Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik "kiélték" magukat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik "kiélték" magukat a házasság előtt, jobb lett a párkapcsolatotok/házasságotok?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam, és még többtől olvastam itt, a gyakorin, hogy több emberrel is "ki kell próbálni" a kapcsolatot, meg "élni kell", mielőtt az ember házasságot köt. (Az "élni kell" alatt gondolom a szórakozást értik, de nem értem, hogy egy párkapcsolatban/házasságban miért ne lehetne tovább "élni", hiszen ugyanúgy lehet utazni, bulizni a párunkkal együtt is.)


Amit a gyakorlatban látok: több olyan kapcsolat, ahol a házas felek első komoly kapcsolatából lett egy JÓ házasság, ami jó ideje tart, és azok, akik viszont az "éld ki magad" szöveget hangoztatják, nincsenek jó párkapcsolatban, ha egyáltalán vannak valamilyenben.


Kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan is, aki az "éld ki magad" filozófiát vallotta korábban, és bejött neki, és most már egy legalább 5 éve tartó jól működő házasságban él.


Valamint olyanok válaszát is várom, akik rossz érzésük ellenére hallgattak a barátok "éld ki magad" tanácsára, és rosszul sült el. Ti mit bántatok meg és mit tennétek másképp?



2014. máj. 14. 19:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
31%
Ez a nagy nőfaló férfiaknál szokott előfordulni 50 éves kor után, amikor már nem tudják egyedül megmosni a hátukat, noha ma már kiváló hátmosó keféket lehet kapni....
2014. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Mindig is szánalmasnak találtam ezt az "éld ki magad" dolgot. Gusztustalan.
2014. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
25%
Rövid életünk csak egyszer adatik meg,tehát sohasem fogjuk megtudni mi lett volna,ha az adott pillanatban másként döntünk.Szerintem nagyon rossz döntés leragadni egy partnernél,ha az ember válogathat.Viszont azok az emberek akiknek nincsenek átlagos vagy átlagon felüli adottságai be kell,hogy érjék egy partnerrel vagy a szingliséggel.Szerintem ez pusztán szexuális evolúció.
2014. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
Átlagon felüli adottság? Utolsó te mi a búbánatról beszélsz?
2014. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

A kiélni magad nem csak azt jelenti, hogy bulizz, utazzál, meg szexelj sokakkal. Azt jelenti, hogy élj kicsit önmagad, ÉLD MEG az egyéniségedet igazán. Aki mindig párban létezett, nem volt soha napokig egyedül (nem úgy, hogy a férjed elutazik a szüleihez), nem tud magáról annyit, mint akinek jutott ideje kiismerni önmagát. Én kb. 24 évesen döbbentem rá, milyen csodás érzés tudni, milyen vagyok. Hogy hogyan reagálok helyzetekre, mit szeretek és mit nem, amikor megérint és meghat a felismerés, hogy ez vagyok én. Ez az én kifejlett, felnőtt énem. Azelőtt is tudtam magamról dolgokat, de nem ennyi mindent.



Én 25 éves koromig "éltem ki magam". Voltam együtt srácokkal csak úgy, buliztam hajnalig, elutaztam barátnőmmel az USA-ba egy hónapra csak úgy. Tanultam magamról nagyon sok mindent, mert felnőttem, egyedül tartottam fenn magam, a háztartásomat, saját életem volt.


Ez persze akkor is hasonlóan megvan, ha az embernek párja van, hiszen ma már így élek, de valahogy nagyon jó volt mindent kipróbálni, és nem egy másik ember társaságában. Illetve nem mindig ugyanezéban (a férjem).


Boldog vagyok, hogy éltem egyedül, megismertem önmagam, más nélkül is vagyok valaki, már tudom, ki vagyok. Így nem félek attól, hogy ha szétválnánk valaha, rájönnék, hogy semmit se tudok magamról és rettegnék önmagam társaságában lenni, mert rájönnék, hogy nem adtam magamnak esélyt érdekes, értékes emberré válni. Mert azzá válni kell, nem adott dolog!

2014. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%

Én nem éltem ki magam (nem is akarnék kiélt lenni) DE!


Első pasimmal 15 évesen kezdtünk járni. 4 évig jártunk, mindenki óvva intett, hogy nem élem ki magam blablabla.

Akkor azt hittem hülyeség.

De szakítás után olyan jó volt kicsit egyedülállóként, és felnőttként elmenni szórakozni, teljesen kötetlenül... én alapból nagyon hűséges típus vagyok, így "szingliként" olyan jó volt szabadon bulizni.


De nem éltem ki magam, nem feküdtem le idegenekkel. Igaz volt egy rövid kapcsolatom, akivel viszonylag hamar léptünk, de ennyi.

Komolyan mondom örülök a 20 évesen kapott szingliségemnek, de nagyon hamar meg is untam

Aztán még abban az évben összejöttem a párommal és legalább már tudom, hogy mi az ami jó volt, de nem fog hiányozni. Nincs bennem kíváncsiság :)

2014. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
60%
Szerintem kell pár ember mire megtalálod az igazit. Ezalatt nem azt értem hogy fűvel fával le kell feküdni hanem hogy kell 3-4 partner mire szerez elég tapasztatot. Azok akik sűrven váltogatják a párjukat azok nagyon nehezen találják meg az igazit mert az érzéseik rövid ideig tartanak.
2014. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, ez az "éld meg" így tényleg egészen máshogy hangzik, mint az "éld ki magad", köszönöm a hiteles választ. Fontos dolgokat írsz, amiket valószínűleg tényleg nehezebb egy prkapcsolat mellett megtapasztalni, magadat megismerni, bár ahogy te is írod, azért az sem lehetetlen.
2014. máj. 14. 20:01
 9/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem a barátok tanácsára ugyan, de 15 éves korom óta buliztam, pasiztam. 19 évesen ismertem meg a férjem, egy év utàn hozzàmentem. 23 éve tart a házasságom, ami kiegyensúlyozott és boldog.
2014. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%

Igen - de nem a "kiélés" miatt, sőt nem is nevezném igazán kiélésnek (az utóbbi szóról valahogy a leamortizált utcalányok jutnak eszembe...).


Az egész kulcsa a tapasztalat. Tudnod kell, hogy mi az, amit te egy kapcsolatban nyújtani tudsz/szeretnél, és mi az, amit a másiktól elvársz. Nagyon de nagyon ritka az, hogy ez két embernél az első kapcsolatukban találkozik és egymás igényeit kielégítik ilyen téren. Legyen szó a hétköznapokról, érzelmekről, karrierről, szexről, családról, a házassághoz a legtöbb, legfőbb dolgokban egyezni kell, egyet kell érteni.


Aki nem is ad magának esélyt arra, hogy felfedezze ezeket az igényeket, hanem megelégszik/beéri azzal, amit elsőre kap - ami általában távol áll a valós igényeitől - annak sosem lesz jó a házassága szerintem.


Egy tartósan boldog együttéléshez önismeret kell, és ezt egyszerűen nem lehet tapasztalat, próbálkozás nélkül elérni.

2014. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!