Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit kellene tennem? A ferjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem? A ferjem nem tud nemet mondani?

Figyelt kérdés
Sajnalom, de nincs ekezetem. "Roviden" a tortenet: Negy eve vagyunk hazasok, elotte ket evet egyutt eltunk. Aranylag jo munkaja volt otthon, nagyfoku szabadsag, kreativitas, penz... Most, hogy kulfoldre koltoztunk (elvallalt egy itteni projektet), egyre tobbet dolgozik, kb. napi 12 orat. Nyilvan hianyzik itthonrol, es o is szivesebben lenne velem, de nem mer nemet mondani, bizonyitani akar (mindig ilyen volt, a foiskola ota egyutt vagyunk, ismerem mar). Tehat nem ellenkezik a feletteseivel, pedig ebben az orszagban - tapasztalat -, ha nem iranyitod a dolgaidat, gyorsan a fejedre nonek azok. Mar kertem szepen, mar mondatm csunyan, meg azzal is megfenyegettem (amit nagyon szegyellek, de annyira igaznak ereztem akkor), hogy en fogom magam, es hazamegyek. Ma felhivott, hogy ne haragudjak, de a tervezett este hatos vacsorat le kell, hogy mondja, mert bevallat egy ujabb rendezvenyt ( ez volt kedden is, tegnap este 9 kor ert, elotte szombat es vasarnap is egesz nap odavolt.). Majd valamikor er... Nem tudunk elore tervezni, a beosztasokat hirtelen atirjak, kicsit hulyitik az embert (nagyon). Most nem szolok a ferjemhez del ota. Tudom, hogy ez bar omsag, idopocsekolas es gyerekes - ezek mellett nagyon is sajnalom ot, mert meg en is bantom, nem csak a fonokei -, de nem tudom mar, hogy mit tegyek, mivel hassak ra... Ti mit tennetek?
2014. okt. 23. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elfogadod ezt, vagy hazamész. Most kapott meg egy munkát, és már azt várnád, hogy mondja vissza a munkákat?
2014. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

miota megy ez igy? sajnos a ferjed nem fogja azt fel, hogy ha a feleseget a masodik helyre teszi a munka moge akkor majd a felesege is atrendezi a fontossagi sorrendet es fog maganak talalni fontosabb elfoglaltsagot mint a ferje.

Le kell vele ulni es komolyan atbeszelni ezt. Ha nem hasznal, sokat nem tehetsz, te elmondtad mi a baj, kenyszeriteni nem fogod tudni es nem is kell, mindenki a sajat eletet iranyitja, innentol kezdve neked kell eldonteni, hogy tovabblepsz, turelmes leszel meg, vagy egy az egyben elfogadod a helyzetet.

2014. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Tudtad, hogy a külföld, több pénz mivel fog járni? Gondolom igen. Elhiszem, hogy nehéz, de vagy elfogadod, vagy megszöksz. Gondolj a jövőre, beszéljétek át, tervezzétek meg meddig lehet ezt így folytatni, amit be is tartotok.Ha a férjed nem tudja feladni, akkor lépj le, nem vagy neki elég fontos...
2014. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen feleslegesen "fenyegeted". Így kell elfogadnod. Esetleg azt próbáld meg megértetni vele, hogy ez veszélyes "stratégia", mert rá fognak szokni a főnökei, hogy vele mindent meg lehet csinálni, és ahogy telik az idő, egyre nehezebb lesz visszakozni. De valószínűleg nem fog változtatni (többszörös tapasztalat) - legfeljebb akkor, ha valami gyökeres változás áll be az életetekben. A legtöbb, amit tehetsz érte, hogy támogatod...

Vagy ha ezt nem tudod megtenni, te váltasz...

2014. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Ez nem a melóról szól, hanem arról, hogy részéről vége a veled való kapcsolatnak. Akkor szoktak így viselkedni az emberek, és igy fordulni a munkába. Legyen akár nő, akár férfi az illető, akinek ez a problémája.

Ne várd, hogy a szemedbe mondja, mert inkább bele döglik, de nem fogja. Te fogsz lépni tőle. Még 1-2 évet kihúzol..

2014. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a legmocskosabb viselkedés amit ilyenkor tehetsz, hogy egy egész nap dolgozó férfit nekiállsz fenyegetni hogy hazamész, meg feleslegesen kavarod a szart. Te magad is megmondtad hogy ez baromság...


Én tudom milyen egy ilyen munka, én is hasonlóban vagyok, most csak mint gyakornok, de a kollegák ha kell reggel 7-től este 10-ig is jönnek mennek, intézik az ügyeket. Mindegyik családos ember. Bár ezzel a viselkedéssel tényleg csak el fogtok hidegülni egymástól.


Meg nem értem ezt a "párom az első mindig és mindenkor" dolgot sem, ez sok esetben nem így van, és sajnos nem is lehet így, vagy lehet, de akkor meg nem kell sírni azon hogy nincs pénz, csak ülnek otthon és malmoznak.


De mindenképp adj neki időt, beszélj is vele, valószínűleg idővel rájön mit bír és mit nem, és ő is sokallni fogja a munkát. Ha meg mégsem változik, akkor ráértek akkor dönteni a hogyan továbbról.

2014. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

en arrol a helyzetrol beszelek amikor a ferj vallal be minel tobb munkat, nem feltetlenul lenne muszaj annyit csinalni. es sokszor nem adnak erte tobb penzt, ha eppen nem oraberben van az illeto, csak kihasznaljak azt aki gyenge. ebben a helyzetben igenis jogos a feleseg felhaborodasa.


ha viszont muszaj megcsinalni amit kernek tole, nem elvallalas kerdese, akkor nincs mirol beszelni, ott kell maradni, aztan majd vagy jobb lesz, vagy keres mas munkat. de igenis torekedni kell arra hogy senkinek ne legyen nagyon rossz a kapcsolatban.

2014. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt neki kell megtanulni.

Járhat vele terápiára, de tudok egy olyan terápiát, amit te is megcsinálhatsz helyette, ha ő kéri. Ez a Hellinger-féle családállítás.

Irreális dolog, hogy jobban félne attól, hogy mit fog gondolni róla egy idegen, mint hogy nem töltheti Veled az életidejét. Tehát a magyarázat irreális, nem racionális - és akaratlagosan nem tudta legyőzni magában.

Hány hónapja vagytok kint?

2014. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor a te férjed az igen ember.
2014. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te egyedül semmit nem tudsz tenni, csak ketten együtt. Ti tudjátok hogy mi a fontosabb, a karrier és a pénz, vagy a kapcsolatotok, a szerelmetek. Ha a döntés megvan, akkor csak úgy kell élni. Ennyire egyszerű. Ha együtt akartok lenni többet, akkor máshol mást kell dolgozni. Ha fontosabb a pénz, akkor folytassátok ezt és nyeljétek be a hátrányokat, ergo hogy alig vagytok együtt.
2014. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!