Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A gyerek teszi tönkre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerek teszi tönkre a házasságunkat?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok, másfél éves a fiunk. Amióta megszületett, egyre többet veszekszünk. A kapcsolatunkkal nincs gond, soha nem veszekszünk, kivéve a gyereknevelésen kívül. Eleinte minden oké volt, de ma már mindennaposak a viták. Mindenben egyezünk, kiegészítjük egymást de a gyerek téma kiakaszt mindkettőnket. Szerintem csapni való szülők vagyunk, (legalábbis sokat hibázunk mindketten) szerinte mindenről csak én tehetek. Kikészítenek ezek a viták. A legjobban az aggaszt hogy baromi gyorsan eldurran az agya minden hülyeségen... Képtelen kontrolálni az érzéseket. Néha úgy érzem idegbeteg mert ilyet egy normális felnőtt férfi nem csinálhat.

Mit tegyek ha nem tudunk megváltozni? Válljunk el azért mert különbözőek a gyereknevelési elveink?


2014. jan. 11. 20:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Ezért még nem kell elválni! Veszekedni sem kéne rajta. Meg kell egyezni, hogy ki miben enged.
2014. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Ti nem beszélgettetek a házasság felmerülésekor a gyereknevelési elveitekről?? Mert ez elég durva, ha csak a gyerek születése után merültek fel ilyesmik... Ez is hozzátartozik a jó házassághoz és hogy normális embert tudjatok felnevelni. Ha homlokegyenst mások az elveitek, az nem jó, a gyerek tudni fogja kinél meddig mehet el és úgy manipulál majd titeket ahogy csak tud.
2014. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

A házasság előtt mennyi ideig voltatok együtt? Ha csak 1-2 évet, akkor valószínűleg igen, túl korán jött a gyerek, és ez a baj. Ha hoszabb ideig, akkor pedig nem mértétek fel megfelelően, hogy összeilletek-e. Sosem beszélgetettek gyereknevelésről a vállalása előtt? Mi átbeszéltük a fontosabb dolgokat a férjemmel, pl. ki hogy viszonyul a homoszexualitáshoz, a pofonnal való fenyítéshez (ne a gyerek x éves korában derüljön ki, hogy ő ezt normálisnak gondolja, én meg természetesen nem - de hála égnek egyikőnk sem:), hogyan gondolkodunk a bölcsiről, oviról, isiről, tanulásról, szakkörökről-hobbikról, mikortól meddig engednénk el a gyerekeinket, stb... szóval sokat beszélgettünk arról, hogy mit hogy képzelünk el, így biztosak lehettünk abban, hogy igazából szinte teljesen egyeznek az elképzeléseink a gyerekek terén. Ti erről nem beszéltetek?


Illetve leírnád 1-2 példában, hogy milyen dolgokon vesztek össze, és kinek mi az álláspontja az adott dologról?

2014. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is tudni kéne kommunikálni ez a házasság alapja,nem ,működött eddig a kapcsolat,hanem nem jöttek ki a konfliktusok,hogy hogy oldjátok meg..a gyereknél jött ki ,ahogy az is milyen természetű a párod,ha eddig megtudtatok minden kis dolgot beszélni és megoldani,akkor gyermek kérdésben is megtudtok..félre kell tenni a büszkeséget mindkét félnél,mert ez a gyermek a közös szeretetek gyümölcs és ártatlan nem jó hallgatni a vitákat ,gyerek előtt sose vitatkozzatok!!Ha szeretitek egymást megértetitek egymással miért úgy gondoljátok és a kettő közül ami a gyereknek a legjobb,itt már nem csak ti léteztek!
2014. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

A gyereknevelést nem nagy dolgokra értem. Beszélgettünk róla, de nem a mindenapi dolgokról, amiket nem tudtunk előre. Apró kis hülyeségekről van szó, írok egy példát, ahogy a harmadik válaszoló kérte:

Ma este a férjem azért kiabált mert szerinte nincs eleger szellőztetve. Mondtam, hogy amikor így gondolja, oda lehet sétálni az ablakhoz és kinyitni. Erre oda ment hogy kinyitja miközben pucéron szaladgált a gyerek. Normális ember szerintem ilyet nem csinál. A ma reggeli hisztijét le sem merem írni... De kontra, ami engem zavar hogy pl vacsora előtt eteti csokival azzal a felkiálltással hogy "mégis mi baja lesz és hogy ez csak egy kis csoki". Az agressziója meg annyiban merül ki hogy amikor én hibázok, pl elesik mellettem a gyerek akkor én vagyok a legutolsó lúzer a földön. Ha hagyja el a babakocsinkat (megtörtént!) akkor egy vállrándítással elintézi.

Ha a gyerek viccből beütötte a fejét, nemes egyszerűséggel annyit mond hogy "hülye vagy?!" A szerencsétlen gyerek meg nem mer sírni mert az apja rápíritott...

2014. jan. 11. 21:09
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem a gyerek a baj, hanem hogy a több munkát stresszt a párod nem tudja kezelni.
2014. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
nem a gyerek teszi tonkre, hanem ti magatok. ket eretlen szemelyiseg, stressztures nulla, nektek kar volt gyereket vallalni.
2014. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%
Jézusom...ez hülye. Szerintem csak most mer uralkodni rajtad, mert hozzá vagy kötve a gyerek miatt. Én nem tudnék tisztelni egy olyan "férfit", aki egy szerencsétlen kisgyerekre képes ráordítani.
2014. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Neki eleve az alaptermészetével lehet a baj. Ha lúzernek nevez, meg lehülyézi a gyereket is, kiabál, akkor egy fikarcnyit sem zavarja, hogy épp megaláz téged vagy a gyereket.

Elég lelketlen dolog, az biztos. Az ilyen emberek nemigen változnak.

Na meg, hogy ilyen idegeskedő típus, hogy eldurran mindenen az agya, az ilyet nem igazán lehet megszelídíteni.

2014. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem, nem a gyerek.. a gyerek miatti viták. Persze hogy nem a gyerek tehet erről, hanem mi magunk, ezzel én is tisztában vagyok.
2014. jan. 11. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!