Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezt nem értem. Minek kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt nem értem. Minek kell házassági szerződés, ha a különvagyon úgy is az marad szerződés nélkül is? Ha meg a házasság alatt szerzett jövedelemre akar valaki szerződést írni, akkor az minek házasodik?

Figyelt kérdés
A házasság vagyonközösség is, nem?
2014. febr. 1. 14:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Igen, vagyonkozosseg. De ha az egIk fel minimálbért keres, a masik meg százezreket havonta, akkor eselyes, hogy a többet kereső valas eseten nem értékeli, ha minden feleződik.
2014. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Nézd Kérdező, a hazai "átlag-vagyonoknál", ahol vagyon alatt többnyire az úgyis közösen összegürcölt ház meg kocsi érthető, ott tényleg semmi értelme. Döntően megváltozik viszont a helyzet, hogy ha a vagyonban termelőeszköz is van. Ha az ember - akár házasságban - felépít egy vállalkozást, nyilván nem vágyik rá, hogy az adott témához mondjuk abszolút fogalmatlan volt házastársa egy válás folytán társtulajdonossá válva szólhasson bele a cég dolgaiba, adott esetben tehesse tönkre a vállalkozást. Ilyenkor van értelme a házassági szerződésnek, ami kimondja, hogy a vállalkozás különvagyon marad, aminek fejében mondjuk nagyobb részt kap az ex az ingóságokból, akármi...
2014. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%

mi pont ezért nem házasodunk. dupla macera és költség lenne egy esküvő plusz egy házassági szerződés.

nekem pont az a bajom a házassággal hogy magától értetődőnek veszik a közös kasszát. a párom jól keres, én átlagosan, viszont én nagyobb vagyonnal érkeztem a kapcsolatba. tudom, az sosem lesz közös vagyon, de ha pl nagyobb lakást akarunk, arra is én fogok összespórolni, mert nem szeretem a közösködést.

2014. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
Tudom számodra hihetetlen de vannak olyanok akik számára a házasság nem azt a célt szolgálja hogy megkopasszanak gazdag csávókat. Igen vagyok közösség, de ez nem azt jelenti hogy ha a nő pl nem dolgozik csak lábat lógat a férj meg sok százezret keres havonta miből házat autót és egyebeket vesznek akkor ahhoz bármi köze is van. Erre jó a házasságszerződés, persze a haszonleső nőket az ilyesmi mindig felháborítja.
2014. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
... de mondjuk Picipuha Bill (Bill Gates) köztudottan azt kötötte ki a házassági szerződésében, hogy joga van évente egy hetet a feleségétől, Melindától külön pihenni:))) - lehet ezért is vannak együtt 20 éve, 3 közös gyerekkel:)
2014. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Meg vannak érdekházasságok, mint az első házasságom. Volt egy vállalkozásom, 1 lakásom, 1 házam és a nejem a házasság után 2(!) hónappal elvált, vitte a házat ( enyém maradt a lakás ) és el kellett adni a vállalkozást és a pénz feleződött. Azóta a mindent újraépítettem. Azt mondom, hogy néha hasznos ez a "papír".
2014. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Az egy dolog, hogy különvagyon, de ha le van tisztázva, akkor nem kell bizonyítgatni a dolgot, nem kell rohangálni a hivatalos papírokért, nem kell tanúkat beidéztetni, sokkal egyszerűbb. A másik, hogy akármennyire nagy a szerelem, nem tudhatod, hogy mi lesz. Barátoméknál nem volt szerződés, a férj havi 1 millión felül körül keresett, feleség nem dolgozott, egyetemre járt, a házasságuk 2. évében lakást vettek, pár hónapra rá kiderült, hogy a nő össze-vissza csalja. 2 éves házasságból több mint 10 millióval szállt ki, úgy hogy ő tényleg nem tett hozzá semmit, még háztartási munkát sem végzett.
2014. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Igen, vagyonközösség is, de...


Még ha kb. egyenlően jól keresünk is a férjemmel, akkor sem érzem fairnek a fele-felét, mivel mindenki máshogy gazdálkodik a pénzével. Példának kedvéért férjem 13.000 eurós, 3 éves autót vezet, én meg egy 3.000 eurós 8 éveset, mert egyszerűen mások az igényeink. Ennek köszönhetően nekem a maradék pénz pl. a megtakarításaimban van, neki meg nyilván kevesebb a félretett pénze. Miért is lenne az igazságos, ha ezután fele-fele arányban osztoznánk?


A legegyszerűbb, legigazságosabb a házassági szerződés - mindenki azt viszi a vagyonból válás esetén, amit maga tett bele. És kész. Ez így tiszta.

2014. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
0%
A külön vagyon is közös lesz a házassággal. Pont ezért kell a szerződés, persze ha kell.
2014. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
70%-os: a ti esetetekben nyilván az autókat is feleznétek.
2014. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!