Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Félek, nem fogom tudni beoszta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek, nem fogom tudni beosztani a pénzt, ha összeházasodunk?

Figyelt kérdés

Elég szegény családból származom. Többnyire csak anyu keresett, de soha egy forintot nem költhetett magára, apu még két kifli árát is képes volt elszámoltatni, a saját részéről persze semmit.

Jelenleg a vőlegényemmel élek. Ő átlagosan keres (150 000 és 200 000Ft között van a bevétele, változó, mert munka mellett mással is foglalkozik). Én eddig (5 hónapig) munkanélküli voltam, kevés saját megtakarítással (15 000Ft). A kaját és a számlákat az ő pénzéből álltuk, a saját kis kiadásaimat (kozmetikum, pipere) a megtakarítottból.

Végre ajánlottak nekem is munkát. Az egyik helyen 100 000Ft körül kapnék, a másik helyen 300 000Ft körül.

Még nem tudom, megkapom e valamelyiket, sok a pályázó, előbb interjúztatás lesz. Mindkét állással és fizetéssel elégedett lennék.

Tudom, hogy még semmi sem biztos, de gondolatban már ígyis rettegek, mi van, ha rám szakad a "gazdagság" (otthon 4en éltünk 100 000ből, szóval ahhoz képest), nem tudom majd beosztani, és mindent megveszek majd, ami kimaradt az életemből, nem tudok majd megmaradni a szegényes színvonalamon.


Hogy kerülhetném el ezt?


Volt valaki hasonló helyzetben?


Az esküvőnk jövő nyáron lesz, arra sem ártana félretenni.


2014. okt. 13. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelemnek hívják. Ha megtervezed a kiadásokat, és tartod magad hozzá, nem fogsz túlköltekezni.
2014. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb hogy ne dőlj be "kedvezőbbnél kedvezőbb" hitelajánlatoknak. Mert ezek is megtalálnak majd, s ezekből könnyen nullánál is kevesebb pénzel jön ki az ember, mínusszal...
2014. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudatosan és fegyelmezetten élsz, nem lesz gond. Egyszerűen odafigyelsz magadra és vezeted a kiadásaidat. Ha a megnőtt kereset mellett továbbra is spórolva élsz, az a nagyon tuti. Persze nem kell aszkéta módra élni, csak tudatosan és ésszerűen.
2014. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes hogy tartasz ettől. Nekem is hasonló volt a helyzet, az első két fizetésem nyomtalanul elköltöttem pár nap alatt, utána meg kajára is kérnem kellett szülőktől :) ez van, nem vagyok rá büszke de akkor úgy éreztem hogy ez jár nekem annyi év "nélkülözés" után. Persze igazából sosem nélkülöztem, de azért teljesen más érzés úgy élni hogy megvehetsz dolgokat különösebb megfontolás nélkül (nem nagy dolgokra kell gondolni, de egy jó étterem egy új táska és cipő és hopp már el is ment szintem minden). De ez az érzés hamar el is múlt, teljesen magamtól jött egy újabb érzés, hogy mi lesz a holnappal? Nincs megtakarításom pedig a nagyobb dolgokra gyűjtenem kellene ugyan úgy ahogy régen a kisebbekre. Magamtól leálltam a költésről mert már nem esett jól, más célok vezéreltek. Nálad is így lesz biztos, eleinte esetleg majd elmegy pár "szükségtelen" dologra de aztán belátod hogy nem ez az elsődleges az életedben és helyére kerülnek a dolgok. Erre koncentrálj, mindig a hosszú távú célok lebegjenek előtted. Aztán csináltam olyan listát is, hogy pl leírtam hogy ebben a hónapban 20ezret tudtam félretenni és ez később majd erre lesz elég pl: függöny, új mosdókagyló, ágyneműk, stb. Szóval nem költöttem el, de láttam mire lesz majd jó. Ez is sokat segített :)
2014. okt. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A pénz kezelését meg lehet és meg is kell tanulni.

Picit furcsállom, hogy a megpályázott állások jövedelemszintje között ekkora különbség legyen: bruttó 150 ezer és bruttó 450 ezer azért elég nagy szórás...

Ha "csak" a kevesebbet fizető állás jön össze, akkor is havi 250 ezer lesz a bevételetek, ennyit azért be lehet osztani, és tartalékot is tudni kell képezni belőle.

2014. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mert nagy különbség van a két munkaidő és a munka felelősségteljessége közt.

Amelyik többet fizet, ott elvárnak több idegennyelvet, messze van, egész napos sietség, koncentrálás, felelősség..szóval jól fizet, de fárasztó.

A másik kevésbé felelősségteljes, kisebb a hajtás, kisebb a felelősség, nem kell hétvégézni, és a ledolgozandó órák száma is kevesebb.

2014. okt. 13. 14:41
 7/12 anonim ***** válasza:

én egy excel táblát vezetek abban minden benne van :-)

no nem árucikkenként hanem nagyobb vonalakban

minden nap pontosan látom mennyi van a kasszában és azt is h ha felesleges kiadás volt

2014. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A párod fizetéséből is simán kijönnétek ketten, ha még neked is lesz, teljesen alaptalan a félelmed. Eleinte szerintem nagyon a fogadhoz fogod verni a garast, pont, mert ragaszkodsz a pénzhez, amiből eddig sosem volt elég. Majd átesel a ló túlsó oldalára, és összevásárolsz mindent, amire igazából nincs is szükséged :) Ez elkerülhetetlen, de ha 10-20-100e Ft-ot elszórsz hülyeségekre, még az sem fog földhöz vágni titeket anyagilag. Aztán úgyis belejössz a dologba. Mivel eddig nem voltál eleresztve anyagilag, gondolom sok dologra ténylegesen szükséged van, amit csak most tudsz majd megvenni. Az első hónapokban ne az esküvőre spórolás miatt stresszeld magad. Én viszont pont úgy gondolom, aki kevesebb pénzből élt, az fogja később jobban kezelni a többet is, mert ő már tudja, mi minden nélkül élhet az ember.
2014. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Először is drukkolok, h valamelyik munka összejöjjön. Ha sikerül, és lesz bevételed, akkor még mindig több dologtol függ a következö lépés. Gondolom, a vőlegényed a leendő férjed :) Amikor én a vőlegényemmel vltam, netto 110-et kaptam, ö 150-et. Megbeszéltük, h kettönknek nem kell ennyi egy honapra, de azt is tudtu, h el lehet vele " úszni". Ezért mi azt találtuk ki, hogy a bankban nyitottunk egy közö számlát, és az ö fizetéséböl 50-et automatikusan utaltatunk rá minden honapban. Attol féltünk, h ha csak megbeszéljük, h igen, kéne félretenni, akkor ilyen-olyan indokokkal ho végén mindig ott állnánk, hogy hopp, elköltöttünk mindent. Így erre nincs mod, nekünk ez így bevált. Szoval én ilyesmi megoldást javasolok Nektek. Persze nyilván a körülményektöl is függ, h mennyit tudnátok így félretenni, nekünk pl. nincs hitelünk. Ami az esküvőt illeti, bár ezt nem kérdezted, de számos praktika van arra, hogy hogyn lehet sporolni rajta. Nyilván mindenkinek más az igénye, és sokan " egyszer élünk" alapon nem sajnálnak milliokat sem, de azért lehet átgondoltan is, ne lesz attol kisebb ünnep számotokra. Egyébként ez szerintem motivácionak is jo, ugy értem, egy esküvöre sporolni szerintem nagyon örömteli és boldog dolog. Még a végére annyit írnék, hogy azért azt is gondolom, hogy igazán megszabhatnál magadnak egy összeget, mittudomén, mondjuk 5ezer ft/ho, amire azt mondod, h ezt elköltheted a magad örömére, nem szükséges dolgokra, hanem olyanokra amik ajándékok magadnak. Egy jo könyv, egy uj felsö, satöbbi. Csak arra kell vigyázni, h ne lépd tul.
2014. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvőre nem kell pénz, csak akkor, ha lakodalmat akartok. Annak nincs sok értelme, ha kevés a pénzetek.

Közös kassza legyen, nem enyém-tiéd.

Vezess háztartási naplót.

Rezsi, élelmiszer, tisztítószerek, egyéb.

Ha minden hónapban átnézed, akkor látod, hogy hol költöttetek feleslegesen.

Nálunk bevált. Mindkettőnknek van egy összeg, amit előre meghatároztunk, a saját kiadásainkra.

2014. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!