Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogom van beleszólni, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogom van beleszólni, hogy a párom hol dolgozik?

Figyelt kérdés
Férjem alkalmi munkákat vállal, két hete nem kap a munkájáért fizetést. Mondtam neki, hogy ne dolgozzon ingyen. Erre felcsattant, hogy ne szóljak bele. Én csak nem akarom, hogy kihasználják.
2014. márc. 25. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Azért ha együtt éltek, közös a háztartás azért csak van beleszólásod, hogy ő semmit sem ad a közösbe
2014. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nincs, de o se ép, ha ingyen dolgozik.
2014. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ingyen dolgozik? Jöhet hozzánk is! :)


Én biztos nem engedném... Egyébként nem lenne jogod, de így úgy gondolom én sem hagynám.

2014. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

ÉS javasoltál valamilyen konkstruktív alternatívát neki? Vagy csak háziasszony módjára megmondtad, hogy "hülye vagy, Józsi, ha hagyod magad kihasználni"?

Lehet, hogy ő még reménykedik abban, hogy mégis fizetnek.

2014. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Furcsa, hogy mindenki úgy gondolja, a házastárs nem szólhat bele a párja munkahelyválasztásába.

Szerintem meg igen, mert a munkahely nagyon sok alapvető dolgot meghatároz, ami az egész családot érinti: pl. fizetés, szabadidő, munkabeosztás (a két félnek alkalmazkodnia kell egymáshoz, főleg, ha gyerek is van).

Nem azt mondom, hogy az egyik fél mondja meg a másiknak, hogy hol dolgozhat és hol nem, vagy milyen munkát végezhet, de azért valamilyen kompromisszumra kell jutni.

Ha általánosságban beszélünk a témáról, az időbeosztás a legnehezebb, főleg, ha kisgyerek van és mondjuk ráérő nagymama nincs.


Konkrét esetben meg egyértelmű, hogy a férjed hagyja ott a munkáltatóját. 1. Nem tud fizetni, ebben az esetben hiába jó szándékú, nagyon nincs mit tenni. 2. Nem akar fizetni, akkor meg később se nagyon fog.

Nem értem az emberek miért hagyják hónapokig hitegetni magukat. Az első gyanús jelnél keresni kell mást.

2014. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Nincs idegesítőbb érzés annál, mint amikor az embert kihasználják, és amikor olyan helyzetbe kell belemenni, ahol nem vagy biztosítva. Az a baj, hogy akinek munkája van, az nem tudja elképzelni milyen ez. Munkával a segged alatt könnyű ku**aokosnak lenni, hogy jajhát ezt kell meg azt kell, nem szabad úgy belemenni hogy nem fizetnek előre, meg legális munkát kell vállalni, meg csak szét kell nézni, ügyesnek kell lenni. Majd megnézzük mennyire okos leszel ha kib*sznak, és utána hiába azt hiszed hogy mehetnél még 1000 helyre mert annyira jó vagy, meg annyi kapcsolatod van, de nem vesznek fel sehova mert egyszerűen nem kell ember.
2014. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Ismerős helyzet. Férjemet sem fizetik időben szinte soha. De tudjuk, hogy mindig ki van fizetve végül. Nem kellemes helyzet de jobbat nem tudunk... Kevesebbért elmehetne máshova. De ha be is áldoznánk a különbséget -amit amúgy nem tehetünk - ki garantálja hogy nem őt, mint újat tesznek ki először. Nekem fix a keresetem, valahogy megoldjuk. Muszáj.
2014. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha felcsattant, valami idegesitheti. Miért nem beszélsz vele róla.valami bánthatja, amiről nem beszél veled, amit magában tart. Ráadásul rosszul eshet neki, hogy irányitani akarod mint egy kisgyermeket, holott nem az édesanyja vagy, hanem a felesége. Bánthatja, hogy nem tud fizetést hazavinni, és reménykedhet, hogy mégis csak kifizetik. ne irányitani akard, hanem megérteni, elérni, hogy bizalommal legyen feléd, és nyiljon meg.

Értem én hogy nem akarod hogy kihasználják, jól is látod, de a férfi, akinek nincs fizetése, türelmet igényel. Ez volt a egyik, a másik lehetőség pedig, hogy mégis csak kap fizetést, csak te nem tudsz róla. Ki tudja. Csak nehogy nekitámadj. :)

2014. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván az bánthatja, hogy ha nem dolgozik, akkor "egy semmirekellő munkanélküli", és ezt nem akarja, inkább szopik tovább, hátha... Fél, hogy azért hagyod ott, mert "gyenge" és feladta a munkát az első nehézségnél.
2014. márc. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!