Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a férjemne...

Hogy magyarázzam el a férjemnek, hogy nem tud leszoktatni a vásárlásról?

Figyelt kérdés
Mivel nem hobbi vásárló vagyok, hanem csak a szükséges dolgokat veszem meg: mosópor, háztartási szerek. Még élelmiszert sem én veszek, mert közel laknak a szüleim, és ők látnak el. Viszont nem kívánhatjuk, hogy mindenben ők lássanak el, pláne, hogy mi ketten többet keresünk, mint ők. Ráadásul az ő szülei véletlenül sem támogatnak...
2008. dec. 8. 09:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés, engem is érdekel a válasz, Ez a vásárlás téma nálunk is állandó veszekedés, már lassan a kenyér miatt is vita lesz közöttünk. Egyszerűen nem fogják fel, hogy ami kell, az kell...
2008. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ó, de jó, egy sorstárs! Csekély vigasz, hogy van más is ilyen helyzetben, de legalább nem vagyok magányos! :-)
2008. dec. 8. 11:21
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy ezek a mai pasik túl sokáig élnek otthon úgy, hogy a fizetésük csak zsebpénz, aztán teljesen kibuknak, amikor rájönnek, hogy mindennapi dolgokra mennyi pénz elmegy. Kemény dolog lehet megemészteni, hogy a wc-papír nem magától terem a wc-ben, sőt még a hűtő sem önfeltöltős, a fizu pedig nem egy az egyben arra van, hogy szórakoztató elektronikára meg autóra költsék.
2008. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
Én pár évig erőlködtem, állandóan vitatkoztunk, hogy ez kell, az kell otthonra, hagyjon itthon pénzt, mert alapanyag nélkül nehéz főzni. Beleuntam, szarok rá. Ennek az lett az eredménye, hogy mindig üres a hűtő, este 6-7 után kezdünk neki a főzésnek, amikor hazajön, és abból amit ő hoz a boltból. Amikor már papírzsebkendővel töröljük ki a seggünket, akkor szoktunk nagybevásárra menni, kemény 10 ezerért. Mindig azzal magyarázza, hogy mennyit spórolunk így, más kajára kúrja el a pénzét, és mi milyen ügyik vagyunk, hogy egy fizetést minden hónapban félreteszünk. Egy számlára jön a pénzünk, hiába van hozzáférésem, ha egy doboz tampont veszek, azt is be kell jelentenem. Szóval nekem se könnyű, de más pasinak meg más okossága van. Anyámnak igaza volt: "minden férfi patkány"
2008. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egy hétre el kéne utaznod, rokonokhoz, vagy valamilyen ürüggyel, úgy, hogy nem hagysz otthon tartalékot, max. 1 napra legyen elég, és ha hiányzik neki valami, akkor majd ő elmegy, és megveszi.
2008. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez utóbbi jó ötlet. Hátha rájön, hogy a boltba csak felfelé mennek az árak és hogy milyen magasak így is, pláne a fizuhoz képest.


Az utolsó előttihez. Hagyd el azt a szemetet. Jó hogy nem már számlát kérjél a tamponról. Kívánom, hogy kelljen a férjednek is betét, tampon. Majd akkor meglátja mikor elönti a vér.


A kérdezőnek még. Ha az ő szülei nem segítenek semmivel akkor a pasinak pofa be duplán. Hiszen a te szüleid adnak akkor szinte sok mindent és ezeket ugye nem kell megvenni, na de ha meg kéne, akkor mi lenne. Bár én igazából azt mondanám a szüleidnek hogy ne adjanak semmi és megvenném azt is, hadd lássa a férj hogy mit is jelent. Vagy helyette adjanak az ő szülei.

Mi lesz így ha gyereketek lesz? Nem veszel majd pelust a kicsinek, mert ez luxuscikk? Vagy csak x ideig lehet pelusos, mert utána drága.

Nekem a kicsinél azt volt nehéz megszoknom, hogy ugye van mindig maradék, meg selejt. Ugye ők még nem tudják megbecsülni, illetve megmondani hogy mennyit kérnek. A többit meg ugye ki kell dobni, mert mégegyszer nem adhatom oda neki. Sokszor keveset (pl tápszer) meg nem adhatsz neki, mert addig üvölt. Nem tudom akkor majd mit mond a férjed. De akkor legalább mehet ő majd a boltba, te hivatkozol a gyerekre hogy fáj a hasa és nem tudsz menni, akkor majd rájön.


Az én pasim is igazán azóta meg és fogja fel a dolgokat amióta gyerek van. Neki meg ugye délben kell enni, és aránylag normális kaját, azt meg meg kell venni, ha kell ha nem.

Meg mondom neki minden nap, hogy basszus elmentem vettem egy tejfölt, meg egy kenyeret, meg egy wc papírt pl és hogy megint 1500-at fizettem, pedig alig vettem vmit. Van hogy nem is figyel rá, de én mindig elmondom neki hogy érezze a dolgokat ő is át, így nem is tud mibe belekötni. Bár rajtam nem szokta számon kérni igazából, de én szeretem megosztani több szempontból is.


Ne vásárolj pár hónapig és meglátja hogy nem hülyeségből mész vásárolni. Aztán meg mehet veled a listával ami kell otthonra és mondhatja mi kell anélkül hogy te beleszólnál, aztán a kasszánál fizesse ki. Kíváncsi vagyok mit szól majd!

2008. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: mondd neki, hogy tessék, ha ő jobban csinálná, akkor holnaptól ő osztja be a pénzt, és ő vásárol be. Közben biztos rájön dolgokra.

Mi együtt beszéljük meg, mire van szükség, és együtt vásárolunk be.

2008. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó válaszolónak: hidd el nem jön rá, legfeljebb, nem lesz otthon tisztasági betéted, arclemosód, és számos olyan cucc, ami nem csak a nőknek, hanem a férfiak számára is fontos higiéniai termékek.
2008. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy küldd el vásárolni.

Írjátok össze együtt a cetlit, és beszéljétek meg, mi kell és mi nem. Aztán menjen el és vegye meg. Ezt megcsinálod párszor, és sokkal csöndesebb lesz.

Amúgy rendszeresen is küldheted vásárolni (így, cetlivel). Férfinek sem törik le a keze, ha ilyet tesz.

2008. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg csak meg kéne beszélnetek a dolgokat. Bevásárló listával menni a boltba és menjetek együtt! nézzetek szét több boltban, piacon, stb. Én is megnézem hol mi mennyi. Ezzel nincs baj, de felesleges ez a feszültség keltés.


Ja és férfi vagyok, nálunk én vásárlok be leginkább.

2008. dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!