Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megromlott, ellaposodott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megromlott, ellaposodott házasság a férjem elhanyagol nem foglalkozik velem, megmenthető még?

Figyelt kérdés
Mostanában rengeteg konfliktus van köztünk, nem tudunk kettesben lenni a gyerekek miatt mert nem vállalja őket senki. Minden napunk egyforma ugyan olyan, nem járunk sehova, de ez mindig így volt, csak boltba megyünk. Csak élünk egymás mellett, teljesen el van laposodva unalmas házasság. Megmenthető, és ha igen hogyan? 6 éve vagyunk házasok 25 éves vagyok, férjem idősebb.

2014. febr. 13. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

1. Ezért nem kell ilyen fiatalon több gyereket szülni egy labilis kapcsolatba


2. Ha egy kapcsolat alapja a szex, akkor az nem lehet tartós.


3. Ahhoz, hogy két ember, aki szereti egymást, kettesben tudjon lenni, nem kell a gyerekeket senkinek sem vállalni, meg lehet oldani.

2014. febr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Mit kéne megmenteni rajta? Te írtad, hogy mindig is ilyen volt.

Ha ezt rendelted, hát jó étvágyat hozzá.

2014. febr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ti vagytok, ahol a férj felrekacsintgatna az óvonővel?


Igazából mi is 6. éve vagyunk egy pár, már házasok.

Néha nekünk is felmerül a monotónia, a befásulás, de egymással sosem.

Mi azt. Is élvezzük, ha egymásmellett csak ülünk, vagy végre egy lakásban lehetünk, akár házimunkával is.

Igaz nekünk még nincs gyerekünk, viszont barát gyerekeire pont ezért szoktam, szoktunk vigyázni, hogy nekik legyen idejük egymásra is.


Mi den kapcsolatban van nehézséga gyerekvállalás után, hiszen mindenkinek egy uj helyzet, ami jő, de a párkapcsolat szempontjából nem egyszerű.

Nem tudodm mennyit tettetek a változásért már, de szerintem egy ilyen kapcsolat menhető, helyrehozható, de ezért mindkét felnek tennie kell.


A gyeek időben menjen aludni, hogy legalább este egyen pár órátok egymásra.

Keresni egy bébiszittert, akiben megbíztok, és igenis, MINIMUM havi 1-szer a szabadnapotok a tietek legyen.

Ez csak úgy nem lenne ennyire fontos, de nektek már szüksegetek van rá.

Meg kell találnotok az egyensúlyt. A gyerekkel is lehet szórakozni, programot csinálni, ami az egész családnak élvezet.

Beszéltetek már arról, hogy neked igényed lenne elmenni valahová?

Sok sok kommunikáció kell.

Lehetséges(ugye a leírásban nincs erre infó), hogy a férjed ugyanúgy igényelné, de azt hiszi neked nincsen kedved, mert biztos fáradt vagy.

Ha pedig ő érzi magát fáradtnak, akkor is érdemes megprőbáli.

Én sajat tapasztalatból mondom, hgy amkor ezer programom volt a munka mellett. Másképpen fáradtam el, mint amikor semmi, és mégsem volt kedvem menni akárhova...aztán rávettek...jobb volt utána (fizikai munkát végeztem fél4 kor keltem minden nap)



Mielőtt gyreek lett volna mit csináltatok együtt?

Van-közös hobbi, vagy van-e olyan amit ezentúl csinálhattok együtt?


Mi görkorizunk... Nekem kimaradt egy műtét miatt sok idő, de a férjemet így is kikísérem a pályára( csövön ugrálás tártsai, nem csak távokat megy) én plvasgatok addig szabadlevegőn vagyok.

Télen a jégpályára megyünk bar sajnos ritkán.

Ha lesz gyerek, akkor ezeket fogjuk tudni csinálni akkor is.

Gyakran megyünk sétálni, vagy csak egy parkba kiülni, szabadteri kiállításokra, ahol fotózunk...kiülünk a szabadba egy itallal este és csillagokat nézünk, stb..

Ezek még nem is anyora aktív programok, de a fásultságból kiragadnak. Gyerekkel is lehet..

Tehát ap nem tudom, hogy a mgeoldasban hol tartotok, mennyire vagytok tisztába azzal, hogy mi a baj.

Mármint a fjed tudja,mogy elegedetlen vagy?

Vagy a férjednek szerinted jő így?

Sok-sok kérdés, hogy merre lehet elindulni.


6 év után nem szabadna fasultnak lenni, nem mindom k hogy nekünk problémamentes a házasságunk, sőt egy baromi nagy hullámvölgyben vagyunk, de egyelőre úgy érzem, hogy a sok kiabálás sírás beszelgetés majd megint sírás, férjem rezignált feje a vitakor inkább összébbhozott minket. Nálunk csak 4 hónapja tartott ez a nem nagyon mozdulunk ki dolog,, de nem ez vokt a fő gond, hanem hogy régőta nincs állásom, emiatt az önbcsülésem a béka segge alatt, ezt pedig rá is kivetítem..

Nem könnyű..

De muszáj kommunikálni. A bizalom mellett ez a kapcsolat alapja.

Plusz nem a gyerek az első, hanem egyformán fontosnak kell legyen a kapcsolatotokkal, és a masikkalm hisz csak így lesz boldog a család. A gyerek sem boldog egy idő után egy boldogtalan kapcsolatban élő szülővel, hátmég 2vel


Kitartást és sosk-sok megértést és nyitottságot kívánok mindkettőtöknek.

2014. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
19 évesen hozzámentél egy 40eshez? Mit vártál? :D
2014. febr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves előző válaszoló, nem én vagyok az kinek a férje félre kacsintgatott! :) Én csak most tettem fel a kérdést.


Az az igazság, hogy a kapcsolatunk elején sem voltunk kettesben mert akkor meg a férjem előző házasságából született gyereke volt mindig nálunk, mind a ketten dolgoztunk amikor meg nem ott volt a gyerek.


A férjem sosem volt az az elmenős típus,jobban szeretett és szeret otthon ülni. Mondtam neki többször, hogy változtatni kellene mert így nem jó minden nap teljesen egyforma, ő legalább eljár dolgozni, de én nem igazán találkozok emberekkel. De nem tesz érte semmit, hogy változtassunk rajta. Mindig azt mondja, hogy nincs aki vigyázzon a gyerekekre, a nagyszülők nem vállalják őket.


Nagyon kevés alvás jut nekünk napi 2-3 óra elhiszem, hogy fáradt ahogy én is.


Sajnos egyik gyermekünk sérült autista aki nem alszik csak hajnali kettő körül tud elaludni, ötkor kelünk indul a nap állandó felügyeletet igényel nem lehet magára hagyni egy percre sem. A másik két gyermekkel nincs semmi gond. Így az esti együtt töltött idő is esélytelen örülünk ha elalszik és tudunk 2-3 órát aludni.


Sajnos nem egyszerű.

2014. febr. 13. 08:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem 40 éves ,hanem 30
2014. febr. 13. 08:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Végül is az már egy jó pont,h felismerted,h gond van és tenni szeretnél ellene. Sokan vannak úgy vele,h összeházasodtunk, akkor most már semmit nem kell tenni a kapcsolatért. Pedig minden kapcsolatért minden nap meg kell dolgozni. Minden nap energiát kell belefektetni. Az a baj,h Te ehhez egyedül, a férjed nélkül kevés vagy. Ha ő is belátná ezt, onnantól már nagyon könnyű lenne programokat kitalálni (akár hétvégi séták, közös főzések - ezekhez a gyerekeket sem kell "leadni", és nem is igényelnek pénzt). Amúgy mondtad már a férjednek,h úgy érzed,h erre rá fog menni a házasságotok? Hogy nem érdekli,h Te hogy érzed magad?
2014. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!