Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok a nők, akiket az apjuk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a nők, akiket az apjuk bántalmazott gyerekkorukban, megérdemlik, hogy a párjuk is ezt tegye velük?

Figyelt kérdés

Annyi helyről hallom, hogy megérdemlik, hisz így nőttek fel, hogy másképp tudnának élni.

És annyira nem tudok ezzel az elmélettel egyetérteni...


2014. jún. 24. 00:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Ez hülyeség! Épp hogy nem érdemlik meg, hanem egy szerető családra van szükségük!
2014. jún. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem használnám azt a szót, hogy megérdemlik, de sokaknak, akik így nőttek fel sajnos tényleg ez a normális, legalábbis ők azt hiszik. Ha valaki az erőszakot természetesnek tartja és meg sem próbál ellene bármilyen formában fellépni, azon sajnos nem igazán lehet segíteni.
2014. jún. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Kálmán Réka14 válasza:
100%
A tapasztalatok szerint valóban olyan férjet, mint az apánk, de ez teljesen logikus, hiszen az elsődleges férfi az életünkben az apa, a párkapcsolati minta pedig szintén a szülőktől jön. ettől függetlenül, ha egy nő képes ezt feldolgozni valamilyen módszerrel, akkor lehet egy valódi, boldog párkapcsolata. nekem édesapám a munkájába menekült a saját fájdalmai elől, így nekem sikerült férjhez mennem valakihez, aki szintén a munkájába menekül... A jó hír viszont, hogy ezt a férjem is felismerte és most mindketten próbáljuk rendezni a részünket ebben a történetben, és remélhetőleg lesz egy boldog párkapcsolatunk :-)
2014. jún. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem gyerekként bántalmaztak,de mára olyan kapcsolatban élek,ahol nincs szó ilyesmiről.Pont a gyerekkorom miatt jól kiéleztem magam az elkerülésére.Persze előtte megszívtam egy-két kapcsolattal,ahol szintén bántottak.
2014. jún. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

nem jó a kifejezés, mert senki nem érdemli meg.

De az biztos, hogy a bántalmazott is aktív résztvevő, nem csak a bántalmazó, hiszen hagyja, hogy ezt tegyék vele. A legtöbben kiléphetnének egy ilyen kapcsolatból, csak valami majomságra hivatkozva nem lépnek.


Az is igaz, hogy a szüleink a mintánk, ez alapján választunk, és egy ilyen nő tényleg megszokja, természetesnek veszi a bántalmazást. Talán csak azért mondják, hogy megérdemli, mert megtehetné, hogy másképp éljen.


Egy barátnőm mondta egyszer, hogy milyen pasijai voltak, agresszívak, alkoholisták többen is. Aztán vigyorogva hozzá tette, hogy " most mit csináljak, ha egyszer a rosszfiúkat szeretem".

Na most, ha az ilyenek belelépnek a következő kutyaszarba is, pedig megtehetnék, hogy kikerüljék...

2014. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen családban nőttem fel, és megszívtam egy-két kapcsolattal, de a jelenlegi párom hála az égnek nem emelt rám kezet egyszer se.

Viszont sok embertől hallottam, hogy remélik, csúnyán fog majd velem bánni, mert aki olyan, mint én (hogy az apja is csak verni tudta), az megérdemli.

Nagyon bántanak az ilyen megjegyzések, elvégre nem én tehetek a szüleimről...

2014. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Bántalmazást megérdemelni? Eléggé ellentmondásos. De ahogy előttem már írták, akit gyerekként bántalmaztak, felnőttként is "elvárja", persze nem tudatosan. És érzékeli az ütés előjeleit, de tudattalanul is kiprovokálja még a legtürelmesebb emberből is.
2014. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó: Kiprovokálta? Mégis mivel? Nem volt meleg vacsora? Csúnyán nézett? Vagy csak olyan áldozat alkat, akit jó megverni, mert az embernek viszket a tenyere? Azért legyünk már észen! Ez a "kiprovokálta" tipikus szöveg az olyan emberektől, akik maguk is bántalmazók.

Egyébként ezt a mentalitást áldozathibáztatásnak hívjuk, és komoly szakirodalma van.

2014. jún. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre egyszerű a válasz amit ugye előttem sokan leírtak de tényleg érdekes hogy jutott neked eszedbe a 'megérdemli' szó ehhez a témához...

A gyerekkori szokásokat berögzüléseket nehéz túllépni, még akkor is ha szó sem volt bántalmazásról csak mondjuk a szülő nem megfelelő gondolkodásáról.

Tehát igen ez minden esetben így van hogy az ember azt fogja bevonzani folyamatosan amilyen a gondolkodása, egészen addig amíg fel nem dolgozza a dolgokat teljesen a legmélyebb érzéseiben is.

2014. jún. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

"De az biztos, hogy a bántalmazott is aktív résztvevő, nem csak a bántalmazó, hiszen hagyja, hogy ezt tegyék vele."


Akit 5-6-7 évesen bántanak, és erre kondicionálnak, az aktív résztvevő?


"A legtöbben kiléphetnének egy ilyen kapcsolatból, csak valami majomságra hivatkozva nem lépnek."


A "majomság" pedig az lenne, hogy 5-6-7 évesen tehetetlen gyerekek voltak. Ők nem tudják, hogy ez rossz, nem normális. Aki kisgyerek kora óta tinédzser koráig bántalmazva van, a legmeghatározóbb éveiben, az mentálisan annyira leépül, hogy nem az lesz az első dolga 18 évesen, hogy beállít mosolyogva egy pszichológushoz, hogy kezit csókolom, el lettem rontva, tessék segíteni.

2014. jún. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!