Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan oldjuk meg ezeket a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg ezeket a házassági problémákat?

Figyelt kérdés

már belefáradtam a sok próbálkozásba.. egy jó ideje valami nem úgy működik férjemmel, mint ezelőtt...

ha számára kényes témáról kell beszélgetni(intim problémák,pénz, stb.), akkor a szőnyeg alá söpri, ideges lesz, nem hajlandó beszélgetni, vagy összeveszünk.

próbálkoztam külső segítséggel, kerestem párterápiát. nem hajlandó oda sem eljönni, mert nem hisz benne, hülyeségnek tartja.. fárasztó melója van, azt mondta hozzászokik majd, mert fizikailag keményebb mint az előző volt.. kb 5 hónapja dolgozik ott, mégis szinte mindennap hazajön, eszik, és este 7-kor bealszik a tv előtt.. majd talán éjfélkor magáhoztér, fürdik és jön be aludni.. semmi intimitás, max kéthetente, mikor nagy nehezen kialussza magát hétvgén, és mikor rámászok.. ő sziinte sosem.. sokszor rossz kedvű, fáradt, nincs kedve semmihez, csak panaszkodik.. igyekszek megértő lenni, de nagyon nehezen megy, hiszen én pörgősebb típus vagyok, aki még este is szeret tenni-venni, csinálni valamit...

szeretnénk gyermeket is hamarosan, de így? nagyon erős dohányos, megígérte már kb egy éve, hogy leszokik, de csak többet szív... hiába kérem, hogy szokjon le, mert sokba kerül és káros is nekünk is és majd a gyereknek is, semmi..

mit tegyek??? mit lehetne még csinálni?? szeretem, nem akarom elhagyni és rögtön megfutamodni a problmák elől... de már tanácstalan vagyok teljesen...

ja és nem csal meg, nincs senkije, szeret... voltak hasonló időszakok, mikor rájön a depisség, de fogalmam sincs, hogy miért, és hogy miért ilyen, miért ennyire magánakvaló... fogadjam el a helyzetet így? vagy lépjek valamit? nem tudom... köszönöm előre is hasznos tancsokat, véleményeket, tapasztalatokat... 30/N, férjem 34/f


2014. ápr. 1. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

A párterápiát én is hülyeségnek tartom és pénzkidobásnak, egyébként egy 34 éves ember már nem fog megváltozni. Én így leírás alapján nem tartom jó embernek a férjedet, bár első blikkre senkit sem tartok annak aki erős dohányos és emellett pénzproblémái vannak.


Egyébként a szitu nem teljesen tisztázott, Ha ő keményen melózik és fárasztó munkát végez és te mondjuk otthon vagy egész nap akkor érthető hogy ő kipihentebb. És érthető a hozzáállása. Mondjuk én akkor is megmászom a párom ha hullafáradt vagyok és 30+ órája nem aludtam semmit. De különbözőek vagyunk.


Vannak közös hobbijaitok, elfoglaltságotok?


27/F

2014. ápr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
nagybetű, mondatjelek akkor talán elolvasom
2014. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hallod,mintha az én házasságomat írtad vonla le szinte szórol-szóra...Talán annyi a különbség,hogy "csak" napi fél doboz cigi...Még hasonló korúak is vagyunk.Én is pont ezen vacilálok nem tudom mi legyen...
2014. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem megy el párterápiára, én azért elmennék a helyedben egyedül, az is sokat segíthet a dolgok előrelendítésében. Nálunk szóbakerült annó a terápia, végül én jártam pszichológushoz, és már az is nagyon jó volt.


A cigizést te tudod, hogy mennyire vagy hajlandó toleráli, nálam a cigi és alkohol kizárja a kapcsolatot, esetleg megondhatod neki, hogy választhat közted és a cigi között, ha egyáltalán nem viseled el. Ez a baj a szenvedélybetegségekkel, hogy a fontossági listán előrébb kerülnek, mint a párkapcsolat.

Megteheted azt is, hogy elfogadod a cigivel együtt, mert fontosabb neked az, hogy együtt legyetek, ezzel vállalva a kockázatát, hogy időskorban ő előbb lesz beteg.


Nálunk egy darabig úgy volt, hogy a párom úgy gondolta, a fontossági sorrendnél az első helyen megférünk én, és a munkája, ma már másképp látja, és ez kölcsönösen így van. A munka nem mehet a kapcsolatunk rovására. El kellett mindkettőnknek dönteni, hogy mi a fontosabb, mi egymást tettük az első helyre. Ha imádnám a munkám, de elvenné az időm többségét a páromtól, akkor otthagynám a munkát, és keresnék másikat.


Az egészséggel kapcsolatban még annyi, hogy a páromnak fontos a testmozgás, és az is, hogy én mozogjak, mert együtt akar velem megöregedni. Nekem kevésbé fűlik a mozgáshoz a fogam, de megértettem, hogy ez neki fontos, így heti minimum kétszer időt szakítok rá. Régen nagy sütievő oltam (már-már függőségnek is nevezném), ma már tizedannyit nem eszek, mint régebben.


Ha lemond érted a cigiről, vagy hajlandó elmenni terápiába annak ellenére, hogy egyáltalán nem akar, az nagy dolog. Ha ezt elvárod tőle, érdemes megkérdezni, hogy te mit tehetsz érte és a kapcsolatotokért, mi az, amire neki igazán szüksége lenne.


Egy kapcsolat alakulása mindig kétoldalú. Ha az elvárásaidra koncentrálsz, és nem pedig ajándéknak tekinted, akkor megértem, hogy frusztrált vagy. Én amikor megfeledkezem erről, és elveszem az elvárásokban, hogy milyennek kéne a páromnak lennie, mit kellene csinálnia -miközben ugyebár nem csinálja- akkor emlékeztetem magam azokra a dolgokra, amiket kapok tőle már most. Például, hogy esténként mellém fekszik le, meg hasonlók.

2014. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Második!

A Te hozzászólásodban hol van nagybetű, mondatjel? :)


Egyébként egy ilyen ember sajnos nem fog megváltozni, és te is kezdesz kifutni az időből a gyerek miatt. :( Talán át kéne gondolnod, hogy ennek így nincs jövője.

2014. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Csak Jézus az aki megtudja változtatni az embereket.

Jézus az aki letudja rombolni a falakat, megtudja törni a kőszíveket és megtudja gyógyítani az összetört szívű embereket.

Jézus az aki eltudja venni a bűnnek a terhét az emberektől.

https://www.youtube.com/watch?v=LQnzdcqeiLU

https://www.youtube.com/watch?v=kuUMF09KDiA

2014. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben az a baj, hogy a férjed nem hajlandó tudomásul venni, hogy probléma van, amit közösen kellene megoldani. Nekem az első férjem volt ilyen, más problémák miatt, de ő csak annyit tudott mondani, hogy ez nekünk nem megy, váljunk el. De semmit nem próbált, hogy működjön. No persze ezen én nem kesergek, mert jobb nekem így, a második férjem tök más, de ez már nem ide tartozik. Szóval a lényeg, hogy én akkor megtanultam, hogy egy házasságot csak 2 ember tud helyrehozni, egy nem. Ha tanácstalan vagy, tényleg eljárhatsz egyedül terápiára, mert biztosan hozzáértő emberek tudnak jó tanácsokat adni, ami segíthet meglátni, mit tegyél.

Munkahelyváltás nem jöhet szóba?

Sajnos a fáradtság az emberek jelentős részénél nagy úr! Esetleg ha még azelőtt "letámadod" mielőtt ledől a tv elé? Próbálkozz, tudom, nem egyszerű és pár kudarcba fulladt kísérlet után elmegy az ember kedve a kezdeményezéstől...

Amíg ezt nem oldjátok meg, ne tervezzétek a gyereket!

Az én férjem is dohányzik, mondjuk Ő azért nem annyira sokat, többször próbált már leszokni, de eddig nem sikerült. Viszont nem nyaggatom, félek én is, hogy az egészségére káros, de ha nyaggatom, azzal nem lesz jobb. Mondjuk Ő kimegy az erkélyre, tehát a gyerek előtt nem szívja.

2014. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, tanácsokat..

gondoltam rá, hogy elmegyek egyedül párterápiára vagy pszichológushoz, mert úgy érzem sokszor, hogy valóban, egyedül kevés vagyok, hogy megoldjuk a dolgokat.. főleg hogy ő nem is szeret beszélni a problémákról...

megértem azt is, hogy fáradt, többet dolgozik, mint én, és amúgy is én pörgősebb típus vagyok.. sok hobbimról így le is mondtam, hogy inkbb együtt legyünk, mert tudom, hogy sok helyre ő nem jönne velem szívesen..

de unalmas, hogy esténként mindig szinte egyedül vagyok, mert ő fáradt, alszik, vagy csak úgy van...

a cigiről már próblt leszokni, de hiába.. nem cigizik bent, de sztem nem lenne ennyire fáradt sem, ha nem cigizne.. na meg persze az egészsége is...

nem tudom, hogyan tovább, de köszönöm a válaszokat...

2014. ápr. 2. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!