Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek jogos a kiakadásom...

Szerintetek jogos a kiakadásom? Lehet ezt tapintatosan megoldani?

Figyelt kérdés

300 km-re élünk mindkettőnk szüleitől.

Mióta párom szülei nyugdíjasok fél éve,azóta havonta jönnek 3-5 napra.Első 2-3 alkalommal nem is zavart,vettünk ki szabit,elvittük őket a környékbeli helyekre,stb.

De már zavar,szabink már nincs ilyenre kivehető,nyárra és karácsonyra kell,így mi eljövünk dolgozni,ők maradnak nálunk.És pakolásznak,anyós átrendezi a konyhát,úgy főz,hogy sikítófrászt kapok (elhasználja a különlegesebb fűszereimet sima pörköltbe,megsüt fél kiló krumplit 2 liter olivaolajban és hasonlók,miközben mondtam,hogy ne főzzön,ott a kész kaja a hűtőben).

Após se jobb,elállítgatja az antennát,megszereli a csapot (nem csöpögött,nem volt baja,most már szinte folyik elzárva),frissen locsolt virágaimat túlöntözi.

Megelégeltem,nem akarom hogy havi 4-5 napot itt legyenek.Páromnak már mondtam finoman,de ő nem akarja magát megutáltatni,és felőle elférnek,őt nem zavarja,hisz a konyhában neki mindegy miből mi hogy van,és hasonlók.

Ezek szerint rám vár a feladat megoldás.


Lehet ezt tapintatosan vagy egyszerűen mondjam meg hogy max félévente jöjjenek,mert a gondolatuktól is gyomoridegem van?


2013. máj. 13. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. Nem vagyok elvakultam anyóspárti, sőt, sokszor inkább nekik adok igazat, de amit írtál, érthető.

Csak az a baj, hogy a férjed is meg fog sértődni, meg anyósék is. De mégis a férjedet vedd elő. Ne durván, ne hisztizve, de mondd el neki, hogy ez nem oké.

Nem tudjátok anyóséknak megmondani, hogy jöjjenek pénteken, és hétvégére jöjjenek, mert nem tudtok több szabit kivenni? Vagy hosszú hétvégéken?

2013. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki kérdezné: az én szüleim kétszer jönnek a két hugommal,de ők panzióban vannak éjjelre,mert 4 embert már nem tudunk elszállásolni,és ők direkt hosszúhétvégén jönnek mindkétszer.
2013. máj. 13. 13:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudják,hogy nincs több szabink,de nem zavartatják magunat,most is nálunk vannak,én dolgozom épp,párom is.Előre félek mire megyek haza.
2013. máj. 13. 13:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A férjed vedd elő, ne a szülőket, neki kell megmondania, hogy ez így nem mehet tovább.

1. ezentúl panzióban szálljanak meg ők is

2. megértem, hogy hasznosak szeretnének lenni, de szóljon rájuk azért is, amiket leírtál, hogy nem kell megcsinálni.


(3. Esetleg ha az anyós nagyon szeretne valamit csinálni, akkor adjatok neki egy sütit feladatnak, hogy megcsinálhassa.)

2013. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
az anyósod nem rosszindulató, de aláírom, h ezektől én is megőrülnék a helyedben. a férjedet kellene meggyőzni, h nem fúrni akarod őket, csak nem jó, amit csinálnak, próbálja meg őket finoman olyan irányba terelgetni, h ne önállósítsák magukat ennyire a laksban. a panziózást nem hoznám fel, az szereintem nagyon sértő. én se kérnék ilyet az anyámtól, haol én vagyok, ott van hely neki is. és ez megfordítva is igaz: a férjem anyja nálunk alszik, ha jön (utolsó mondat nem a kérdezőnek, hanem az egyik hozzászólónak szólt)
2013. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Panzióban nem alszanak,ők nem tudják fizetni,nekünk nem engedik,én legelsőre is ezt javasoltam,van egy jól bevált pedig,szüleim,tesóim mindig ott szállnak meg,itt van 500méterre.

Muszáj lesz páromat meggyőzni.


bár már nem tudom meddig állom meg durvább szó nélkül.finoman már megmondtam,hogy én se nyúlok az ő konyhájába semmihez,neki se kellene.

2013. máj. 13. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!