Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Önző vagyok, vagy lábtörlő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Djudit kérdése:

Önző vagyok, vagy lábtörlő?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a férjem nem figyel rám eléggé. Annak ellenére, hogy tudom, mennyi mindenben a kedvemben jár, hisz, amit kérek, megteszi, és szívesen teszi meg. (pl. hoz egy pohár vizet, kitereget, még egyszer a ruháimat is összehajtogatta) Mégis, most amikor magam alatt vagyok, úgy érzem, hogy nem számíthatok rá eléggé.

A kisfiunk 3 éves, az elmúlt időszak nagyon nehéz volt vele, beteg volt, és nem aludt jól, én meg virrasztottam a férjemmel felváltva, kimerültem. Annyira, hogy már volt olyan időszak, amikor mindenem fájt, 1 hete szinte minden nap fáj a fejem, a nyakam, vállam be van görcsölve. Úgy érzem magam, mint egy 100 éves.


Most a cumit „vettük el” a kisfiunktól (muszáj volt, mert nagyon csúnya kezd lenni a foga, és oviig már nem lesz több ilyen nyugis hetünk), ami miatt megint nehezebb és idegőrlőbb az elaltatása (2 óra), plusz sajnálom őt, ami lelkileg sokat kivesz belőlem. A férjem most a héten elmegy 4 napra hegyetmászni, az addig hátralevő 4 napból 2-őt dolgozik, egyszer a családja jön Hozzánk vendégségbe, maradt egy nap, amikor jobban segíthetett volna. Ő viszont szeretett volna elmenni sportolni, 2 órára, és kérdezte, hogy mikor jó Nekem. Mondtam, hogy nekem nem jó, ha a hegymászás előtt még elmegy sportolni (azon kívül, hogy minden második este fut is itthon), mert már így is úgy érzem, nem bírom tovább, fáradt vagyok. Ő erre azt mondta, hogy nálam kivágja az a biztosítékot, ha ő sportolni akar, mert az nem normális, hogy ő 2 órára akar csak elmenni, én szabnám meg mikor, és még úgy sem lehet. Nagyon rosszul esett, mert pont azt vártam volna, hogy kicsit „megment” engem, és valahogy eléri, hogy vagy fizikailag vagy lelkileg jobb legyen egy kicsit nekem, lelket önt belém. (Én így tettem volna.) A kisfiunk előtt nem akartam veszekedni, ezért mondtam, hogy este megbeszéljük, estére én elfelejtettem (hulla fáradt voltam), ő nem hozta fel. Másnap délelőtt viszont feltűnt, hogy mogorva, nem vidám, nem kedves, és mindig a ház másik pontján van valami dolga. Rákérdeztem, és kiszedtem belőle, hogy az rossz neki, hogy én ennyire megmondom neki, mit csinálhat, mit nem. Hát, ez még rosszabbul esett, mert azért, mert neki, nem jöhetett össze a tuti, képes további rossz érzéseket rám rakni a sértődésével.

Mondtam, hogy azonnal menjen el sportolni, persze így ő már nem akart, de végül csak rávettem. Pont akkor ért haza, amikor én totál megsemmisülve jöttem ki a 2 órás altatás után, amikor a kisfiam hol nagyon sírt, hol őrjöngött.

Nem vagyok hisztis típus, sem a kisfiammal, sem a férjemmel nem kiabálok, nem vagyok önző sem, mégis a férjem erre célozgat, amikor „korlátozni” akarom a sportolását.

Persze a helyzetet sok ezer más dolog is árnyalja, de így is hosszúra sikerült…



2014. júl. 14. 15:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%
NEM kell a gyereket két órát altatni. Tedd az ágyába és gyere ki a szobájából. Ha álmos, elfog aludni. Lehet, hogy eleinte hisztizik, de majd leszokik róla. Nagyon elkényeztetted. Te pedig valóban ö9nző vagy. Osszad be jobban a napodat, akkor jut mindenre idő. Főleg úgy, hogy a férjed partner ebben.
2014. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Mi lenne ha azt mondanád neki, hogy neked is szükséged van heti pár órára amikor csak magaddal foglalkozol, ekkor legyen csak ő a gyerekkel, te meg elmész sétálni vagy otthon vagy csak úgy amíg ő lemegy a gyerekkel a játszótérre(nálunk ez utóbbi szokott lenni, két éves a fiam).Továbbá azt is mondhatod neki, hogy több segítség kell otthonra neked, mert nem bírod már, kimerültél, mond el neki mi az amit neki kell megcsinálni (nálunk fel van osztva a lakás, fürdőtakarítás, heti egy porszívózás a férjemé, neki kell levinni a szemetet illetve bevásárlásnál cipelni a szatyrokat).
2014. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem, hogy önző vagy, csak besokalltál.

Ezzel szemben lábtörlő sem vagy.


Véleményem szerint nem gond, ha a férjed elmegy sportolni, viszont te sem éreznéd igazságtalannak, ha ugyanannyi időt te is szakíthatnál magadra, amikor viszont a férjed van otthon a gyerekkel. Mindkettőtöknek jutna egy kis kikapcsolódás.. ráadásul szerintem ez csak plussz pont, hogy sportolni szeretne és nem inni menni vagy hasonlók, de még egy sör a haverokkal is simán beleférne.


Ennyi "meló" után persze érthető, hogy így érzed, de túl reagálod.

Legyen neked is "énidőd". :)

2014. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező te is dolgozol? Ha igen, akkor ugyanannyi munkaórát? Ezt jó lenne tudni, mert más megvilágításba helyezi a dolgokat.
2014. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

"NEM kell a gyereket két órát altatni. Tedd az ágyába és gyere ki a szobájából. "


Neked vagy nincs gyereked, vagy nagy szerencséd volt vele.


Megértelek kérdező. Szerintem beszéld meg a férjeddel, hogy te is ugyanannyit dolgozol otthon, mint ő. CSak amíg ő hegyet mászik, sportol, meg vendégségbe várja a szüleit (neki kikapcsolódás, neked munka), addig a jelek szerint neked nincs arra időd, hogy kikapcsolódj. (kevés stresszelőbb dolog van a folyamatos gyereksírásnál)


Mindenkinek szüksége van töltődésre. Ha lenne egy anyás nap, amikor te tudsz pihenni és egy apás nap, amikor ő eljárhat sportolni, akkor mindketten sokkal nyugodtabbak, pihentebbek lennétek. Már felnőtt férfi, nem duzzogni kell, meg célozgatni,hanem megbeszélni a problémát és találni egy kompromisszumos megoldást.


És ne legyen lelkiismeret-furdalásod, még ha néhanapján korlátoznád is az ő sportját. A gyereknek ő is éppúgy a szülője,mint te vagy, alap dolog lenne, hogy az ilyen nehéz periódusokban segít, nem pedig elhúz otthonról.

2014. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

3 hete nem dolgozom, vége lett egy nagy projektemnek, és amíg a kisfiam nem lesz ovis (szept.) addig nem vállalok több munkát. (Az egész gyest végig dolgoztam, ha nem a kisfiammal voltam, dolgoztam) 4 hete volt egy balesetem, amiatt a lábam nagyon rossz állapotban volt,az is sokat rontott a hangulatomon. 2 napig "pihenhettem", de nem volt elég, nagyon nehezen jött helyre.

Az a baj, hogy már átestem egy kimerütségi határon, félek ettől a 4 naptól, és jó lett volna előtte valamennyi erőt összeszedni a férjem támogatásából, odaadásából.

2014. júl. 14. 16:02
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Már ne haragudj, de mi lesz így az oviban? Olyan nincs, hogy egy 3 éves gyerek ennyire terrorizálja a szüleit. Illetve van, de ott mindig a szülők a hibásak.

Örülj neki, hogy a férjed segít, nem pedig cseszeget amiért elrontottad a gyerek nevelését.

Azt írod, melletted áll, segít. A sport jó stresszoldó. Amikor otthon van, menj te is sportolni.

2014. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a megoldás az lenne, ha kineveznétek heti 1-1 napot ami anyás meg apás nap. Pl.:

Kedden férjed hazajön a munkából és átveszi, este altatja a gyereket. Aznapra azt tervezel amit akarsz, nem kell altatásra hazaérned.

Csütörtökön a férjed nem hazamegy a munkából, hanem szervez magának programot, amit akar. Este te altatod a gyereket, ellehet tovább.

Mindenképp jó előre kijelölni ezt a napot, mert akkor mindenki egyértelműen tud alkalmazkodni, férjedet pl. ha megkérdezi egy haverja, mikor lenne ideje egy sörre, akkor már mondhatja is automatikusan a csütörtök estét. Te meg ha időpontot kérsz pl. fodrászhoz akkor is mondhatod automatikusan, h valamikor kedd estefelé kéne.

Én a hétvégét nem áldoznám be, szerintem fontos hogy hármasban is legyenek programok, amikor meg délután alszik a gyerek, össze lehet bújni filmet nézni, beszélgetni. Erre is szükség van nem csak hétköznap este holtfáradtan.

2014. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
:) nem rontottam el a kisfiam, de a cumit elhagyni nagyon nehéz neki, (mint valakinek a cigiről leszokni). Azzal aludt el, most nincs, és nagyon nehezen alszik el, ez 1-2 hét és helyreáll. Nem hagyom egyedül sírni, mellette vagyok, mert szüksége van rám. Amikor beteg volt, valóban nem hagytam egyedül lázasan sírni, és éjjel is ott voltam neki, hogy kevésbé szenvedjen.Szerintem, bárki, aki beteg,gyerek vagy felnőtt, joggal vár támoagtást a szeretteitől, főleg egy 3 éves pici. A kisfiamat egyedül is fel tudnám nevelni, nem amiatt kértem, hogy maradjon otthon, hogy helyettem legyen a fiammal, hanem azért, hogy mellettem legyen.
2014. júl. 14. 16:14
 10/22 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is úgy hangzik, hogy a gyereket vagy elkényeztettétek, vagy kórházba kell vinni. Komoly baja lehet, ha minden éjjel őrjöng. Legalább elfáradhatna egy hét alatt annyira, hogy elaludjon.
2014. júl. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!