Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szeretném már, csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném már, csak megszokás? A hormonok játéka? Mi ez mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igyekszem érthetően leírni. Van egy 5.5 éves kapcsolatom, egy 3 éves fiunk akinek nyáron születik a tesója. Fiatalok vagyunk, én huszon ő 30. A kapcsolatunkban már minden volt, mégis kitartottunk egymás mellett, leginkább én mellette mert szerettem. Na és most jön a lényeg. Ősz óta hetelős munkája van, csak hétvégente jár haza, kamionozik. Ő szeret, ezt tudom, én viszont jó ideje már nem vagyok ebben biztos, vagy magam sem tudom. Kell a tudat, hogy itthon van, foglalkozik a gyerekkel, de nem esik jól a közeledése semmilyen szempontból. Még egy simogatás, csók semmi. Ez hetek óta van. Nem tudom, hogy ez most csak a sok egyedüllét vagy mi miatt, talán a harag vagy a terhesség miatt, de így van és nagyon rossz. Ha hazajön hétvégére általában akkor is a kamionnal van elfoglalva, azt kell szerelni vagy takarítani, vagy a kollegáját látogatja aki a haverja, vagy elég sűrűn a telefon a fülén lóg és beszélik mi történt a héten. Már szóvá tettem de ő nem érti mi ezzel a baj, csak azt látja, hogy nekem nem jó, ha közeledik. Elmondtam neki, hogy nem jó mert ezen kívül nem tesz semmit sem. Nem segít nem csinál semmit. Eddig sem volt túlbuzgó de mióta ide került ehhez a céghez tényleg minden a munkája és a pénz körül forog. Utána jön saját maga és majd aztán mi. Mit csináljak, hogy ez megváltozzon, hogy én is akarjak közeledni felé? Bocs ha értelmetlen, magam sem nagyon értem.
2014. febr. 25. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem túl sok nektek még az az egész?
2014. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Kamionos feleségként írok. Tudom min mész keresztül.


Szerintem egyszerűen belegondoltál, hogy ez így ebben a formában nem párkapcsolat.

A párod viselkedése normális, hiszen a kocsit ki kell takarítani, a barátaival csak itthonról tud beszélni. Neki se könnyű!


Nagyon sokat beszélgettem én is a férjemmel, megmondtam neki azt is,hogy magamnak nem szülök gyereket. Vagy egy család leszünk, és olyan munkát keres amivel minden este itthon van, vagy marad a közös bankszámla ami összeköt, de ezt nem akarom.

Társra van szükséged, ezért az ellenérzés, mert ő így nem az. Persze, hogy nehéz közeledni felé, mert túl sok teher nehezedik rád.


Hangsúlyozom őt is meg kell értened. Neki se egyszerű a hetelés, és a kamionozás jól fizet, ebből tud gondoskodni rólatok.


Nálunk az lett a megoldás, hogy felköltöztünk az osztrák határ mellé, így talált olyan kamionos munkát amivel minden este itthon van. Sokkal jobb így az élet. A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad.

Nyilván így is az én dolgom minden itthon, hiszen ügyeket intézni nem tud, mert munkaidő után ér haza, no meg a háztartásba való besegítésre nincs ideje. Viszont neked már az is nagy segítség lenne szerintem, ha foglalkozna veletek esténként.


Próbáljatok jó megoldást találni, szorítok.

2014. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet könnyű így, bár most én is olyan helyzetben vagyok, hogy csak hétvégén találkozom a párommal. De mi egész héten várjuk, hogy hétvége legyen már és együtt lehessünk.

Szerintem simán lehet akár a hormonok miatt is. Azt írtad, hogy pár hete érzel így.

Szerintem próbálj vele beszélni, hogy miben kéne veletek többet foglalkoznia. Azért végül is értetek dolgozik és baromi fárasztó lehet egész héten vezetni és nagy felelősség is. Nem biztos, hogy hétvégén még a kocsi rendbetételén kívül marad ideje, energiája másra. Tehát én házimunkára nem fognám be segíteni. Inkább a fennmaradó kis időben csináljatok valami közös programot.

2014. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, de az a baj, ha nem is kell a kocsin csinálni semmit is csinálja, neki örömet okoz. Nincs ezzel semmi baj, de ezzel tőlünk veszi el az időt. Unom már mindig szóvá tenni, magától nem veszi észre. Hétvégére nem szokott házimunka lenni, a cuccait kimossa a gép, kiteregetem 5 perc, a mosatlan elmosni megint 5 perc. Annyi dolga lenne, hogy a gyerekkel játsszon, de ő nem teszi csak ha szólok neki. Inkább az ölébe veszi és együtt neteznek, ha kiverem a hisztit akkor bevonul tvt nézni a gyerek meg ugrál a hátán. Közös program nincs, mert vagy ideje vagy pénz nincs rá, sétálni nem lehet elvinni mert azt is utál, a sarki boltba is képes kocsival kimenni.
2014. febr. 25. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Ismerős :D

Az én párom olyan, hogy jó menjünk ide-oda, sétáljunk, stb.

Aztán mikor tényleg mennénk, akkor inkább nézzünk meg egy filmet vagy feküdjünk le pihenni :)

De eddig is ilyen volt? Vagy most változott meg az új munka óta?

Szerintem azért időnként rángasd el valahova, néha csinálhattok olyat is, ami neked okoz örömet. Meg szerintem neki is jó lesz, csak magától nem mozdulna meg.

2014. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még annyit tudok javasolni, ha időd engedi, akkor hét közben mászkálj kicsit barátnőkkel, ismerősökkel vagy rokonokkal, hogy ne mindig otthon ülj. Az elég lehangoló tud lenni. Ha kimozdulsz, te is pozitívabban fogod látni a dolgokat, meg nem lesz olyan "mehetnéked" hétvégén.

Így amikor hazajön, akkor otthon is csinálhattok valamit együtt. Abba talán könnyebben belemegy, ha nem kell kimozdulnia. Talán gyerkőc nélkül, kettesben is jó lenne időnként egy kis időt eltölteni.

2014. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eddig sem volt mászkálós tipus, nem is ezzel van a bajom és a kérdésem sem erre irányul. Én megyek hétközben ahová akarok, de én sem vagyok az a mehetnék tipus. Szimplán a törődés, a közös program, a közös dolgok hiányoznak, mint eddig is, tehát ez a része nem újkeletű. Ami viszont az, hogy egyrészt mivel csak hétvégén van itthon szerintem joggal elvárható lenne, hogy töltsön időt velünk kicsit többet.
2014. febr. 25. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanezen megyek keresztül most én is. 3 gyerekkel.

Éppen ma állítottam válaszút elé: vagy a munka és a pénze, vagy a gyerekek és a család. Ő van, hogy egy héten 7 napot dolgozik, és akad, hogy 2-3 napig nem találkozik a kisebbekkel. Most nagy a csönd. Ilyenkor általában magába néz és gondolkozik.

Csak annyit mondtam neki, hogy a gyerekeknek apa kell, nekem pedig férj. Ha ezt nem tudja megadni, akkor legfeljebb csak papírunk lesz arról, ami ma is tény. Én meg nem élem meg veszteségnek, hogy ő nincs nekünk, mert onnantól nem számolok vele.


Remélem, jobb belátásra tér.


Csak annyit mondhatok, hogy jól tetted, hogy szóltál. Ne hagyd annyiban! Légy elfogultságtól mentes és önkritikus és. Ha szeret, és érzi, hogy el is veszíthet, visszajön. És akkor megjönnek az érzelmek is...

2014. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Ejnye, de elkényelmesedett valaki a nagy otthonlétben... a férjed azért hajt, hogy te otthon babázhass, már hányadik éve? És még hány évig? Egész héten nincs otthon, hétvégén meg miattad nem pihenhet, mert te ugráltatnád, programoznál, naná, te kipihent vagy, barátnőzöl, főzőcskézel, bármikor lazíthatsz, ő meg nem! A legjobb úton vagy a hisztijeiddel afelé, hogy vagy rövidesen elhagyjon téged, vagy belehajszold negyvenéves korára az első infarktusba a fáradtság és a stressz miatt!
2014. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!