Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerinted a férj vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted a férj vagy a feleség kezelje a pénzügyeket a családban?

Figyelt kérdés
- hím-soviniszta megjegyzéseket kérem kerülni, a válaszba kérlek írd le a nemed és a korod is. köszönöm.

2014. ápr. 15. 10:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
89%
Mi a vőlegényemmel együtt kezeljük, nincs olyan, hogy enyém, tiéd, vagy, hogy ki mit fizet be stb. Egy helyre rakjuk fel a fizetésünket, onnan veszünk ki pénzt ha szükség van valamire, mondjuk általában együtt vásárolunk, hol nálam van pénz, hol nála. Ha nagyobb összeget veszünk ki valamire, akkor szoktunk szólni, hogy kivettem x ezret, csak hogy mindketten tudjuk, mert lehet hogy elfelejtjük aztán meg "keressük" a hiányzó összeget. Van, hogy én fizetek be számlákat, van, hogy ő, attól függ ki, hogyan ér rá napközben, munka után. Közösen rakunk félre, mondjuk igen, nálunk tényleg nincs olyan, hogy enyém, tied. Minden közös, hiába keres egyikőnk jobban mint a másikunk.
2014. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%
lehagytam, hogy 23/N, Ő 32/F
2014. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk a férfi kezeli. Eloszor is jelenleg o a családfenntartó, en nem dolgozom, vagy legalábbis nincs keresetem. Másrészt en a hagyományos családmodell híve vagyok - a férj eloteremti az anyagiakat, a no pedig gondoskodik a családról. Harmadszor rendkívül jo érzéke van az anyagiakhoz.

N/38

2014. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Mi együtt kezeljük 13 éve, és nincs probléma, nekünk ez tökéletes megoldás. Megbeszéljük a kiadásokat, egyikünk sem herdál, megfontoltak vagyunk.

Anyukáméknál viszont a férje kezeli, mert anyukám nem alkalmas rá, kifolyik a kezéből minden forint egy perc alatt. Persze meg van miatta sértődve, mert nem látja be, hogy a világ pénze nem lenne elég, ha ő kezelné, de volt lehetősége bizonyítani, el is adósodtak rendesen.

38/N

2014. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
# 1 Nem arról van szó hogy enyém-tiéd, csak hogy ki az aki követi az anyagiakat, kiadásokat, lekönyveli a várható dolgokat stb.
2014. ápr. 15. 10:14
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

(!) Szerintem (!)


Előre szólok, nem csak a kérdésre reagálok, hanem leírom milyen rendszert tartok teljesen ideálisnak.


Mivel a házassággal egyben vagyonközösséget is vállal a pár, ezért én a közös kasszát preferálom, minden esetben.


A pénzt az kezelje aki jobban ért hozzá/szereti kezelni, vagy közösen. Ez nem nemi kérdés.


Érkezzen közös számlára a pénz, menjen egy része takarékba, a kis tételeket felesleges megbeszélni, de bizonyos összeg felett (nekem ez 20-25 ezer Ft) azért kérdezzük meg egymást, hogy belefér-e az adott termék.

Egyszer lepontoztak és leszóltak itt már ezért, de szerintem jó dolog a zsebpénz rendszer. Mondok példát:


Én keresek 150 000 Ft-ot, párom keres 138 000 Ft-ot. Ez 288 000 Ft (ez közös számlára megy).


Megtakarítási számlára erről áthelyeztünk minden hónapban 50 000 Ft-ot.


238 000 Ft maradt. Tegyük fel ebből megy 80 000 Ft a számlákra, 120 000 Ft a kajára, és a háztartási dolgokra, egyébre.


38 000 Ft megy kétfelé és 19 000 Ft fejenként a zsebpénze a két főnek. (ha gyerek van, én a családi pótlékot - ami 12 500 Ft körül van ha jól tudom - szánom rá.) A zsebpénzt meg mindenki arra a hülyeségre költheti el, amire akarja.

2014. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Ja utolsó vagyok:

23N és 23F

2014. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, átolvastam a válaszom, biztos félre fogják érteni, a családi pótlék a gyerek zsebpénze lenne, nem csak annyit szánok rá összesen.
2014. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

OFF: #6 válaszolónak: Én erősen a külön kassza híve vagyok, de z az első olyan közös kassza modell ami egondolkodtatott. Jól csináljátok! Respect.


ON: Szerintem az kezelje aki jobban ért hozzá, okosabb ilyen téren.


27/F

2014. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk közös a lakossági folyószámlánk, arra utal mind2nk munkahelye.

Kicsit fura ezt a nemiséggel összefüggésbe hozni.

Ha csak egyik keres, akkor az kezelje!

Ha mind2en, akkor ketten.

2014. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!