Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan "haragudtam" meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan "haragudtam" meg, vagy túlreagáltam?

Figyelt kérdés

A történet röviden a következő: férjemmel a szüleinél lakunk (ideiglenes megoldás, így mindenkinek megfelel: segítjük őket is a ház körül és a számlákkal,és mi is tudunk félretenni). Nagyon jól kijövök a szüleivel, ők is szeretnek engem, anyukája tündér, ezzel nincs is gond.

Viszont: tegnap elmondtam a férjemnek egy személyes "problémát", ő pedig beszélgetett erről az anyósommal. Én ezen megbántódtam kicsit, hiszen úgy gondoltam egyértelmű, hogy ez senki másra nem tartozik, ha akartam volna, akkor én magam beszélek erről anyós előtt is. Ezt szóvá tettem férjemnek is, ő pedig erre megsértődött, hogy csak segíteni akart, és akkor legközelebb inkább nem csinál semmit. Valamint szerinte túlreagálom az egészet, és nem érti mit problémázok ezen.

Tényleg nem olyan borzasztóan nagy dolog, de valóban személyes, egészségügyi dolog volt, amiről nekem kellemetlen volt beszélni anyósom előtt, akármennyire is csípem.

Én nem érzem úgy, hogy bocsánatot kellene kérnem, amiért "leteremtettem" (nem kiabáltam le a fejét, semmi ilyesmi), de férjem puffogott miatta.

Ezért gondoltam, hogy kikérem külsősök véleményét, vagy tapasztalatot, hogy másoknál mennyire nyíltan megy a magánéleti dolgok megbeszélése?


Előre is köszönöm a válaszokat,


24/N



2014. júl. 14. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függene nálam, hogy megsértődnék-e, hogy milyen egészségügyi dologról van szó. Ha erős fejfájásról vagy hasfájásról, akkor nem, de ha pl. erős folyásom lenne vagy valami hasonló, akkor eléggé zavarna engem is.
2014. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, részben jogos a felháborodásod, de nem akart rosszat neked, nem tudta, hogy ezzel megbánt, ráadásul, ha csak egy embernek mondta el, az tényleg nem a világ vége. Inkább örülj, hogy az anyósodat érdeklik a problémáid, hidd el nem mindenkinek van ilyen jó anyósa.
2014. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
A férjed a hisztis. Mindannyian együtt éltek, ha az anyósnak akartál volna szólni, nem a férjeddel üzented volna meg.
2014. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanam, hogy akkor a prosztataproblemait, esetleg a nemi eletunk es nemi szerveinek a mukodeset, egeszsegi allapotat az anyammal es a baratnommel beszelem meg.
2014. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én aztán amatőr vagyok az emberi kapcsolatokban, de én is tudom, mi az a magánügy. De ha a férjed olyan űrlény is lenne, hogy tényleg azt higgye, ez segítség volt, a figyelmeztetésedre azt mondaná, bocsánat, nem akartam rosszat, legközelebb majd megkérdezlek, továbbadhatom-e, nemhogy még ő sértődjön meg. Valószínűbb, hogy csak nem érdekelte.
2014. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nos, igen, nem fejfájásról volt szó, hanem menstruációs problémáról, és ezt nem szerettem volna anyóssal megbeszélni. Persze értem én, hogy segíteni akart férjem is a maga módján (?), de azért na. Csak gondoltam nem kell neki külön kirészleteznem, hogy ezt mással nem akartam megosztani, mert személyes.

Köszönöm a válaszokat! Majd beszélek férjemmel is, hogy ne vegye ennyire magára, de legközelebb majd nem tudom, külön kiemelem, ha olyasmi van, ami csak ránk tartozik.

2014. júl. 14. 17:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom az anyóst, de biztos, hogy nem akarnék vele ilyen jellegűt megbeszélni. Viszont tény, hogy például amikor annak idején nőgyógyászválasztáson volt a sor, párom végig akarta kérdezni a baráti kör majdnem összes lányát, hogy ki a legjobb. Náluk ez tök természetes az évek tapasztalata alapján, hogy ha probléma van, akkor személyességre való tekintet nélkül keresi a megoldást. Mikor felfáztam, majdnem megkérdezte a zenekarvezetőmet (50 körüli nő, én voltam úgy 20), hogy mit csináljon velem. Nagyon édes gesztus, hogy megkérdez egy idősebb nőt a gondról, de neked meg egyértelmű, hogy rosszul esik. Én megkérdeztem, hogy ha urológiai természetű problémája lenne, azt megosztaná-e az én apámmal, de meglepő módon igen volt aa válasz, mert ha tudhat segíteni, miért ne. Azt hiszem, ilyen téren máshogy működnek a pasik. Nem hiszem, hogy megérteni meg fogja a problémát - mert lássuk be, furcsák is vagyunk. Ha valakinek lehet tippje ilyen téren, az az anya vagy az anyós, vagy egyéb közeli nő. Na, mi pont tőlük (talán az anya a kivétel) nem kérdezünk semmi szín alatt ilyet - de talán elfogadja, hogy neked fontos, hogy ezekről ne beszélgessen az anyjával.
2014. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
utolsoval érték egyet,ők gyakorlatiasabbak,te bocsi,hogy így fogalmazok,de csak kipanaszkodtad neki magad,ő egyből segíteni akart,az anyját látta kompetens személynek...
2014. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó, de körbekérdezgetni a családi és baráti kört te is tudtad volna, ha ez lett volna a célod.
2014. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, jogosan haragudtál meg. Nem hatalmaztad fel a férjedet arra, hogy ezt bárkinek is elmondja.


Valamint: ha ő ilyen szoros kapcsolatban maradt az anyjával, akkor gondolkodj el azon, hogy van-e jövője ennek a házasságnak.


Láthatóan nem tud segíteni neked a problémáid megoldásában, szétkürtöli, ezzel megaláz, és amikor te felelősségre vonod - joggal! - még ő van megsértődve.

Ha az anyósodtól akartál volna segítséget kérni a problémádra, akkor őt kérdezted volna meg. te a férjedhez fordultál, aki viszont olyan éretlen, hogy az anyja nélkül képtelen élni és létezni. Még tanácsot sem képes önállóan adni.


Éretlen kisfiúval vagy any szoknyáján ragadt örök kamasszal kötött házasságok soha nem tartósak.


A magánélet az KÉT emberre tartozik. Ha pedig orvost vagy ügyvédet vagy papot kell hívni bármi miatt, azokra mindőjükre vonatkozik a titoktartás kötelezettsége.

2014. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!