Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy férjnek miért nincs joga...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férjnek miért nincs joga válni? Egy férfinak miért nincs joga megszakítani egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Sokak véleménye szerint e döntések csak a feleségek, nők kiváltságai. Alátámasztanátok az álláspontotokat valamivel?

2015. jan. 11. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Miért ne lenne joga válni? Szakítani is...

Ilyen baromságot még életemben nem hallottam. Ismeretségi körben amúgy több férfi adott be válókeresetet, mint nő.

2015. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

De van joga. Sőt. Az én ismeretségi körömben, inkább az jellemző, hogy a férfiak kezdeményezték a válást.

Egyébként én nem látok ebben ilyen nagy különbséget, amit írsz, hogy csak az egyik vagy másik fél joga lenne.

2015. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Egy újabb buta általánosítás, alap nélkül. Akárki beadhatja a válást. Csak a pasik (legalábbis az ismeretségi körömben) addig szekírozzák és alázzák a nőt, amíg az mondja ki, és játszhatja a mártírt, hogy elhagyták. Tisztelet a kívételnek, aki ki meri mondani, ha véget akar vetni egy kapcsolatnak.
2015. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
a kérdésedben hülyeséget állítasz, kérdező
2015. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Látod kérdező, amikor egy kérdés nagyon betalál, azt arról lehet tudni, hogy az érintettek nem válaszolnak, hanem TÁMADNAK!
2015. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Iszonyú fárasztó ez a sok általánosító, semmire sem való kérdés. Törölni kéne a francba az összeset, mert egyértelműen provokáció a cél, a kérdező nem konkrét kérdésre keres megoldást.
2015. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Unatkozól, kedves kérdező?
2015. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Az egyém simán válhatott volna, helyette becsapott, heteken, hónapokon át. SZóval az enyém gyáva disznó volt, a lehetősége meg lett volna, de megvárta, míg nekem lesz elegem belőle. Te miből gondolod, hogy egy férfi nem válhat el?
2015. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

jogszabály szerinti "joga" van, pont ugyanannzi mint fordítva.

Ha arra gondolsz, hogy jobban elítélik társadalmieg, ha egy férfi kezdeményezi a válást, szakítást, az meg csak simán biológiai eredetű (múltba visszavezethető) pl. ha a vadászó ősember otthagyja a kis családját, akkor azok se megvédeni nem nagyon tudták maguk, se vadászni nem tudtak olyan hatékonyan azaz nagyon lecsökent a túlélési esélyük, időtartamuk. Nők viszont, ha elhagyták volna akkoriban a pasit, akkor értelemszerűen egy másik erőseb, job vadász ősférfiért tették volna, azaz eleve már egy másik védelmezőhöz csatlakoznak. Pasikám olyankor nem halt éhen, hiszen tudott vadászni és ha nem egy ősöreg ősember volt, akkor akadt még fiatal őslány is, akinek bejöhetett. Azaz a saját túlélését az, hogy az ősanyu elhagyta nem sokban befolzásolta.


És bár ez igy csak egy kissé humorosnak is beállítható teoretikus mese volt, de valóban ez maradt meg mind a napig, hogy ha nőt hagynak el, akkor jóval rosszabbak az esélyei mind életminőség terén, mind új pár találása terén (pl. nála maradnak a gyerekek, nem less túl sok szabadideje, öregszik, korosodó gyerekes nő kevésbé talál jó partit...azaz a közmegítélés szerint aljas, tapló a pasi, amiért otthagyta szegényt...


Természetesen egy kapcsolat két emberen múlik és akármelyik is akar válni, mindkettő hozzájárul ahhoz, hogy válás legyen belőle, ezért én egyiket se sajnálnám és nem is szoktam.

2015. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Passiflora ***** válasza:
100%

Egy férfinak épp ugyanúgy van joga elválni, vagy szakítani, mint egy nőnek, és ezt szerintem te is pontosan tudod.


Én még soha nem találkoztam olyan véleménnyel, ami szerint ez csak a nők "kiváltsága" volna, de ettől még elhiszem neked, ha azt mondod, hogy szerinted ez sokak véleménye.


Ilyen alapon az is sokak véleménye, hogy az asszony verve jó, egy jó asszony mindent elvisel stb.


A kérdés az, hogy ezek az emberek komolyan is gondolják-e ezeket, és ha igen, kell-e, érdemes-e foglalkozni a véleményükkel.

2015. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!