Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők, akiknek fontos a romantik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, akiknek fontos a romantika, de a párotoknak nem! Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Nekem ez a helyzet megkeseríti kicsit az életem:( A férjem rendes ember, szeretjük egymást, megvan a vonzalom köztünk. Minden nap szorítunk egymásra időt, sokat beszélgetünk, a szex is működik... Szóval szerintem nagyon boldognak kellene lennem. Viszont hiányzik, hogy ő néha romantikus legyen. Jól esne, ha néha kapnék tőle egy szál virágot csak úgy, vagy egy csokit, vagy ha néha mellém bújna a fürdőkádba és úgy beszélgetnénk, vagy összebújva filmet néznénk, vagy csinálna olyan kis apró hülyeségeket, hogy cetlit hagy a hűtőn, hogy szeret...., szóval ilyesmikre vágyom. Én meg szoktam tenni ilyeneket, indítványozok ilyen összebújásokat, de valahogy ő nem tud ezzel mit kezdeni. Igyekszik, de egyszerűen távol áll tőle, nem veszi a lapot. Ő másképp fejezi ki azt, hogy szeret. Inkább udvarias, figyelmes, ami persze szuper, de nekem kellene valami játék néha, flört, izgalom.... Néha már egész évben a szülinapomat várom, mert azt gondolom, most majd végre meglep valamivel. De mindig csalódok, mert inkább megkérdezi, hogy mit szeretnék, vagy kéri, hogy vegyem meg helyette, vagy pedig együtt vesszük meg. Idén így magam vettem meg a szülinapi ajándékom hetekkel utána, mert ő azt várta, hogy majd én intézem... Ez nekem olyan kiábrándító:( Szégyellem magam emiatt, mert néha azt gondolom, hogy nincs baj, így csinálok. Így elnyomom ezt, de néha mégis rossz kedvem van napokig ezeknek a hiánya miatt. Pedig jó vele, szerencsés vagyok, mert soha egy rossz szava nincs hozzám, kényeztet, igyekszik kímélni, stb. Légyszi ne hordjatok le, így is rosszul érzem magam a dolog miatt, mert nem tudom, hogyan ne legyek elégedetlen, mikor néha előtör bennem a hiányérzet a romantikus percek hiányától! :-( Szívesen kitörölném ezt az érzést! Tud esetleg valaki segíteni, aki ezt helyre tette?
2014. ápr. 28. 11:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
a férjed elfogadja a romantikát?vagy elutasitja?
2014. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem várom el, írtam is, hogy minek kínozzam, ha ő nem ilyen? Meg hogy olyan megoldást keresek, ami neki nem jelent plusz terhet. Szóval nem akarom én megváltoztatni! :)

De szerinted attól tényleg rosszul érezné magát, hogy elmegy néha, és vesz egy szál virágot? Én is teszek meg naponta olyan dolgokat érte is és a gyerekekért is, amihez nincs kedvem vagy ami nem szívből jön, de tudom, hogy ez nekik fontos.... Pl. a férjemnek jól esik, hogy elmesélheti nekem, mi volt a munkahelyén. Ezek pasis dolgok, és engem többnyire untatnak, mégis érdeklődéssel meghallgatom, mert tudom,hogy neki ez jól esik. Szóval én nem hiszem, hogy ez olyan nagy önzőség lenne tőlem, ha méltányolnám, hogy bár nem olyan típus, de ennek ellenére mégis mikor boltba megy, hozna nekem egy kis marcipán szívet, mert tudja, hogy ettől én boldog leszek...

#11#, igazából elfogadja és próbálja felvenni a fonalat, de én azt érzem, hogy idegen neki a dolog, nem tud vele mit kezdeni... Kicsit feszeng, ha mondjuk bókolok neki. Ha meglepem valamivel, akkor örül, de pár másodperc múlva már terel, mintha igyekezne kimenekülni a romantikus pillanatból...

2014. ápr. 28. 13:03
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hiányzott az efféle romantika. Mindig vágytam rá, hogy kreatívan kitaláljon apróságokat a férjem, aminek örülök...amivel meglep. Akár egy szál virággal a kertből...vagy egy szerelmes üzenettel reggel...tök mindegy. Hm. Hát nem jött össze. Olyan messze van tőle a kreatívság illetve a romantika, mint ide a Hawaii szigetek. Pár év után azért sikerült belátom, hogy hiába hintek el neki ötleteket...meg várok a csodára...ez nem fog változtatni semmin. Ez van. Megszoktam. Igazából már nem is hiányzik a romantikázás...eddig sem volt benne részem...eztán sem lesz. Ha amúgy minden szuper...nincs semmi dolgod. Légy boldog és hálás azért, amid van! Fogadd el, hogy nem romantikus típus...változtatni ezen úgysem tudsz. De ettől még lehetsz boldog. :) Én is az vagyok. :)
2014. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

6os vagyok megint.


Ha neked az jó ha azt mondod neki menjen el egy szál virágért hát mond meg neki,gondolom megteszi.

Nekem ebből nem kell,igen, pedáloztam régen,de rájöttem hogy ez annyira gáz,ő nem vesz virágot,soha,egyszer vett egy szálat mert ugymond kisirtam magamnak,nem tudtam neki örülni.Ő figyelmes,csokit hoz nekem,igy ennek "kell" örülnöm és örülök is neki.Szeretem ha úgy kedves és figyelmes ahogy neki jó,ezt tanultam meg értékelni.Ha megmondom neki mit csináljon az olyan mintha megmondanám mit kérnék szülinapomra.

2014. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, ahogy leírod. :)

Pasiból van a férjed, talán így lehetne a legegyszerűbben megérteni. :) Bizonyára van kivétel (én néha az enyémet annak érzem!), de többnyire nekik a romantika nem jön be. Nálunk meg néha fordítva érzem és bizony én kellemetlenül érzem magam emiatt. Nálunk sokszor a férjemnek borzasztó jó ötletei vannak egy névnapra, egy szülinapra vagy a házassági évfordulónkra és meglep engem nagyon jó dolgokkal, én meg tökre azt érzem, hogy nekem semmi nem jut eszembe. Egy nőnek mondjuk könnyebb vásárolni ezt-azt, de egy pasinak nehéz. És én emiatt érzem magam kellemetlenül. De persze kicsit eltértünk a tárgytól, úgyhogy nem is folytatom. Szóval szerintem a férjedtől távol áll a romantikázás és talán eszébe sem jut, hogy örülnél egy virágnak vagy csokinak. Vagy egyszerűen "cikinek", "férfiatlannak" érzi. Függetlenül attól, hogy szeret. Hogy mit tegyél, azt nem igazán tudom megmondani, főleg azért sem, mert írtad, nem szeretnéd megváltoztatni. Így pedig egyetlen út marad igazából, az, hogy ezt próbálod feldolgozni és elfogadni.

2014. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#15#, megmelengette a szívemet, amit írtál:)

Köszönöm mindenkinek a választ!

2014. ápr. 28. 14:19
 17/22 anonim ***** válasza:

Fordítva is feltehetnénk a kérdést.

Férfiak, akiknek fontos a romantika, egy spontán csók vagy simogatás, illetve az apró meglepetések JÓL fogadása. Pl, ha szívet húzok a homokba, amit az ablakból látni, akkor ne az legyen a reakció, hogy "aha".

Szóval ha a hölgy nem befogadó típus, akkor hogy kezelitek?

2014. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, és nekem is nagyon hiányzik a romantika. Nincs gyerekünk, és nem vagyunk házasok sem, még egy éve sem vagyunk együtt. Ő az elején kifejezetten romantikus volt, aztán, ahogy szeptemberben elkezdődött a munka, a nyári szabadság után, folyamatosan romlani kezdett a helyzet. Nyáron még sűrűn kaptam tőle virágot, meg a 4. hónapunkra hazajött pezsgővel, meg bonbonnal. Mostmár semmi... csak a veszekedések, rossz hangulat. A nemi életünk is sivár lett, örülhetek, ha heti egyszer van egyáltalán. Kezdek nagyon boldogtalan lenni, őt meg felőrli a munkahely...Hogyan kezelem? Hát nagyon nehezen. Sokat vagyok szomorú, nem látom a kiutat. Elhagyni nem akarom, mert szeretem, de néha azt érzem, ő engem nem. Belefáradtam az egészbe, nem hiszem, hogy létezik igazi boldogság... :(
2014. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%
Basszus, mennyi a megkeseredett, boldogtalan ember ezen a rohadt világon. :-(
2014. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az valahogy érthető, hogy évek után az első hónapok izgalma, a szerelmi lángolás eltűnik. Én is szeretem a romantikát, de nőként mondom, hogy nem is várom el, hogy évek után szerelmes cetliket hagyjon meg spontán virágot hozzon.

Viszont nálunk van olyan, hogy kiválasztottunk a tévében egy sorozatot, heti egyszer van, és az a közösen meghozott szabály, hogy azt együtt nézzük. Így pl. heti egyszer biztosan van összebújós filmezés.

Esetleg próbáljatok közös hobbit találni, vagy legyen heti egy közös filmezés, amit összebújva néztek (kezdetben lehet, hogy nem lesz természetes neki, de utána meg fogja szokni).

Egyébként meg nagyon sokan élnek nagyon rossz kapcvsolatban, ahol nem hogy romantika nincs, de a féárje egyéb módon sem fejezi ki a szeretét.

2014. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!