Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak? Hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Hogyan lehet egy ilyen emberrel együtt maradni?

Figyelt kérdés
A férjem olyan ember, akinek ha valami olyan problémája van amin tudja hogy nem tudok segíteni, akkor nem mondja el. Csak hazajön a melóból, látom hogy valami bántja, vannak gondja, és hiába kérdezem azt mondja minden OK. Tisztára kiakadok tőle....Mikor eltelik kis idő és látom hogy a reklámot ugyanolyan intenzitással nézi a tv-ben mint a híradót, és folyton a telóján várja a hívásokat, kiborulok...Nem akarok akadékoskodni, de ne értem miért nem osztja meg velem a gondjait is. Mindig azt mondja hogy úgysem tudok segíteni, ezt neki kell megoldani. Nagyon meg szokott ezzel bántani. Most 2.napja nem szólok hozzá, had oldja csak meg a gondjait...nagyon megbántott és nem ez az első eset. Nagyon keveset beszél, a családjában is vannak ilyen "kukák", de én igénylem a beszélgetést...sokszor veszem észre hogy én beszélek beszélek, ő meg csak hallgat...és nem is ott jár. Félek hogy valami nagyon nagy gáz van.....
2014. okt. 16. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Minek egy ilyen emberrel együtt maradni?
2014. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
De ha nem mondja,azt sem tudja meg ,lehet mégis tudnál segíteni.Kérdezd meg tőle szerinte miért család a család???Azt meg tudtad kuka családba házasodtál.Esetleg igyatok meg kettecskén egy üveg finom bórt,hátha megered a nyelve.
2014. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mert szeretem...15 éve ismerjük egymást...igen. mindig ilyen volt.

Két gyerekünk is van.

2014. okt. 16. 12:24
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy segítség, de nálunk ez a helyzet. És mivel ilyen a természete, és úgy szeretem, "amint van", és szeretjük egymást, nem akarjuk a természetét megváltoztatni egymásnak, már több évtizede ez a helyzet. Beszélek, néha még el is alszik. Ha veszekszem - hallgat. Megsajnálom, elmondom az ő érveit. Hallgat. Mindegy. De mivel szeretjük egymást, fel sem merült, hogy nem lehet együtt maradnunk.
2014. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
(most látom a #3-at:) (Nekünk 3 csodás gyermek van)
2014. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Próbáld rávenni, hogy beszélje ki, csak mondja el neked a gondjaidat, te pedig nem füzöl hozzá kommentet, ha ő úgy szeretné. Vedd rá hogy próbálja ki, hogy hátha már ez is segítség lenne neki.
2014. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik válaszoló!

Annyiban tudtál segíteni, hogy ugyanez van nálunk is. Imádom, és épp ezért fáj hogy nem mond el mindent. Nekem is volt hogy a monológom alatt bealudt. :)

A családjával is ilyen...az én családommal is. Jó tudni hogy vannak így mások is :)

2014. okt. 16. 12:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok és nagyjából én is ilyen vagyok. Na jó, beszélgetés közben nem alszom el :-))), de a munkahelyi problémáimról nem szívesen beszélek feelségemmel.

Mert nem érti meg, nem volt ott, nem ismeri a szituációt.


És nem tudja megoldani sem, mert a megoldás az, hogy az ember elfelejti. Ha újramesélem, még kevésbé fogom elfelejteni. Ha együtt szidjuk a főnökömet, kollégámat, azt sem tartom szerencsésnek. Mert ha belelovalom magam az utálatukba, attól még holnap ugyanúgy kell velük beszélnem és együtt dolgoznom.


És ami a legfőbb: nem akarok otthon is a munkahelyemmel, kollégáimmal foglalkozni! Egy időben mindig megkérdezte a feleségem, aznap cseszegetett-e a főnököm. Egészen úgy éreztem, mintha a főnököm itthon is jelen lenne és ott ülne az azstalunknál! Pedig pont arra vágynék, hogy otthon eszembe se jusson a munkahelyem és a főnököm! Úgyhogy sok esetben veszekedésbe torkolltak ezek a kérdezősködései.


Sokkal jobb, ha a feleség inkább magáról mesél, vagy bármiről, ami öröm és jó érte aznap. Akkor a férje vele együtt fog örülni és könnyebben maga mögött tudja hagyni a munkahelyét.


Ha viszont kiborulsz és hisztizel miatta, akkor otthon is ugyanolyan rossz légkörben fogja érezni magát, mint a munkahelyen. Természetétől függően vagy minél kevesebbet igyekszk otthon lenni, vagy mindennap ingerült veszekedések lesznek köztetek, vagy elvonul a TV, számítógép elé, és nem foglalkozik veled. Szóval ez zsákutca, értsd meg!

2014. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is ez volt a helyzet, kommunikáció 0. 6 év után és egy 2 éves kislány mellett mégsem tudtam tovább folytatni. Ült egész nap mint egy kuka, ha hozzászóltam mondta hogy nincs baja, aztán ismét néma csend.Ebbe egy normális ember belebetegszik.
2014. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet a férjed titokban Speedet-methanfetamint csinál és nagy, nagy tiszta és finomságú anyagot csinál, a drog kartell rá szált és lehet rövid időn belül, el kell utaznia Mexikóba. Hogy nekik gyártson anyagot, ne csodálkoz hogy nem beszél veled a problémáiról.
2014. okt. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!