Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Manapság miért várnak 30 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság miért várnak 30 éves korig, vagy tovább a házassággal?

Figyelt kérdés

A baráti körömben 25.től 32 éves korig vannak férfiak, nők. A legtöbbnek van párkapcsolata, 6-7 éves kapcsolatok is. Viszont még senki nem házas.


Konkrétan, az egyik párról tudjuk, hogy ők nem akarnak végleges elköteleződést egymással, ezért nem házasodnak, félnek tőle.

Egy másik férfi barátom pedig azt mondta, hogy ő vár...majd 30 felett. Mi lehet ennek az oka?


Azon kívül persze akik nem akarnak házasodni. Miért várnak ilyen sokan 30 éves korig, vagy még hosszabb ideig a házassággal?


2014. júl. 13. 00:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
hát sok oka lehet. egyrészt a félelem "mivan ha nem ő az igazi" másrészt a nyomás "mit fognak gondolni a haverok, hogy ilyen korán" harmadrészt ott a pénz "majd ha stabilan állunk anyagilag" meg akkor ott van a család "anyámnak nem jön be a barát/nő" szerintem rengeteg ok van még
2014. júl. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert már semmi sem kényszeríti őket. Régen létszükséglet volt szinte a házasság. Ma már nem. Ha valaki fontosnak is tartja a házasság intézményét, akkor is várhat ameddig csak akar. Az emberek meg nem fognak hanyatthomlok megcsinálni dolgokat ha azok nem kötelezőek. Nem kell félni, hogy egyedül kiközösítik, vagy nem tud megélni. Ilyen egyszerű.
2014. júl. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Stabil anyagi háttér... ez a megtakarításra vonatkozhat, vagy a stabilnak mondható munkahelyre? Mert pl utóbbi a mai világban szerintem már nincs...


Mert ha pl valaki konkrétan a drága esküvőre fogja a dolgot, azt nem értem...lehet 100.000 ftból is esküvőt csinálni, nem kell milliós rongyrázós lagzit. Ez meg minden csak nem drága esküvő:)

2014. júl. 13. 01:12
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek később nőnek fel. Nagynéném 18 évesen házasodott, és 9 hónapra rá már szült. Én akkor még az utolsó évemet végeztem gimnáziumban. Most kezdem a másodikat az egyetemen. Hol vagyok még a felnőttségtől. Néha végzek diákmunkát, de mi az? A szüleim tartanak el. Hogy házasodnék, márha lenne kivel? Még a korombeli "jelöltek" sem felnőttek, pont mint én. Hova házasodjak huszon egynéhány évesen? Mire?
2014. júl. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

A 2.-nál a pont. Mert senki nem kényszeríti őket, senkit nem érdekel, hogy házasok-e vagy sem.


Várni pedig azért várnak, mert biztosra akarnak menni, szeretnének előbb összeköltözni, együtt élni pár évet, a szakmájukban dolgozni, világot látni, önmegvalósítani és ezáltal: tapasztalatot szerezni és felnőni, megismerni önmagukat is, és ezután elköteleződni.


A korán köttetett házasságok nagyrésze pont azért megy tönkre, mert a fiatalok még magukat sem ismerik, nemhogy a másikat.

2014. júl. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Mert a házasságok 60% válással végződik és a válások 100% házassággal kezdődik, a válás pedig drága, hosszadalmas és stresszes.

Sokan szeretnek biztosra menni.

És persze mind az amit előttem írtak, nem kell sietni sehova. Ráérnek az emberek kicsit magukkal és a párjukkal foglalkozni, megismerni egymást, közös élményeket, tapasztalatokat szerezni.

Én nem hiszem, hogy ez baj volna.

2014. júl. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

"lehet 100.000 ftból is esküvőt csinálni, nem kell milliós rongyrázós lagzit. Ez meg minden csak nem drága esküvő:)"


Lehetni lehet. De mi értelme, ha kilátás van arra is, hogy 1-2 éven belül az elképzeléseiknek megfelelően is házasodhatnak? Hova siessenek?

2014. júl. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Régen nem volt választásod, házasság nélkül még csak nem is szexelhettél a másikkal, közös életről meg pláne szó sem lehetett.

Ma a házasság már csak egy papír. Igazából nem oszt, nem szoroz. Innentől ráérünk gondolkodni, mérlegelni, jó döntést hozni.


Én például az első hosszú kapcsolatomban majdnem férjhez mentem. Azért nem léptük meg, mert úgy voltunk, úgyis együtt élünk, ráér majd akkor, amikor lesz módunk egy tényleg jó esküvőt tartani. És ez tök jó, ugyanis három évig húztuk a dolgot, aztán szakítottunk. Máskülönben 24 évesen már elvált nő lettem volna...

Most okosabban választottam párt, sokat tanultam abból a tönkrement kapcsolatból. Ettől függetlenül nem fogok egy meggondolatlan házasságba beleugrani. Ez pedig azt jelenti, hogy legjobb esetben is leszek 27 éves az esküvőmön. Vagy több.

De inkább legyen egy jó házasságom, mint egy elrontott és csak utána egy jó :)

2014. júl. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Passz! Én 19 voltam amikor férjhez mentem ő meg 21. Már 8 éve együtt vagyunk! Típus függő!
2014. júl. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jók voltak.


Aki házas, az is utazhat, láthat világot, járhat el szórakozni:)


Az hogy mondjuk 6 év után házasodnak, vagy 3 év után, szerintem nem mérvadó. Az ember válik 8 év kapcsolat, és 1 év házasság után (ismerek ilyet), és házasodik másfél év után, és azóta is boldogok.


Szerintem is inkább azoktól függ, akik a kapcsolatban vannak, és nem az időtől, hogy mennyit várnak...


Aki meg nem biztos pl 2-3 x év után a kapcsolatban, és a párjában, az miért rabolja a másik idejét? Aki ekkor bizonytalan, az később is az lesz....nem?

2014. júl. 13. 06:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!