Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehetne tenni a sógornőmme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehetne tenni a sógornőmmel, aki nem hajlandó dolgozni? 17 éve otthon mereszti a valagát azzal a kifogással, hogy a gyerekek mellet nem tudna, ezért főállású anya amióta ez a lehetőség létezik.

Figyelt kérdés
De könyörgöm,az ikrek már 16 évesek,a kislány 14.Nem kell őket pelenkázni.A bátyám végre válni akar, mondtam neki, ne hagyja magát a nőtől kifosztani, mindenért ő dolgozott meg, az volt a válasza: nem fog felesleges pereskedésekbe belemenni, úgyis az asszonyé lenne minden és nem akarja kisemmizni a gyerekeit.A bátyám kőműves, vállalkozó volt,jól ment,nem volt gond,hogy otthon maradjon.Épített a házuk mellet egy kis fodrászatot a nőnek, hogy közel legyen a gyerekekhez,ne legyen az a gond,hogy nem tud velük elég időt tölteni.Ott sem dolgozott,hol kinyitott,hol nem,az állandó intrikáival elüldözte a kuncsaftokat,pár hónap után senki nem járt hozzá.Az üzlethelyiség azóta raktárként szolgál,azokat a szarokat tárolja benne,amiket nagy unalmában mindenfelől megrendelt és összevásárolgatott.Megjegyzem,nemsokkal azután hogy összeházasodtak otthagyta a munkahelyét,mert szerinte messze volt,és ha gyerekei lesznek( nem gyerekeik!)nem tud bejárni...Aztán néhány éve az építőipari körbetartozások elsöpörték a testvérem cégét,a házukat is alig tudták megmenteni.A nő telesírta a környéket,hogy éhen fognak halni,de dolgozni, na azt nem.A bátyám Ausztriában talált munkát,havonta-két havonta tudott hazalátogatni, mert minden pénzt a családjának tett félre.A nő még mindig nem dolgozott,mert akkor ki lesz a gyerekekkel.Valószínűleg nem hallott olyanról,hogy nők ezrei dolgoznak gyermeknevelés mellet.A bátyám szegény tavaly infarktust kapott,nem csodálkozom rajta,erején felül dolgozott,idegeskedett.Megismerkedett egy hölggyel,sajnos én nem ismerem,de csak jót mesélt róla.Ő mellette állt a betegsége idején,amíg kedves kis asszonykája még a kórházban is telefonon zaklatta mikor tud pénzt küldeni.Testvérem válni akar,az asszony magából kikelve tiltakozott a válás ellen,nem azért mert annyira szereti,hanem azért mert attól fél,ha a hivatalosan megítélt gyerektartást kapja,akkor neki el kell mennie dolgozni.A bátyám hajthatatlan,mindenképp el akar válni.Az a ...feleségtartást akar kérni,már nyomoz,kutakodik pontosan mennyit keres,mit lehet lehúzni róla.Undorító amit az a nő művel.Kérdésem az,tényleg az csak az övé lehet minden amiért a testvérem egész életében dolgozott,és élete végéig még el is kell tartania?Szinte sosem dolgozott.42 évesen kell abszolút nulláról kezdenie az életét?
2014. júl. 13. 16:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

Ha az anya tényleg ilyen semmirekellő, manipulatív dög, nem hiszem hogy a 14-16 éves gyerekek nála akarnának maradni és ők már eldönthetik kihez akarnak menni.

Kérdező, mond meg a bátyádnak, hogy ne hagyja magát. Tudjuk, hogy a bíróságok anya pártiak, de itt azért elég súlyos a helyzet, a nő kb életképtelen...

2014. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
45%
Uj no jelent meg a szinen, a batyad lepni akar. De a gyerekeket is viszi?
2014. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Néhányan tévedésben vannak.Én nem martam el a testvérem feleségét.Megtette ezt saját maga.A bátyámnak akkor nyílt ki a szeme,amikor az infarktusa után először meghallgatta a telefon üzeneteket.Az apósa és a sógora fenyegette meg életveszélyesen,hogy miért nem lehet elérni,és kimennek utána,ki fogják belőle verni a pénzt,amit nem küldött időben,mert éhezik a családja miatta,és amikor a felesége felhívta hazudozott össze vissza,hogy nincs jól,de majd később beszéljenek.A főnöke egy másik magyar alkalmazottal üzent az asszonynak ugyan,hogy a bátyám infarktust kapott,elmondta hol fekszik,és segít a kijutásban is.Csak a nő úgy adta tovább a családjának,hogy kamu beteg a férje,( mert összevesztek a gyerekek tenisz és lovastáborán nem sokkal előtte,a bátyám azt mondta ennyit pluszba nem tud küldeni,vannak fontosabb kiadások is)és nem tud számlákat fizetni,mert nem akar pénzt küldeni.Nem szóltam és nem szólok bele e tesóm dolgaiba,de ez már nálam is kiverte a biztosítékot.A bátyám egy jóhiszemű,jószívű de egyszerű ember,akit nagyon szeretek,és féltem őt.Átgondolt,hasznos válaszokat vártam,nem sárdobálást.Kíváncsi lettem volna mások véleményére,de ha egy beteg embert pénzért fenyegető,naplopó népség védelmére kel a többség,akkor nincs több kérdésem.
2014. júl. 13. 17:50
 14/28 anonim ***** válasza:
86%
5-ös, nem kell ahhoz vallásosnak lenni, hogy meg tudják oldani a problémákat, egyszerűen nem sikerült és kész. Ha pedig nem esküdtek templomban, akkor még csak nem is egy szentségről van szó, hanem Magyarország törvényeiről, az pedig engedi a válást. Sőt a házasság szentsége is az egyház, tehát az emberek alkotása, szóval emiatt benne maradni egy boldogtalanságot okozó élethelyzetben irtó nagy butaság lenne.
2014. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg nem egy észlény a testvéred,már megbocsáss,de legalább tisztességgel gondoskodott a családjáról.És annak családjáról is,az az érzésem.Amiket leírtál abból számomra az jött át,hogy a sógornőd a legnagyobb magyarországi kisebbséghez tartozik,főleg amiket az apja és a fivére művelt.Ha nem így van,akkor roppant nagyot tévedtem,ezek szoktak így viselkedni.Dolgozni nem akar,fenyegetőzni,követelőzni tud.A bátyád akkor jár a legjobban,ha elválik,maga mögött hagyja ezt az országot,a gyermekeit segíti úgy ahogy eddig,és új életet kezd ahol nem fenyegetik és felépítheti a jövőjét magának.Sajnálatos az emberek hozzáállása a bővebb tények ismerete nélkül,ez a ne szólj bele,nem a te dolgod.Biztos a "kedves" hozzászólóknak nincs testvérük,akikért aggódnak,bár ezt kétlem,nagyobb lehet a szűkebb családjuk mint más ember!! egész rokonsága.
2014. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%
Ha a testvérednek tanácsra van szüksége, akkor Ő MAGA írjon ide. Ne TE kotnyeleskedj!
2014. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
10%

Szal az asszony itthon van a három gyerekkel, miközben az az áldott Assisi Szent Ferenc becsajozott, és válni akar. Szerinted mit kellene tennie a feleségnek?

És az a hölgy, akivel megismerkedett a bátyád, aki olyan lelkiismeretesen ápolta? Ugye tudod hogy a nők 80 % a milyen névvel illetné az áldott lelket, aki háromgyerekes apát elcsábít?

2014. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
Nagy bajok vannak a szövegértéssel itt.Kérdező félti a bátyját,elmondta neki a véleményét mint testvér.Itt leírta a dolgot,értelmes hozzászólásokra számított,esetleg hasonló történetek megosztását várta.Nem azt írta,hogy odament és megtépte a szóban forgó személyt,a bátyjának a "kiscsalád" által hagyott üzenet miatt feljelentést tett,pedig megérdemelték volna,nem tett ilyet.Velünk osztotta meg,veletek is,őt lehurrogjátok,elítélitek,aki fenyegetőzik egy kórházban fekvő emberrel szemben az dicsérendő?
2014. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
68%
Biztos nagyon nehéz lehetett elcsábítani bárkinek is tízen akárhány év házasság után valakit,akit a felesége családja veréssel fenyeget,ha a betegsége miatt csúszik a várva várt pénz."Halál a gaz csábítóra"!
2014. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Kezdenek elszabadulni az indulatok pro és kontra.Úgy látom a következőképpen értelmezte a válaszolók többsége a problémát:-Vagyok én a kérdező,aki úton-útfélen belepofázik a testvére dolgaiba.A testvér egy alávaló gazember,aki 17 év tökéletes házasság után ok nélkül otthagyja szorgos-dolgos feleségét,aki a két kezével segített felépíteni a házukat és megszerezni közös javaikat,a gyermeknevelés mellet dolgozott,megfogott minden forintot,nem pazarolt hogy vigyék valamire.Amikor a férj cége a fővállalkozók nemfizetése miatt csődbe ment az áldott asszony erején túl dolgozik,hogy segítsen megőrizni a család anyagi biztonságát,és nagyban hozzájárult ahhoz,hogy legalább a fedél megmaradjon a fejük felett.Amikor a férj külföldi munkát vállal,ott infarktuson esik át és kórházba kerül az első szóra elfogadja férje munkáltatójának segítségét.Odautazik,meglátogatja,segíti és ebben a családja:édesapja,öccse is támogatja.De a hálátlan,önző férj(a bátyám) nem értékeli a családja által nyújtott együttérzést és segítséget,minden negatív előzmény nélkül el akar válni egy nő miatt,aki nem törődik vele és csak a pénze kell neki.Vesszen a hűtlen férj,a számító új nő és én,aki aggódik a testvére miatt.Így már jobban tetszene,ugye?És sokan így látják.No comment.
2014. júl. 13. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!