Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan változtathatnék a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatnék a feleségem viselkedésén? Többi lent.

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, hogy olyan válaszok, hogy válás meg megcsalás nem érdekelnek! Csak építő jellegű dolgokat szeretnék. Tehát a lényeg az, hogy a feleségem aki 32 éves (én 34)eléggé rideg sokszor. Olyan a természete, hogy előbb a hibákat látja meg az emberekben és ezáltal bennem is. Ha valamit csinálok akkor sokszor kritizál olyanért amiért mások köszönetet mondanának. Nincs rossz szokásom, nem iszok, nem cigizek, nem csavargok. Mindig a családdal törődök, a kisfiammal, és asegítek sokat a háztartásban is. Régen olyan volt, hogy még elnézést sem tudott kérni ha valakit megbántott vagy rosszat csinált. Mostmár eljutottunk odáig, hogy beismeri a hibáit. De hogyan kellene hozzáállnom, hogy "megenyhüljön" és ne legyen hideg-rideg. amíg udvaroltam neki addig egy végtelen kedves mosolygós lány volt. De eléggé megváltozott. Másokkal még mindig ilyen, csak engem piszkál sokszor a semmiért meg velem durcázik a semmiért, mintha a világ fájdalma lenne rajta és néha olyan mintha erről mind én tehetnék. Hogyan kezeljem szerintetek? Beszélgettünk már erről de mindig veszekedés lett belőle mert én nem értem meg őt és különben is én piszkálom mindig. ez a válasza.

2015. jan. 3. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Vagy viseld el és élvezd, vagy ha valóban zavar, vesd fel neki hogy szakemberhez fordultok. Ha nem akar, akkor így jártál, vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2015. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
36%
Te mazochista vagy? Mert ha nem, akkor csak az a megoldás, még ha nem is akarod, hogy a feleségedet visszaküldöd az anyjához. Ő nevelte ilyenre, most csak élvezze.
2015. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Mindig is ilyen volt és te ezt tudtad, így vetted el és vagy vele évek óta. Akkor most mégis mi a problémád? Vagy elfogadod ilyennek vagy már eleve nem kellett volna hosszútávon tervezned vele.

Én az ilyet igazán nem értem. Ő nem fog megváltozni. Ilyen és kész. Ha nem tetszik, akkor vagy elfogadod őt ilyennek vagy tovább állsz.

Nekem ilyen ember eleve nem kellett volna hosszútávra!

2015. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

"amíg udvaroltam neki addig egy végtelen kedves mosolygós lány volt."


Már nem udvarolsz? Talán az a gond. A nők akkor sárkányosodnak el, ha nem boldogok, saját magamon is ezt láttam. Ha lekezdtem undok lenni a pasimmal, már látszott, hogy sz.r van a palacsintában. Most már évek óta nincs ilyen, mert találtam egy olyat, akivel boldog vagyok.

2015. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Már miért tanácsolnánk azt, hogy váljál el tőle, vagy ami még meglepőbb, hogy csald meg?

A te feleséged nincsen egyedűl ezzel a tulajdonságával. A mi ismeretségi körünkben is volt hasonló eset. A férjnek azt tanácsoltuk, hogy ne vegyen mindent szó szerint, amit a felesége mond, és ne reagáljon a feleség hangulatváltozásaira. Tegyen úgy, mintha semmi sem történt volna. Az ilyen típusú embernek, mint a te feleséged KÖZÖNSÉG KELL. Úgy tűnik, hogy te ideális publikum vagy ehhez a színjátékhoz. Egyáltalán nem kell, hogy egy férj 100%-ban a családjával törődjön: nyugodtan lehet 1-2 olyan hobbija, vagy rendszeresen visszatérő programja, aminek házon kívűli helyszíne van. A feleséged valamilyen okból elégedetlen, valószínűleg maga sem tudja még, hogy miért. De egy valódi ok létezik, de a feleségednek kell arra rájönnie. Azzal segíthetsz neki, hogy valóban nem piszkálod ezzel, azzal csak rontasz a helyzeten. Úgy írod, hogy "építő dolgokat" szeretnél, azaz építő jellegű tanácsokat. Ne az ő rossz kedve legyen a téma, mert ez az állapot aztán állandósodik - építő megoldás nélkül. Ne az állapotán legyen a hangsúly, hanem az ok keresésen, amiért ilyen. Így például az öregedést sem egyformán viseljük mi nők (és a férfiak) sem, vagy ha a házasság egyhangúvá vált, és például ha a házaspár már alig csinál közös programot. Így idővel a hálószobában is "lehűl a levegő". Ha túlsúlyos, az is lehet egy probléma. Szóval a "durci"-ja egy szignál, egy jelzés feléd, hogy valami nincsen rendben, de a feleségedben nem tudatos, hogy pontosan mi ez, és ezért nem is tudja kifejezni magát. Vagy: elképzelhető, hogy nagyon is tudja, hogy mire lenne szüksége, csak elnyomja magában, mert nem mer beszélni róla.

2015. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Nagyon hasznos dolgokat írtál!
2015. jan. 3. 14:58
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
A munkahelyén minden rendben van? Mi a foglalkozása, beosztása? Anyagilag rendben vagytok? Egészségi problémája nincs? Nem igaz, hogy nem lehet megváltoztatni a helyzetet, meg lehet, ha ő is úgy akarja. De lehet, hogy ő másképp éli meg az egészet, neked semmi, neki meg fontos, amiért durcázik. Mennyi idős a gyerek? Nem lehet szülés utáni depresszió? Nem tudom, hány éve vagytok együtt, de az összeszokás a mindennapok szintjén, a rózsaszín ködön túl hosszú folyamat. És mégiscsak beszélgetni kellene jó arányérzékkel, hogy melyik ponton kell abbahagyni, mielőtt átmegy számonkérésbe és veszekedésbe, ehhez jól jönne egy párterapeuta.
2015. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Költőnő? ***** válasza:
61%

Rideg mártír....

Ok nélkül senki sem ilyen. Vagy magával nincs kibékülve v veled.

Egy magával harmóniában lévő ember aki boldog, az nem ilyen. Kérdeznék. Sokat.

2015. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Ki a franc nullázta le a válaszomat és miért?
2015. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszadó vagyok, és a 4-es vagy a 7-es és egyben 9-es válaszadónak szeretnék üzenni:

én mindegyikőtök válaszát használhatónak ítéltem. Vannak olyanok, akik egy valóban jó választ lepontoznak, ill. nem hasznosnak ítélnek, ennek különböző okai lehetnek:

1./ Az illető nem érti a kérdést, a problematikát.

2./ Érti a kérdést, de mivel még nem volt olyan vagy hasonló helyzetben, így a várható reakciója a leírt helyzetben csak feltételezett, és mindennemű élettapasztalattól mentes.

3./ Érti a kérdést, de nagyon zavarja, hogy nektek 81%-tok (megérdemelten) van, mert elég nagy számban adtok értelmes, használható válaszokat.

Rosszindulatú emberek ezek, sajnos, vannak jópáran ezen az oldalon. Néha elveszi az ember kedvét, de ha a kérdező megköszöni a válaszadást - néha konkrétan is egy-egy válaszadónak - akkor már engem nem zavar, ha összességében csak 43%-os az ítélet a válaszomra. Ha a kérdező megköszöni, akkor neki ez hasznos, tehát 100%. Ez a lényeg. Ha reklamáltok a lepontozásért, akkor nem lesz jobb. Látod, 9.: 50% alatti ez a válasz, de valószínűleg azért, mert nem a feltett kérdéshez kapcsolódik. Aki már régebb óta az oldalon válaszol, tudja, hogy a százalék nem feltétlenül a minőséget tükrözi, többször kicsinyes, rosszindulatú és irígy válaszadók keze van a dologban, akik saját erőből nem képesek használható választ írni, és ezért - bosszúból lepontozzák a 80% vagy akár 70% felettieket. Szerintem nem véletlen, hogy nagyon nagyon kevés a 90% feletti válaszadó. Le kell nyelni a békát, ha lepontozzák az embert. Jobb lenne a rendszer, ha mindenki név szerint pontozhatna, értékelhetne. A névtelenségből kilépve talán lecsökkenne a rosszindulatú lepontozás száma. Így könnyű, névtelenül, felelősség nélkül. Karakter nélkül. Általában mindig ugyanazok az emberek.

Aki ezt a választ lepontozná, már tudjuk, melyik csoporthoz tartozik. De mint írtam, nem zavar. Ha ettől jobban érzik magukat, hát rajta!

2015. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!