Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akik gyerekkorukban...

Szülők, akik gyerekkorukban nem kaptak szeretetet, ezáltal nem tanultatok meg szeretni, hogyan viszonyultatok később a saját gyereketekhez?

Figyelt kérdés
Amikor megszületett minden más lett?
2013. szept. 9. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Barátnőmmel hasonló a helyzet, bár nincs még gyerek, de ha ugyanazt fogja csinálni, mint az anyja, meg a nagyanyja, akkor helyre fogom tenni, ha tetszik neki, ha nem.
2013. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
En nem kaptam szeretetet, de a gyerekeimnek annál többet adok.
2013. szept. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
88%

Az én apukám nem sokatt kapott sajnos... És pont ezért lett ő a világ legjobb apukája! Nem akarta,hogy nekem és a hùgomnak olyan gyerekkora legyen,mint amilyen neki volt.

Ismerősök között is van még egy pár ilyen mint apa,de olyat is ismereket aki folytatta az otthon làtottakat....

2013. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem befolyásolta szerencsére.
2013. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez végülis emberfüggő,van akira olyan hatással lesz később,hogy ő ne váljon szörnyeteggé...de a másik véglet,meghogy ő is ugyanolyan rosszindulatú lesz,mint ahogyan vele bántak.erre nincs semmi Recept.
2013. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös jól írta! Anyukám nem kapott szeretetet és nem is képes szeretni.Még saját magát sem, de mást sem, senkit. Sosem volt velem gyengéd gyerekkoromban, például emlékeim szerint soha egyszer sem simogatott meg. Én viszont túlságosan is képes vagyok szeretni. A gyerekeim rengeteg szeretetet, ölelést, simogatást, kedves szavakat kapnak tőlem, és a férjem is.
2013. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz... Nálunk már a nagyszüleim is mindkét oldalon nagyon defektes szülők voltak :(. Az én szüleim kb a próbálkozásig jutottak, sikeresnek nem mondanám, mert akkor nem lettem volna boldogtalan, depressziós, és nem kapnám magam azon, hogy pont olyan csúnyán szólok a gyerekhez, ahogy a leginkább nem akarok éppen a rossz emlékek miatt. Tényleg nincs rá recept, jól írják. Én meg voltam róla győződve, hogy mennyire természetesen fog jönni az, hogy mindig kedves, türelmes és megértő leszek... Hát egyáltalán nem így van sajnos, annyira mélyen beépültek ezek a nagyon rossz minták nekem, hogy tényleg nap mint nap meg kell harcolnom.
2013. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem arról beszélek, amikor a szülők szörnyetegek - volt egy ilyen hozzászólás is. Én nagyon hálás vagyok a szüleimnek, mert felneveltek bennünket, tartós hosszú betegségben, viszont így egyiküknek éjt nappalá téve dolgoznia kellett. Mindig volt enni, volt ruhánk, suliba járhattunk, soha nem volt adósságunk. Viszont minden egyéb érzelem hiányzott. Semmi szeretet és gyengédség. Én ezáltal tartozkodó is vagyok az emberekkel, még a saját családommal is...viszont most babát várok és félek az egésztől! Jó anya akarok lenni!
2013. szept. 10. 10:50
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Az anyukám árván nőtt fel,ide-oda dobálta az élet,senkitől nem kapott szeretetet,amikor megszülettem attól kezdve minden szeretetét nekem adta,nagyon szeret.Szerintem a szeretetet nem tanulja az ember,az mindenkiben benne van,csak egyesek nem engedik ki magukból,vagy nem tudják befogadni,mert félnek tőle.
2013. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
húúú 9-es! Megfogalmaztad azt, amiben nagyon bízok! Köszönöm!
2013. szept. 10. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!