Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinek az első gyermek érkezés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek az első gyermek érkezése megviselte a házasságát mi volt a helyzet a másodikkal?

Figyelt kérdés
Mikor az első babánk megszületett volt egy kis mélypont a kapcsolatunkban, kicsit nehezen kezeltük ezt az új helyzetet. A gödörből idővel kikecmeregtünk, a kapcsolatunk szép lassan ahogy összeszoktunk a kis jövevénnyel helyreállt, de azért keményen meg kellett dolgozni érte, volt olyan pont amikor azt hittem, hogy vége lesz. A helyzet most nagyon jó boldogok vagyunk, viszont úton van a kistesó, és van bennem kis félelem azzal kapcsolatban, hogy az ő születése után is ez történik. A párom nyugtatgat, hogy ne féljek ettől, már rutinosak vagyunk, minden rendben lesz. Nálatok hogy volt?
2014. nov. 27. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a férjeddel. Az első gyereknél sokat számít, hogy nincs tapasztalat. A másodiknál már könnyebben megy.


Tudod, az első gyereknél ha kiesik a cumi a szájából, kifőzöd, lefertőtleníted. A harmadiknál már a kutyának szólsz, hogy szedje fel a földről :D

2014. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jó jelnek veszem, hogy a párod nyugtatgat, nálunk pl. a férjem le se ..., hogy mi van velünk, nem dolgozik a kapcsolaton, csak a külsőségek fenntartásán.
2014. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férjednek. Sokkal kevesebb lesz a másodiknál a para, már lesz tapasztalat.
2014. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tudjátok, hogy mire számíthattok, ezért könnyebben fogjátok kezelni, és már elejét vehetitek a dolgoknak: Mik voltak a problémák? Próbáld most ezeket kiküszöbölni. Addj időt mind a kettőtöknek, a férjed reakciója nagyon jó. Ezzel azt mondja: Egyszer túléltük, készen állok rá, hogy meging túléljük. Tudom, hogy nehéz lesz, de most legalább látom a végét.

Bízik a kapcsolatotokban.

Nálunk nem mondanám, hogy romlott a kapcsolat, csak a szexualitás csökkent. Sok időbe telt, de visszarázódtunk. Nálunk már terhesség alatt ez megkezdődött, és most ugyanez van. Egyrészt nálam hormonálisan, másrészt egyszerűen nem tudom ellazítani magam, miközben a baba a pocakban van...és jó pár hete már fizikálisan sem működne, sajnos csak bizonyos pózokban kényelmes számomra alapjáraton is, hát még most. Szerencsére emiatt nincsenek összezördülések, vagy ilyesmi, csak most úgy nem csinálunk semmit. Viszont majd próbálok kicsit odafigyelni, hogy hamarabb visszazökkenjek. Hormonálisan nagyon nehezen álltam vissza előzőleg.

Bármilyen probléma volt az elsővel, próbálj meg odafigyelni, hogy a másodikkal csökkentsd legalább az időt.

A gyerekvállalás az egyik legnagyobb kapcsolat próba, ha ezt túlélitek, akkor jók vagytok:D

Mennyi idő telt el az első és a második gyerek között?

Nálunk 4.5 év lesz a két gyerek között.

2014. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából a fő probléma az volt, hogy nálam jött egy pici szülés utána depresszió, nem volt súlyos, de volt egy időszak amikor magam alatt voltam egy picit és egyáltalán nem vettem észre, hogy a férjemmel sincs minden rendben, vagyis valahol láttam, de nem foglalkoztam vele. Nem beszéltünk róla, ő átlényegült apukává, én átlényegültem anyukává, és nem törődtünk azzal, hogy mi egy házaspár vagyunk...Kb 2 hónapos volt a pici amikor eljött a mélypont, viszont akkor észbe kaptunk, és néhány hónap alatt rendbe hoztuk a dolgokat. Most 14 hónapos az első baba egyébként, szóval, nem lesz sok korkülönbség.
2014. nov. 27. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk nem lesz második az első is tökéletes lett :-)
2014. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt egy hasonlo helyzet, a masodik babanal mar nincs, ott nem jon elo ujbol :)
2014. nov. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!