Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak Magyarországon olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak Magyarországon olyan templomok, mint Las Vegas-ban, ahova bevonulhat egy pár minimális költséggel és akár 1 óra múlva már ott is a pap és házasok is törvényesen?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 01:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es, te kissé fordítva ülsz azon a lovon...

De akkor menjünk egy kicsit visszább... Miért van szükség egyáltalán bármilyen papírra is ahhoz, hogy boldogságban, szerelemben éljünk? Hiszen mint tudjuk, ténylegesen nem ez garantálja a boldogságot és a gyerek is megszületik nélküle. Tehát ilyen szempontból egyáltalán nem kellene semmilyen házasság, se Isten előtt kötött egyházi, se az anyakönyvvezető előtt között polgári.


Az pedig hogy jogilag miért a polgári a törvényes házasság, nos ennek talán az is lehet az oka, hogy vannak olyan emberek, akik nem hívő keresztények (ettől még persze hihetnek Istenben, de nem gyakorolják a vallást), illetve ateisták vagy más vallási felekezet tagjai. Őket nem tudod és nem is lehet bekényszeríteni egy templomba.

Egyébként is a hit kérdése az mindenkinek a magánügye.


De attól, hogy a polgári szertartás a törvényes, az nem zárja ki annak lehetőségét, hogy legyen egyházi szertartás, mint ahogy sok párnak van templomi esküvője is. Nekik nyilván sokkal többet jelent, hogy Isten áldását adja a házasságukra és erre fognak szívesen visszaemlékezni. Ők akár azt is megtehetik, hogy úgy intézik a dolgot, hogy az egyházi esküvő előtt pár napra bejelentkeznek az anyakönyvvezetőhöz, visznek két tanút, aláírják amit kell és így akkor mondjuk nem kell "elrontaniuk" az esküvőjük napját azzal, hogy még ilyen hivatalos ceremónián is részt kelljen venniük.


Az érdekházasság pedig nagyon nem arról szól, hogy valaki nem templomban esküszik...

2014. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt mind értem, de választ még mindig nem kaptam arra, hogy mi szüksége van arra egy párnak, hogy papírja is legyen róla? Elvileg a házasság lényege, hogy örök hűséget fogadsz a másiknak, és az egyetlen ami nem visszavonható, nem semmisíthető meg Isten színe előtt, az a templomi esküvő. Nyilván lehet belőle életed során több is, meg csinálhatsz úgy, mintha Isten is beleegyezett volna a válásodba, de ez baromság. Miért akar valaki hivatalosan is házas lenni? Hogy mások nehogy megszólják? Hogy legyen köze a párjának a vagyonához? Hogy elmondhassa, hogy ő XY-né? Ez mind képmutatás, önzőség, a társadalom véleményére adás. Egy házasság senki másról nem kéne szóljon, mint a férfiról és a nőről, de amint ők aláírnak az anyakönyvvezető előtt, számomra elveszik a házasságuk hitelessége. De hát én csak egy vagyok a sokból. :)
2014. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen felfogással mint a tiéd, még életemben nem találkoztam :) Mindegy, én befejeztem veled a további társalgást, nem tudok mit kezdeni azzal, hogy nem érted meg, miért van jogilag szabályozva ez is, mint nagyon sok más is az életben. Nos, te úgy gondolod, hogy erre a papírra nincs szükség és merő képmutatás az egész, ám legyen, de tudod, egy pár soha ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy súlyos balesetet szenved az egyik, aztán majd a recepciónál közlik, hogy csak hozzátartozónak adnak ki információt, aki jelen esetben anyu, apu, testvér lesz, mert tudod, olyan világban élünk, ahol akármennyire is szeretjük Istent és hiszünk benne, mégis felette áll egy egyetemes jogrend. Bemondásra pedig bárki mondhatja, hogy de hát én vagyok a Józsi felesége, Isten a tanúm rá....
2014. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!