Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tennétek ha a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ha a férjetek ezt vágná a fejetekhez?

Figyelt kérdés
Terhes lettem a fogamzásgátló mellett. Normálisan szedtem, sohase hagytam ki egy szemet se és mindig ugyan abban az időpontban vettem be. Mégis megtörtént. A dokim szerint lehetséges teherbe esni fogamzásgátló mellett is. A férjem azt mondtam biztos direkt estem teherbe. Szerettünk volna babát de csak 2-3 év múlva. (27 éves vagyok) Anyagilag jól állunk. A férjem mégis ellenkezik. Azt mondta vetessem el, különben válunk. Teljesen kiborultam. Ti mit tennétek? A babát nem szeretném elvetetni.
2014. júl. 13. 12:34
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
45%
Mennyi ideje szedted ugyanazt a gyógyszert? Nem szedtel antibiotikumot mellette?
2014. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
50%
Nem vetetném el, bár én ezt a kapcsolat elején leszögeztem. Mondjuk én a véletlen gyerekekben sem hiszek. Tegnap is volt egy kérdés ahol véletlen gyerek gyógyszer mellett lett, kis antibiotikumos kezeléssel kiegészitve. Na azt hogy pl ilyenkor kell kiegészítő védekezés szerintem minden nőnek aki gyógyszert szed tudnia kellene. Az nem megfelelő védekezés mellett lett nem gyógyszer mellett.
2014. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
84%
Ha ezt vágta hozzád&válással fenyeget, és még állítja is, hogy szándékosan estél teherbe, akkor nem áll olyan szilárd talpakon a házasságotok. Elgondolkoznék, hogy biztos jó emberrel vagyok -e együtt, együtt éltek és nem álltok rosszul. Minden esetre, elég durva lenne, ha ezért elválna, mert akkor annyit is ért a kapcsolat.
2014. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
69%
Otthagynám a férjemet és elmennék messzire. Jobb lenne neked meg a gyereknek is.
2014. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
43%

Lehetséges persze, csak 0,001% az esélye, így elsőre én sem biztos, hogy elhinném....


A fogamzásgátlónál sok tényező közrejátszik, ha már egyszer hasmenésed volt vagy hánytál, vagy mondjuk antibiotikumot vettél be VAGY gyógynövényeket bármilyen formában (pl. tea), akkor csökken a hatása vagy megszűnik. Egyéb gyógyszerek, pl. gyulladáscsökkentők is tiltottak. Altatók, vérnyomáscsökkentők, gyomorgyógyszerek szintén befolyásolhatják. Vagy egy nagyon is elterjedt gyógyszer, a paracetanol tartalmú láz-és fájdalomcsillapítók. Ugyanígy nagy mennyiségű C vitamin bevitele (napi 1 gramm feletti).


Még ezer dolog van. Biztos, hogy odafigyeltél mindenre? Nagyon sokan sajnos nincsenek ezzel tisztában, és felelőtlenül, megfelelő tájékozódás nélkül szedik a szert.

2014. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
79%
már most zsarol később még rosszabb lesz
2014. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
78%

Évente járok rák szűrésre,a legutolsó két alkalommal ultrahangnál derült ki,hogy peteérésem van,gyógyszer mellett.A doki szerint nem lehetne ilyen,de van akinél mégis van,még úgy is,hogy nem hánytam,nem ment a hasam,és rendszeresen szedtem.Mivel tudtam,hogy előfordulhat,így megszakítással csináljuk pluszba,hogy tuti nem legyek terhes.Ezt azért írtam le,hogy megerősítselek (vagy a férjedet) hogy nem kell egyből rosszra gondolni.Amúgy miért feltételez ilyet?


Mit tennék? Megtartanám természetesen,hiszen a férjed így is,úgyis el fog hagyni,hiszen nem szeret,mert akkor soha ki nem ejtette volna a száján,hogy elhagy,ha elveteted.

Hazudik abban is,hogy 2-3 év múlva már akarna,mert ha tényleg így lenne,akkor felülemelkedne azon,hogy valamivel előbb jön.

2014. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
80%

1. Nagyon-nagyon csekély az esélye fogamzásgátló mellett teherbe esni. A végén általában ki szokott derülni, hogy mégis volt valami, amit a szedője nem vett figyelembe és úgy lett terhes. De az is előfordul, hogy minden rendben van a szedéssel és mégis megesik. De ez a ritkábbik. De nem kizárt, hogy így legyen.

2. Persze, a gyerekvállalás legyen közös döntés, de azért előfordul az ilyen, ha tényleg nem direkt estél teherbe, hanem mert így alakult, te voltál az a nagyon kevés százalék, akkor ez van. Ha házasok vagytok és soha nem zártátok ki a gyerek lehetőségét, csak későbbre terveztétek, akkor azért én nem tartanám tragédiának, hogy mégis most jött össze, mivel írtad, hogy azért az anyagiak is rendben vannak. Tehát ha anyagi, érzelmi dolgok rendben vannak, akkor én nem gondolnám nagy tragédiának, ha összejön egy baba. Ami viszont nagyon szomorú, hogy a férjed nem bízik benned, mondván, hogy biztos direkt estél teherbe és pláne majd akar gyereket, de most ezt éppen nem és követeli, hogy vetesd el és akkor utána meg majd csináltok másikat??? Szóval ez szerintem szomorú.

De azért az is elgondolkodtató, hogy miért gondolta ezt a férjed, hogy biztos direkt csináltad? Szóval azért egy normális, jól működő kapcsolatban, ahol a felek mindent megbeszélnek egymással és tisztelik egymást, ott nem gondolnám, hogy a férj részéről felmerülne egy ilyen dolog...Szóval ez is furcsa.

Hogy én mit tennék? Ha meg akarnám tartani a babámat, aki mégis megfogant és el tudnám tartani, meg tudnék neki mindent adni, akkor egyedül is vállalnám. És vérig lennék sértve a férjem reakciójától és hogy megbocsájtanám-e vagy elválnék-e ez miatt? Lehet, de nem biztos, de hogy mosolyszünet lenne, az biztos.

illetve azt írtad, ha megtartod, akkor ő elválik. Hát, akkor váljon ő el és ennyi. És akkor ennyit is ért a házasságotok.

2014. júl. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
66%

"a legutolsó két alkalommal ultrahangnál derült ki,hogy peteérésem van,gyógyszer mellett.A doki szerint nem lehetne ilyen,de van akinél mégis van,még úgy is,hogy nem hánytam,nem ment a hasam,és rendszeresen szedtem."

Bár a fogamzásgátló a peteérést is hivatott meggátolni, de előfordul, hogy egy nőnek mégis a szedése alatt van peteérése. Ezt bármelyik orvos megmondja. Éppen ezért nem csak egy módon hat a fogamzásgátló. Tehát a peteérés meggátolásán kívül még hivatott egy olyan környezetet biztosítani a hüvelyben, amiben a spermiumok ne juthassanak el célig, ha mégis volt peteérés. De ha történetesen még volt peteérés is és a spermiumok is célhoz jutottak és megtörtént a megtermékenyítés, akkor van még egy hatása a fogamzásgátlónak, az pedig az, hogy nem engedi megvastagodni a méhnyálkahártyát, így a megtermékenyült petesejt nem tud hová beágyazódni, tehát nem lesz terhes az illető.

Szóval azért igen csak biztonságos dolog a fogamzásgátló és elég nehéz mellette teherbe esni. Kivéve annak, aki nem előírás szerint szedi, illetve nem figyel oda mindenre szedés közben.

Én összességében 7 évig szedtem fogamzásgátlót, de soha nem lettem mellette terhes, sőt, amikor még próbálkoztunk is vele, akkor is jó fél év kellett hozzá.

2014. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
53%

Kb. azonnal lelépnék. Ha ennyire bízik bennem, mi értelme a további időpazarlásnak?


Az pedig, hogy egyáltalán felmerül benne, hogy elvetesd... milyen párod van? Ez lenne a második - a harmadik pedig a zsarolás - indok, amiért ÉN válnék el tőle.


Mi még csak egy hónapja jártunk, mikor felmerült a kérdés, de párom akkor kijelentette, bármi lenne, mellettem állna, maximálisan támogatna, mert biztos benne, hogy nem mennék abortuszra.

2014. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!