Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szláv férjek tényleg gyakran...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szláv férjek tényleg gyakran verik a feleségüket?

Figyelt kérdés

Hallottam több embertől,hogy nincs annyira egyenjogúság,mint a magyarok között.A többség azt vallja,hogy a férfi az úr a házban és a pofozkodás sem ritka.Ez mennyire igaz?Hozzámennétek szerb/bosnyák/crna gorac férfihoz?

Tapasztalat esetleg?


2014. jún. 23. 23:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Mért? A magyarok közt egyenjogúság van? A férfi az úr, sőt, még a mai napig a legtöbb férfinek megalázó (lenne), ha a felesége dolgoz(ik/na). A nőnek meg kell tanulnia trükközni, ha az akaratát érvényesíteni akarja. De statisztikailag szerintem a magyar családokban több az asszonyverés. És az is magyar közmondás, hogy "pénz számolva, asszony verve jó".
2014. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem a szlávságból jön, hanem az ország gazdasági/történelmi helyzetéből. A szerbek/bosnyákok/montenegróiak tradícionálisabb felfogásúak és elmaradottabbak mint mi, vagy pl. a csehek, lengyelek, szlovákok.


Amúgy általánosságban véve nem szeretem a szlávokat, de ez most mellékes.

2014. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
Kimaradt a pravoszlav....szóval a teljes mondat: A pravoszlávoknál férfi az úr, sőt, még a mai napig a legtöbb férfinek megalázó (lenne), ha a felesége dolgoz(ik/na).
2014. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%
Elmaradottabbak? Az rendben, hogy tradicionálisabb, és más vallási alapon nyugszik ez a tradíció. Ilyen alapon az iszlám még elmaradottabb, mint az ortodox. Egyébként pl. a bajoroknál is nagyon nagy szégyen, ha egy nő, aki már feleség, dolgozik. Ők is elmaradottabbak?
2014. jún. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
... miért kell általánosítani? Egyébként aki beleugat, hogy mit csinál a felesége az primitív... aki megveri az bűnöző. Egyenjogúság van...! Kérdés?
2014. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
5-ös, hol van egyenjogúság? Antropológiai kutatások támasztják alá, hogy a Magyarországon a nők nagy egyenjogúsága kimerül abban, hogy joguk van dolgozni. Otthon pedig kötelességük főzi, mosni, takarítani és gyereket nevelni. És ez még 90%-ban akkor is fennáll, ha a férfi átmenetileg vagy akár tartósan munkanélküli!
2014. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem pravoslavot akartam írni,az egy vallás.A horvátok is délszlávok,mégis katolikus a vallásuk,de ez nem is lényeg a kérdés szempontjából.
2014. jún. 23. 23:53
 8/25 A kérdező kommentje:
Itt a szerb nők dolgoznak,bántalmazás terén nem vagyok képben.
2014. jún. 23. 23:55
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nálunk sem jobba helyzet, alsó hangon a nők 20 százalékát verik otthon. Ez rohadt sok, én először el sem akartam hinni, de tényleg így van. Ahány nemzetközi vagy hazai kutatást végeznek, mind ezt támasztja alá. Elképesztő tabutéma ez még mindig nálunk.
2014. jún. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Csak ismered a párodat. Aki bántalmaz egy nőt, szerintem nem várja meg a házasságot, hogy megtehesse, gondolom nem 1 hete ismerkedtetek meg. Ez innentől amolyan "nyuszika, b. meg az ásódat" típusú gondolatmenet, ha ismered a viccet.
2014. jún. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!