Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan változtathatnék?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változtathatnék? Hogyan legyek jó anya és jó feleség egyszerre?

Figyelt kérdés
A férjemmel 9 éve vagyunk együtt és 5 hónapja született gyermekünk. Azóta úgy érzem teljesen megváltoztam. Csak a babám körül forognak a gondolataim. Nem tudok mással foglalkozni. Teljesen elzárkózok a férjemtől. Nem figyelek oda rá és nincs kedvem a szexhez sem. Úgy érzem, hogy teljesen elhidegülök tőle. Ő nagyon türelmes és azt mondta, hogy biztos rendeződni fog a helyzet, csak idő kell míg beleszokok az új szerepbe. Valamiért úgy érzem, hogy nem is akarok feleség lenni, csak anya. Nem látok semmi mást csak a babát. Más is volt így? Nem tudom, hogy a hormonok okozzák ezt, vagy mi? Hogyan tudnám megtalálni a középutat, hogy ne érezzem úgy, hogy valamelyikőjüket elhanyagolom.
2014. szept. 13. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy kicsit ülj le a gondolkodó sámlidra, és gondolj bele, hogy mit szeretnél a családi életben úgy 3 év múlva.

Családban élni, vagy épp átadni a hétvégi láthatásra a gyereket?


A férjed türelmes, de a türelemnek is van ám határa.


Mintha úgy tekintenél a férjedre, hogy letudta a kötelességét, nemzett egy kis porontyot, most már útban van, menjen már arrébb.


Fél éve nem is kívánod a szexet? Az sem normális, nem egészséges.

Mindannyiótok érdekében beszélj egy pszichológussal.

2014. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Onmagaban az, hogy feltetted ezt a kerdest, hogy latod a problemat es nem a ferjed hibaztatod, mar azt jelenti hogy minden rendben lesz :)

Az elso honapokban termeszetes ha a baba a kozpont. Vond be minel jobban a ferjed, babazas, pelenkacsere stb, igy jobban atlatni hogy kettotok eletebe erkezett a baba, nem a tiedbe a ferjed helyett.


Egy fiatal apa )

2014. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, a gyerek ellátásában mennyi szerepet kap a férj? Pelenkázik, etet, sétáltat, játszik vele?


Nem fogod a babát azzal elhanyagolni, hogy közben a férjedre is jut idő. Időnként nagyszülők, rokonok is vigyázhatnak a kicsire, ti pedig elmentek moziba, sétálni, egymásra figyelni.

2014. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem egészséges, hogy CSAK a gyerek a fontos! Időt kell szakítanod a férjedre is. Neki köszönheted, hogy anya lettél. Tégy rendet a fejedben, ha nem sikerül, menj el egy pszichológushoz. Rajtad nem segít az sem, ha a férjed is segít a baba körül.

Ennek semmi köze a hormonokhoz, főleg nem 5 hónap után.

Ha így folytatod, nem csak a férjed veszíted el, hanem egy elkényeztetett, kibírhatatlan gyereket nevelsz. Kamaszkorában majd nem bírsz vele, és állandóan rossz lesz a kapcsolatotok.

2014. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez így egyáltalán nem normális, és még a gyereknek sem jó!

Őt megfojtod a túláradó szereteteddel, miközben meg a családodat totál a padlóra teszed hosszútávon.


Gondolkodj el azon, hogy hogyan képzeled a családi életeteket, és vajon jó irányba haladsz-e.


A férj nem arra való, hogy legyen, aki hazaadja a pénzt!!!

2014. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbálom magamban megtalálni a hibákat és teljesen igazad van 1-es, hogy olyan mintha letudta volna a kötelességét és már nem kell. Nagyon sokat dolgozik és próbálom kímélni, hogy itthon már ne kelljen semmivel se törődnie. A babával kapcsolatban próbálok neki több teret adni, de mindig az a vége, hogy nálam köt ki a bébi, mert pár perc múlva kiveszem a kezéből. Tudom, hogy nagyon nehéz időszak ez neki. Én eleve tyúkanyó típus vagyok és 9 évig felette anyáskodtam (tudom ez se normális dolog, de nekünk ez így tökéletesen jó volt), most pedig minimális figyelmet kap. Szerintem még idejében felismertem a problémát, de nem találok megoldást. Tudom, ha így folytatom nem lesz jó vége. Nem szeretném, ha a babát egy idő után úgy nézné, hogy közénk áll, mert tudom, hogy én nem kezelem jól a dolgokat. Gondolkoztam én is a közös programon, de tudom, hogy akkor is agyban itthon leszek és nem ott. Ezért vagyok tanácstalan. Az a nagy baj, hogy mindent rám hagy. Lehet, ha leültetne és elmondaná, hogy ez neki nagyon nem jó és ez a nagy semmibe vezet, akkor észhez térnék. De hiába mondom neki, hogy beszéljük meg mit csináljak máshogy, mert tudom, hogy elfogom veszíteni mindig az a válasz, hogy türelem, majd átlendülök rajta. Tisztában vagyok vele, hogy nem fogok. Tudom, hogy ez csak rosszabb lesz.
2014. szept. 13. 12:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne vedd ki a kezéből! A picinek egyre inkább apa is kell.

Fotózd le őket, és nepközben nézegesd, milyen szépen bújik apához a pici. Állítsd át a gondolataidat arra, hogy család lettetek.

Csinálj magadnak kedvet a szexhez, az igenis kell!

Ha nem megy, fordulj szakemberhez, mert nagyon beszűkült a gondolkodásod. Ránk nőkre jellemző az, hogy a depressziót, szorongást kigondoskodjuk magunkból,de most már ez túlzás lett nálad.

2014. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Igyekszek változtatni, hogy megoldódjanak a problémák. Teljesen igazatok van. A Jézusomra meg csak annyit, hogy legalább felismerem a problémát és merek kérdezni, mert egyedül nem tudom megoldani. Próbálom nem homokba dugni a fejem és várni mi lesz a vége.
2014. szept. 13. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne vedd ki a kezebol, foleg ne rogton par perc utan. Ha folyamatosan ordit mert tej kell neki, az persze mas kerdes, az ugye csak nalad van.


de ne is legyel ott mellettuk ha odaadod neki a babat, menj el kicsit legalabb a masik szobaba, mert a baba erzi az illatod, a tejszagot, es nana hogy akkor nyilvan nalad akar lenni, de ha "lo nincs jo a szamar is" alapon ha kimesz, siman megnyugszik az apjanal is (kiveve ha ehes).


Egyebkent tejet le is lehet fejni kis cumisuvegbe, hogy neha apu is tudja etetni. Ebben az idoszakban alakul ki a kotodes az apa es a gyerek kozott, ezt segiteni kell minel jobban.


Gondolj bele: ha te majd a masodik csemetevel korhazban leszel, kivel lesz a kicsi ha nem az apuval? :)

2014. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!