Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem mindig értünk egyet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem mindig értünk egyet a férjemmel a gyereknevelésben, emiatt már kezd megromlani a házasságunk. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Amikor beszélgettünk róla naivan gyerek előtt, még szinte mindenben egyetértettünk. Aztán sajnos hamar kiderült, hogy a férjem hajlamos a könnyebb utat választani és engedni a gyerekkel. Amíg otthon voltam ez nem volt akkora tragédia, tudtam "kompenzálni". De most, hogy én is dolgozok és kb ugyanannyira vesszük ki a részünka gyereknevelésből, nagyon kiütközik.


Ha velem van, mindennaposak a földhözverős "apát akarom" hisztik, mert az apja mindent megenged neki.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2014. jún. 2. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Csapj a seggére aztán tudni fogja miért kapta.legközelebb nem veri magát földhöz.Max az apjánál.
2014. jún. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Miért a gyereket kell büntetni azért, mert a szülők nem tudnak felnőtt módjára megegyezni valamiben és következetesen véghezvinni? Elég szánalmas lenne ezért a gyereket ütni. Fel kell nőni, apunak is, és akkor nem lenne ez!
2014. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Példát kérünk! Mit nem engedsz Te? Mit enged Apa?
2014. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Az elsőnek van igaza. De az apának sem lenne szabad mindent megengedni.
2014. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Az nem nevelés, ha a gyerekre ráhagyjuk a dolgokat. Javaslom, hogy kölcsönözz ki pár pedagógiás, gyereknevelős könyvet, és olvassátok el közösen a férjeddel, majd beszéljétek meg. :)

Esetleg mutass a férjednek pár elrettentő példát, hogy látod, na arra a gyerekre is ráhagyták a dolgokat, most épp a börtönben ül, vagy épp alkoholista lett...

2014. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
A gyereknek miért kellene tudnia kiigazodni két idiótán, akik folyamatosan egymás ellen beszélnek? Azt választja, amelyik megteszi, amit ő akar, ezért igazán nem okolható. A probléma NEM a gyerekben van, hanem a szülőkben.
2014. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Én is példát szívesen olvasnék, hogy mit nem engedsz meg te, amit az apja igen.

Egyébként a férjeddel kéne ezt lerendezni. Ha hisztizik a gyerek, és olyan miatt, amit az apja megengedett, pedig nem kellene én tuti odahívnám az apját, hogy akkor jöjjön, és rendezze le ő.

2014. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, nincs példa, vagy most találsz ki valamit?
2014. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy ez nem a gyerek hibája.


Példa:

- ha ők mennek boltba, azt vesz meg a gyerek amit akar

- vacsora előtt ehet édességet

- lefekvés előtt nem pakoltatja össze vele a játékokat

- utazáskor hangoskodhat, futkoshat a járművön, egyik helyről a másikra ül

2014. jún. 2. 17:35
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem miért lettem lepontozva...

Minden esetre a hideg futkos a hátamon az ilyen ráhagyós szülőktől...

Pl: medencében a gyerek csapkodta a vizet, de a szülő rá nem szólt volna, vagy a buszon ült velem szemben, és lóbálta a lábát, ami hozzám ért, és rugdosott...

A gyerek nem fogja magától megtanulni, hogy mit szabad és mit nem, ha azt nem magyarázzák el neki...

Ha a szülő meg ráhagyja, akkor később meg ha nagyobb lesz már nem csak olyan gondok lesznek, hogy nem szedi össze a játékát, hanem mondjuk kimaradozik szó nélkül, mert neki lehet...Szerintem próbáld meg elmagyarázni a férjednek, hogy lehet, hogy most rossz a gyereknek, hogy össze kell szedni a játékait stb. de egy sokkal nagyobb lehetséges rosszat lehet megelőzi vele, mint azzal, ha nincsenek szabályok.

2014. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!