Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elítélendő egy olyan házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő egy olyan házasság ami nem szerelemből. Szeretetből köttetett?

Figyelt kérdés
Tehát nem volt sosem szerelem a két fél között, csak barátság, megértés és szeretet.
2014. jún. 10. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha ez a két félnek jó, akkor én nem ítélem el őket, miért is tenném? Semmi közöm hozzá, hogy ők mi módon élnek, ha ez nekik jó.
2014. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha mindketten ismerik a másik érzéseit és összeházasodnak szerelem nélkül, az az ő dolguk. Elítélni csak akkor lehet, ha valamelyikük szerelmet hazudik.
2014. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha a barátommal összeházasodnánk, mi is ilyenek lennénk. Erősebbnek/mélyebbnek érzem a vele levő kapcsolatomat, mint azzal, akibe szerelmes voltam. Bár fiatal vagyok még, mit tudok én az életről...
2014. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Kinek lenne joga elítélni?
2014. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen házaspár ismerősöm akiket sokat támadják ez miatt. És nem értem mi bajuk van velük.
2014. jún. 10. 14:59
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg azok az emberek boldogtalanok, akik támadják őket, bár ettől nem lesznek boldogabbak...


Miért kéne elítélni bárkinek is? Ha nekik jó, és így jól élnek egymással, akkor nem ítélheti el senki.

Nekem nem lenne jó, én nem házasodnék barátságból, de ez én vagyok.

2014. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem elítélendő.

Csak az a nem mindegy, hogy összekötöd valakivel az egész életedet, amikor is nem kaptál, nem éltél át olyan érzéseket, olyan igazi, szenvedélyes szerelmet, amit nagyon sokan. Mert tény, hogy a szerelem egy idő után elmúlik, átalakul, valami erősebb kötelék lesz, szeretet lesz, összetartás, stb., de azért bizony annak volt egy alapja, ami meg a szerelem volt.

És ha valaki így házasodik és egyszer mélyebb pontra jut az a kapcsolat, bizony bármikor előjöhet bármelyik félben az, hogy vágyik azokra a bizonyos érzésekre, amiket nem élt át azzal az emberrel, akivel együtt van.

Én biztos nem mennék bele egy ilyen házasságba. Mert ez inkább olyan, mint két barát kapcsolata. Ami nagyon szép és nagyon jó, de azért férfi és nő között, egy házassághoz bizony kicsit másabb érzésekre is szerintem szükség van.

De ezt mindenki maga érzi.

Ha neked így jó, hát házasodj így. Én szerelemből tettem, ami aztán elmúlt és átalakult valami mássá, valamivé, ami sokkal mélyebb, sokkal tartósabb, mint a szerelem. De megvolt az alap, az az igazi, szenvedélyes, igazi vonzalommal járó dolog, ami nálad nem lesz meg.

2014. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem érzelem vakságot fogad ilyenkor egy ember, más érdekek miatt.

Nekem is van ismerősöm, aki a férjét tök cikinek látta az első fél évben, elmondása szerint 2 év alatt beleszeretett ...hmmm ja :) kacagnom kellett rajta ... azóta nem beszél velem :) Mibe szeretett bele? a házába autójába, bankszámlájába? Mondtam neki, hogy zavarni engem nem zavar, te bújsz ágyba esténként a ciki bár gazdag paliddal! Ez neki jobban fájt, mintha savat öntöttem volna rá! Hazudjon az ilyen ember magának, de ne nekem.

2014. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolatban minden normális és rendben levő dolog, ha mindkét félnek megfelel. Az igazi mély szeretet nincs messze a szerelemtől, tehát nem furcsa, hogy így házasodtak össze. Ám egy bökkenő van. Ha az ember nem szerelmes abba akivel él, akkor gyakorlatilag bármikor szerelembe eshet egy másik emberrel. Tehát náluk erre nagyobbnak látom az esélyt.
2014. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Így prostituálódnak az emberek! Egy igazi útszélit többre becsülök, mert az bevállalja, hogy amit csinál az csupán egy üzlet. Akkor azt a házasságot sem annak kellene hívni ... talán jobb kifejezés a gazdasági társaság. Ja, én a barátommal nem szoktam d u g n i!
2014. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!