Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy tudom megvédeni a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudom megvédeni a házassági előtt megszerzett vagyonomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal tervezgetjük a házasságot, lakást szeretnék venni, hitel nélkül próbálom, 10-16 órát dogozom 3 munkahelyen érte párhuzamosan amíg meglesz. Páromat szülei és én tartom el, munkát ugyan keres, de nem talál sajnos. Diákhitele van (úgy tudom a hitel is közös a házasságban). Nincs vele semmi baj, fizetni tudom ha szükséges, de egy 20 milliós lakás nem pár száz ezer forint. Említettem a házassági szerződést páromnak, aki negatívan reagált, s elutasító volt, hogy akkor "neki nem lesz semmije ha válunk, mert nem tudhatja mit hoz a jövő". Ez számomra nem biztató, hisz én dolgoztam meg érte, s a házasságig ugyan nem, de utána rá pár hónapra összejön a kívánt megtakarításom. Sajnos nem tudom megbeszélni vele, hogy ez a megtakarításom házasság előtt keletkezett. Várjak a házassággal a lakás után? Úgy érzi ki akarom túrni, pedig csak magamat védem. Lehetséges a vagyonomról ügyvéd segítségével nyilatkozatot írni, hogy én ekkor és ebben az időpontban ennyi megtakarítással rendelkezem?

Köszönöm a választ.



2014. aug. 12. 09:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%

Én inkább a házasságon gondolkodnék el. Most azért megy hozzád mert szeret vagy a pénzedért? Meg mi az h nem lesz semmilye? Szépen addigra elkezd dolgozni és gyűjti a saját kis megtakarításait.

Ha már most ilyen el ne vedd szerződés nélkül, de inkább egyáltalán ne vedd el...

2014. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 kovpet ***** válasza:
100%

Csak a házasság alatt felvett hitel a közös.

A házasságba bevitt vagyok sem lesz az övé, tehát ha bizonyíthatóan a te pénzedből veszed a házat, akkor az a tied lesz. Azért én várnék vele. Ahogy az előttem szóló is írta, a házassággal is, sőt, kétszer is meggondolnám.

Ezért:

"neki nem lesz semmije ha válunk, mert nem tudhatja mit hoz a jövő"

Na most ez tényleg így van, neki nem lesz semmije, de láthatóan tőled azt várná, hogy legyen valamije. Tehát ez egy üzleti kapcsolat a részéről. Én ilyenbe nem mennék bele.

2014. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
12%
Ez amúgy se lesz hàzassàg semmikor, inkàbb csak szerzõdést köttök majd mûmosollyal ,aztàn jön egy gyerek amire szintúgy " mert ilyenkor ez kell" üggyel tekintetek. Gondolom te vagy a pasi,.nyugodtan irass papìrt a vagyonodròl, a hàz meg a gyerektartàs 95%-ban a nõé és erre készülhetsz,mert nem lesztek hosszú életûek.
2014. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
párodat eltartod, de nem írná alá? a pénzed kell neki, ennyi
2014. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
0%

" neki nem lesz semmilye ha vàlunk"


Gyönyörû hàzassàg ha eleve lenézed, hogy soha nem viszi semmire. Ilyen hamar akarsz vàlni, mi van ha több mindene lesz mint neked? Akkor màr tartanàd a markod....nem értem minek vagytok ti együtt.

2014. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

" a házasságig ugyan nem, de utána rá pár hónapra összejön a kívánt megtakarításom."


Bár én nem erőltetném a házasságot, de ha mindenáron házasodni akarsz, akkor miért nem várod meg azt a pár hónapot amikor a megtakarításod összejön, és tudsz venni lakást? Ha házasság előtt veszed meg, akkor nem lesz közös.


Bár azt jó tudni, hogy ha házasság előtt is veszed az ingatlant, és csak a te tulajdonod, majd összeházasodtok, és a te ingatlanodban éltek 20 éven keresztül. Ha ne adj isten elváltok, akkor bár az ingatlan a tied lesz, nem lesz felezve, de a következő 20 év házassági idő alatt fennálló felújítást, bővítést, mindent ami a ház körül zajlott már felesbe megy.

2014. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

5: ezt a nő mondta magáról: Említettem a házassági szerződést páromnak, aki negatívan reagált, s elutasító volt, hogy akkor "neki nem lesz semmije ha válunk, mert nem tudhatja mit hoz a jövő"



Jó hozzáállás. Vagyis dolgozni sem szándékozik.

2014. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nálunk is ez volt a helyzet, csak kisebb pénzről volt szó. nekem volt majdnem 3.000.000Ft bankbetétben. A páromnak csak egy 11 éves kocsija volt.

Anyukám vetette fel, hogy írjunk papírt a lakásvásárlás előtt, amibe a párom belement. Nem volt belőle vita, végül is én adtam bele az összes pénzemet a lakásba.

2.500.000Ft-ot fizettem bele a lakásba, 4.500.000Ft-ért vettük. A hitelt pedig ő vette fel, mert én kezes vagyok a húgom hitelénél, és nem akarom, hogy a nevemen legyen bármi is (elővigyázatos vagyok :)).

Szóval beleírtuk a szerződésbe azt, hogy én fizettem bele a 2.500.000Ft-ot, ő vett fel 2.000.000Ft hitelt, és onnantól a részletet együtt fizetjük.


Ez így a tiszta.


Szerintem ebbe minden értelmes ember belemegy, aki szereti a párját, és megbízik benne. Anyukámék és én nem azért kuporgattuk össze és őrizgettük ezt a pénzt, hogy csak úgy eltűnjön.


Én mondtam, hogyha veszünk közös lakást, akkor az egészet beleadom, hiszen ez erre lett szánva. Nem vettem magamnak semmi drágát, de így van lakásom/lakásunk. Nekem nem tudtak a szüleim lakást venni vagy a páromnak (neki főleg nem), úgyhogy ez jó alap életünk megkezdéséhez :))).


Szerintem, ha szeret a párod, akkor ezt meg lehet vele beszélni. lehet csak megijedt. Egy nyugodt pillanatban kapd el, és beszéld meg vele!! Sok sikert!

2014. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
A párod haszonleső. Egyébként az a pénz én úgy gondolom a te különvagyonod, ami házasság után sem lesz közös. Egyszerűen a te nevedre kerül és kész. Mégis hogy kerülne az ő nevére is, ha egy forintja sincs benne?! Beszéljetek ügyvéddel, és ha ő indokoltnak látja, kössetek házassági szerződést. Ha ő nem akarja aláírni, akkor szerintem gondolkozz el ezen a kapcsolaton. Én úgy gondolom a lakás árából, ha egyszer válnátok akkor csak használati díj illetné a párodat. Tehát olyan nincs, hogy ott él x évig és nem kap a lakásból semmit, ha váltok. Mert ha nincs is a nevén az ingatlan, de a jog feltételezi, hogy pl.: a későbbiekben a felújítási költség már a közös vagyonból megy, ha csak ezt nem papírozzátok le máshogy. Üljetek le egy ügyvéddel és olyan szerződést kössetek, ami mindannyiótok érdekét védi. A házasság előtti hitel, egyébként ugyanaz mintha különvagyon lenne. Csak ez adóság. A te béredből soha nem vonhatják.
2014. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Házasság előtti hitel, illetve tulajon 100 év után sem lesz közös. Tehát házasság előtt meg kell venned a lakást aztán kész, akkor max a felújítási költség fele járna neki, bár 20 milliós lakásba nem hiszem hogy annyit újítani kell majd.

Bár szerintem is jobb lenne ha átgondolnád az egész kapcsolatot. Miért nem kérdeztél vissza, hogy miért most mije van adósságon kívül?

2014. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!