Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan magyarázzam el ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan magyarázzam el ezt a férjemnek?

Figyelt kérdés

5 hónapos lesz a kislányunk. Karácsonykor mindenki nálunk volt, mert nem akartunk vele sokat utazni. A családi ebéd után anyósom játszott vele, amíg én beszélgettem a többiekkel. Egyszer feltűnt, hogy anyósom eltűnt a gyerekkel. Kint találtam meg a konyhában, és épp egy sárgarépát toszkolt bele a gyerek szájába. Nagyon mérges lettem, mert a kislányom még semmit sem kapott anyatejen kívül, most pedig egészben nyomta bele a szájába a levesből kivett répát.

Elvettem tőle a gyereket, és mondtam neki, hogy többet ezt meg ne próbálja. Kicsit besértődött, mert nem sokkal később haza is ment.

Hetente egyszer járok tornázni. Az eset óta csak akkor ér rá látogatóba jönni, amikor nem vagyok otthon.

Nem vagyok rá mérges, nem kiabáltam, nem beszéltem vele csúnyán, azon kívül, hogy kijelentettem, a gyerek még nem kaphat mást, csak anyatejet.

Férjem szerint fél tőlem, ezért nem akar akkor jönni, amikor én otthon vagyok. Engem viszont nagyon zavar, hogy nem vagyok ott, amikor jön. Bevallom, félek, hogy újból ilyesmit fog csinálni, amikor nem vagyok ott.


2015. jan. 23. 12:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem vegyél vissza az anyatigris módból.
2015. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
71%

Nem egészen tiszta, hogy a férjed tud-e a répás esetről vagy sem? Szerintem inkább anyóssal kéne beszélned.


Belém egyébként 2 hónaposan csokit akart tunkolni a nagymamám (anyu anyósa).

2015. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
68%

Le lehet pontozni egyest, de igaza van. Nem "többet ezt meg e próbáld", hanem el kellett volna neki mondani, hogy Réka még anyatejes, nem szeretném, ha répával, vagy bármi mással etetnéd. Szólni fogok, ha már kaphat mást is.


Kérdező: beszéld meg anyósoddal ÉRTELMESEN, nem parancsolgatós stílusban.


Amúgy meg nem kell félni, ha normálisan megmondod neki, nem hiszem, hogy csinálni fogja. Ha meg fogja? Istenem, nem cigit dug a gyereked szájába - az más kérdés, hogy a határozott kérésed ellenére teszi.

2015. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Kései Sirató ***** válasza:
69%

Répa 4 hónapos kortól adható és almalé is. Nem annyira szőrnyű, amit tett.

A gyereknek nem lesz semmi baja, de ha te 6 hónapos koráig csak anyatejet akarsz neki adni, magyarázd el tapintatosan az anyósodnak.

2015. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
65%

Miert kellett "nagyon mergesnek" lenni? Altalaban 4 honapos kor korul kezdik meg a hozzataplalast, akkor mar elkezd lassan pureket, ilyesmit enni, peldaul repat (gondolom nem egy egesz karo sargarepa volt). Siman kulturaltan is lehetett volna kozolni, hogy anyuka, o meg nem eszik ilyet, es kesz.


Beszelj vele, es mondd meg hogy nem akartal raripakodni, csak megijedtel hogy valami baj lesz.

2015. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%

Magával a répa adással még nem is okozott volna nagy kárt, már ha odafigyelt hogy félre ne nyelje, hiszen az elsők között kaphatja a gyerek.

Én azt nem értem hogy egyes nagymamák miért éreznek ellenállhatatlan késztetést, hogy a szülői kérésnek ellen menjenek vagy titokban tömjék a gyereket mindenféle hülyeséggel.

2015. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

nem azzal volt a gond h répát kapott a gyerek !

hanem azzal ahogy kapta és hogy ezt nem beszélte meg a szülőkkel !


legközelebb mikor mennék tornára mégse menj és majd haza és tisztázd a dolgot !

a férjednek meg ha nem mesélted volna akkor mond el az ominózus esetet

2015. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem miért támadjátok a Kérdezőt. Számomra egyértelmű a kérdésből, hogy a nagymama tudta, hogy a baba még csak anyatejet kap és direkt az anya háta mögött titokban akarta megetetni. Én is adtam 4 hónaposan a gyerekemnek répát, de sokan 6 hónapig kizárólag szoptatni szeretnének és ezt illene, sőt mindenkinek kötelessége tiszteletben tartani. Egyébként sem egészben adjuk először a zöldséget, pláne nem az anyuka tudta nélkül. Ha esetleg valami baja lenne tőle (jobb esetben hasfájás, rosszabb esetben allergia), akkor még azt sem tudná, hogy mitől van.

Kérdező gondolom a férjedben megbízol és ő is otthon lesz, amikor az anyós megy. Mondd meg neki, hogy a baba még nem kaphat anyatejen kívül mást és ne engedje meg az anyjának, hogy bármivel megetesse a gyereket. Esetleg a nyomatékosság kedvéért jegyezd meg, hogy úgyis kiderülne, ha nem így tennének, mert a baba kakijában látszani fog. Ezek után a férjed még akkor sem meri majd engedni az etetést, ha esetleg egyébként megtenné.

2015. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
18%

Értem Én az elveid....de 5 hónaposan simán kaphat már répát, almát....ebben semmi ördögi nincs. És nem mellesleg semmi baja nem lesz a gyereknek ettől.

Két gyerekem van, tudom, hogy mit beszélek.

2015. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem az etetéssel van a gond. Hanem, hogy a szülők háta mögött, 'eldugva a gyereket' tesz ilyet az anyós. Ez elég jó jellemleírás és valószínűleg nem ez volt az utolsó eset, hogy a nagymama semmibe fogja venni a szülőket.

Kérdezőnek: egyszerűen mond el ezt a férjednek, amit ide leírtál. Anyónak meg nem kell elmondani, hogy mikor nem vagy otthon így nem tud ezzel játszani.

2015. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!