fog örökölni.Az nem jogi dolog,hogy a fiad viselte el a szeszélyeit.Ennyiből meg is fordíthatnánk a helyzetet.A fiad eddig azért nem fagyott meg és azért nem bűzlik,mert a férjed fizeti a rezsit rá is.Ami a "kötelessége" a fiad felé,azt megtette.
2013. dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!