Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek innen még van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek innen még van visszaút?

Figyelt kérdés

Sajnos 1 éve elvesztettük az ikreinket vagyis az 5 hónapos magzatok elhaltak. Én azóta nem dolgozok, most szeptemberben megyek majd vissza, de eddig képtelen voltam, óvónő vagyok. Szerintem érthető módon nehezen viseltem el a piciket magam körül, szerencsére a főnököm is megértette.

Viszont, a férjem azóta a munkába temetkezik, napi 12-13 órákat van bent és sokszor még itthon is folytatja. Heti 2 nap van amit együtt töltünk, egyik nap közösen megyünk pszichológushoz, másik nap pedig párterápiára. Mindkettő az ő ötlete volt és utána tényleg sokkal közelebb vagyunk egymáshoz, egy pár óráig majd megint minden ugyanolyan. Látom rajta hogy szeret és ki is mutatja! Félek nagyon hogy mégis elveszítem.

A kérdésem leginkább azokhoz szólna akik szintén elveszítették a magzatot, fel lehet ebből állni? Lehet még normális házasság egy ilyen tragédia után is?


2014. jún. 12. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne? Tapasztalatot nem tudok neked írni, de a leírásodból süt, hogy szeretitek egymást, és dolgoztok rajta, hogy működjön a kapcsolatotok.


A férjed a munkával enyhít a fájdalmán, rajtad a magány segített. Adj neki és magadnak is időt. Egy év nem olyan hosszú, és nem csoda, hogy még nem jutottatok túl ezen.


Sok erőt és kitartást kívánok.

2014. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, szomorúan olvastam :( Én egész kicsi (10 hetes) magzatot veszítettem el, de utána megszületett a lányunk, és visszazökkentünk a normális kerékvágásba. Barátnőméknél szintén 5-6 hónapos ikerpárt vesztettek el (két kislány), kolléganőméknél pedig az ikerpár egyik tagját (bal szívfele nem volt a picinek)... Mindkettőjüknél született baba azóta, és helyrejöttek, de a fájdalom azért nehezen enyhül a veszteség miatt mindenhol. Szeretnétek újra babát? (Tudom hüly.e kérdés, de látod, mindhármunknál az új kis élet segített. Persze ez nem biztos, hogy mindenkinél így van).
2014. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindketten úgy érezzük hogy nem vagyunk készen még egy újabb terhességre/babára. Bár az említett terhesség is lombik program volt. Talán később, de egyikünk sem biztos benne...
2014. jún. 12. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
40. hetes volt a babám, amikor meghalt a hasamban. Érthetően, nagyon megviselt minket és sajnos nekünk majdnem ráment a házasságunk. Én is és a férjem is másként próbáltuk feldolgozni ezt az egész szörnyűséget, mindketten begubóztunk és lassan eltávolodtunk egymástól. Aztán belépett az életünkbe egy harmadik. Szerencsére ez észhez térített engem és a férjemet is. Rájöttünk, hogy még igenis szeretjük egymást és együtt akarunk élni. Nekünk az segített, hogy kibeszéltük a fájdalmunkat és azt, hogy ezentúl - bár talán viccesen hangzik - beszélgetünk. Megbeszélünk mindent, nem hagyjuk, hogy bármi félreértés legyen köztünk. Mi nem mentünk pszichológushoz, párterápiára - ahogy olvasom, igazából nektek sem sokat segít, csak ideig-óráig. Szóval én azt tanácsolom, hogy ne hagyd, hogy a férjed magányosan üldögéljen a szobában és dolgozzon. Igenis menj be hozzá, bírd rá, hogy beszéljen, ossza meg veled a gondolatait. Tudom, ez a férfiaknak nem megy könnyen, de muszáj nyitnia feléd és neked is felé, különben eljöhet az az idő, amikor már késő lesz. A veszteség miatti fájdalom sosem fog elmúlni. Öt és fél év telt el a babánk halála óta és mi most határoztuk el, hogy szeretnék gyereket. Erősek vagytok mindketten és túl fogtok jutni a krízisen, de sokat kell tenni érte.
2014. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bajban derül ki, hogy ki az igaz barát. Ez érvényes a párkapcsolatokra is.
2014. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Voltam is ilyen helyzetben, láttam is ilyet....

Mindkettő megoldódott.

Nem követtetek el hibát, az élet néha kegyetlen.

2014. jún. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha igazán szeretitek egymást akkor egy ilyen tragédia sem fog közétek állni.


Bocsi hogy írok... nálunk nem ez a helyzet, de kb ugyanolyan súlyú a dolog. Kiderült, hogy nekem nem lehet gyerekem soha. A férjem viszont szeret és kitart mellettem. Ezt nem sok férfi tenné meg aki egész fiatal kora óta gyereket akart...

2014. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz, nem 5 hónaposan, hanem 10 hetesen, de mi is ikerbabákat vesztettünk el 4 hónapja, első terhességem volt. Először én is aggódtam, mert ugyanazt csinálta a férjem, mint a tied. A meglévő munkája mellé elvállalt valami alkalmi melót, és folyton ott volt, volt olyan, hogy éjfélkor, 1-kor jött haza. Ő így enyhítette a fájdalmát, én viszont itthon bőgtem egyedül. Aztán egyszer csak elég volt, egyik éjjel, mikor hazajött, megmondtam neki, hogy ez nem oké, elélünk egymás mellett, alig találkozunk, és egy hangot nem beszéltünk a veszteségünkről, csak belülről marcangoljuk magunkat, pedig segítenünk kéne egymásnak a feldolgozásban. Akkor elkezdtünk beszélni róla őszintén, ő is kiadta magából, ugyanúgy sírt, mint én, de legalább rájött végre, hogy nem kell elrejtenie előlem, hogy neki is fáj. Nálunk ez megtörte a jeget, mivel már nem akarta elrejteni a fájdalmát előlem, otthagyta a másik melóját. Sokszor beszéltünk még utána az esetről, most úgy érzem, földolgoztuk, újból próbálkozunk egy babával. Furcsán hangzik, de utólag úgy érzem, a kezdeti nehézségek ellenére nekünk megerősítette a kapcsolatunkat a veszteség, még közelebb kerültünk egymáshoz.


Kibeszéltétek rendesen a problémát? Megbeszéltétek az érzéseiteket egymással (tehát nem a pszichológussal, hanem tényleg egymással)? Hidd el, ha ezt meg tudjátok tenni, és őszinték vagytok, nagyot léptek előre, és jobban tudtok segíteni is egymásnak. Sok erőt és kitartást kívánok Nektek!

2014. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!