Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátom albán és összeakarun...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom albán és összeakarunk házasodni. Nem élünk magyarországon. És neki ahol élünk van tartozkodási engedélye. A kérdésem hogy a házasságunk követöen ő milyen dokumentumot kap a magyar államtol?

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 17:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Semmilyent.
2014. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Semmilyet. Miért is kéne bármit kapnia? Mert te magyar vagy? Még csak nem is Magyarországon éltek.
2014. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Semmit! Nem Magyarországon éltek, őt ide semmi sem köti! Ha Magyarországon élnétek, általad kaphatna tartózkodási engedélyt.
2014. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Te, mint magyar allampolgar, koteles vagy honosittatni a kulfoldon kotott hazassagodat, igy magyar hazassagi anyakonyvi kivonatot kap(tok). Mast nem. Allampolgarsagot igenyelhet, mint hazastars, de ehhez minimum Magyarorszagon kell elni x evet es tobb eves hazasoknak lenni.
2014. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha te magyar állampolgár vagy és ideköltöztök Magyarországra, akkor kaphat magyarországi tartózkodási engedélyt (vegy letelepedésit, az nehezebb), állampolgárságot viszont jóval nehezebb megszerezni.
2014. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Viszont magyarországon fogunk összeházasodni. Én ugy tudom hogy kap valamilyen vizumot. 5 évre.
2014. szept. 8. 19:08
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem kap, csak kaphat. Nem kotelesek megadni neki.
2014. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Olaszországban élünk és neki itt van tartkozdási engedélye lejárat nélkül. Viszont szeretnénk elmenni innen és másik országban élni. Na most nem tudom hogy más országban neki ujra tartozkodási engedélyt kell szereznie vagy azzal hogy összeházasodunk nem kell iigényelnie. Már régota nem élek otthon ugyhogy ezért nem vagyok tisztában a törvényekkel.
2014. szept. 8. 19:19
 9/27 anonim ***** válasza:

Külföldi állampolgár(ok) is köthetnek házasságot Magyarországon. A házasságkötést megelőző eljárás lefolytatására a tervezett házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezető az illetékes.


Az eljárás során a személyazonosság és az állampolgárság igazolása mellett a következő iratokat kell becsatolni:


születési anyakönyvi kivonatot

a nem magyar állampolgárságú félnek az illetékes hazai hatósága által kiállított tanúsítványát (a tanúsítványt diplomáciai felülhitelesítéssel ellátva kell benyújtani, kivéve, ha nemzetközi szerződés eltérően rendelkezik, valamint ha a tanúsítványt az adott állam magyarországi külképviselete állítja ki)

indokolt esetben az illetékes közigazgatási hivatal vezetője felmentést adhat a tanúsítvány bemutatása alól (pl. az adott külföldi állam nem ismeri a tanúsítványt, vagy az háborús helyzet miatt nem beszerezhető)

családi állapotot igazoló okiratot

lakóhelyet igazoló okiratot

A pontosítás végett a házasságkötés helyszínén az adott anyakönyvi hivatalban kell érdeklődni a benyújtandó dokumentumok iránt!

2014. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy milyen dokumentumok kellenek a házassághoz. Én csak arra szeretnék választ kapni hogy , utánna más országba megyünk élni és ott ö tartozkodhat automatikusan vagy tartozkodási engedélyt kell szereznie. Nem szeretnénk olaszországban tovább élni. De gondolom az olasz tartozkodási engedélynek nincs semmi köze egy másik országban .....
2014. szept. 8. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!