Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a férjemnek, hogy nem kell még egy kutya?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 1,5 éves westink. A férjemnek az utóbbi időben nagyon megtetszettek a boxerek, és most a fejébe vette, hogy vegyünk egyet. Hogyan magyarázzam el neki, hogy egy boxert és egy westit nem szerencsés egy helyen tartani!?Ráadásul még egy kutya plusz anyagi kiadás lenne, amire nincs szükségünk.

Anélkül szeretném visszautasítani, hogy megbántanám, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. Gonosznak érzem magam, hogy ellent akarok mondani neki, hiszen Ő mindent megad nekem, tehát fordított helyzetben beleegyezne, csak hogy én boldog legyek.

Ti mit tennétek a helyemben?


2009. febr. 20. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed tényleg tisztességesen ellátná azt a kutyát, és anyagilag is bírjátok szerintem ne ellenkezz :) Persze, ha csak hirtelen felindulás ez nála és utána a Te nyakadba szakad minden ne engedj!
2009. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed olyan, mint én, akkor nehéz helyzetben vagy. Amikor a fejembe veszek valamit, igen komoly érveket sorakoztatok fel mellette.:))


Az anyagi oldala a dolognak az érthető. Ha nem tudjátok megengedni, akkor ezt meg kell értenie. De biztos vagy benne, hogy nem tartható együtt a két fajta? A frissen jött kicsi kutyával szerintem jó barátok lehetnének. Gondolom, nem felnőtt kutyát akar vásárolni.

2009. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Már miért ne lehetne a két faját együtt tartani?? Bár hajlamosak őket az emberek sima ölebnek tartani (és nevelni), de azt azért ne felejtsük el, hogy a Westie is egy terrier, akinek az ősei vadászkutyák voltak! Szerintem két normálisan nevelt kutya között semmi probléma nem lehet. Ha pedig a férjed tényleg mindent megad neked, akkor már ne is haragudj, de ennyit te is megtehetsz.
2009. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem minden eddigi válasz hasznos volt.


De én úgy érzem a kérdező nem akar másik kutyát, tökéletesen megfelel neki ez a mostani helyzet, egy kutyával. Kicsit sem vágyik másikra, sőt...


Ülj le a férjeddel egyik nap és beszéljétek át lépésről lépésre az egészet. Hol fog aludni, ki mikor viszi sétálni, mennyi pénzt kell rákölteni havonta. Ha orvoshoz kell vinni vagy bármi ki tud-e venni a férjed szabadságot.

Kutya iskolába akarjátok-e vinni vagy mi lesz vele, mert azt nevelni is kell, a férjed mennyit ér rá vele foglalkozni? stb. Mindent beszélj át vele.


Nekem is vannak múló ötleteim, aztán mikor rákérdeznek a velük kapcsolatos dolgokra akkor döbbenek rá, hogy basszus... nem is olyan egyszerű :(


Sok-sok érvet gyűjts össze és faggasd ki a férjedet. Ha már mindenre, de tényleg mindenre gondolt, akkor mondd, hogy de te annyira nem szeretnéd, de majd meggondolod.

Vagy jó, legyen kutya de ő törődik vele többet, neked van dolgod. És cserébe vigyem el vacsorázni vagy valami.

Aztán majd te is megszereted a kutyust végül ;)

2009. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges összeveszni emiatt, 2 kutya nem kerül többe mint 1, vagyis azt a plusz összeget nem lehet észrevenni. Hogy honnan tudom? 2 kutyám van. a 2.-at úgy hoztam haza, hogy a szüleim tiltották. És voilà, a 2. kutya eddig költségei a 2 hónap alatt a 4 oltás, ami 10 ezer ft. És ezt nem vesszük észre, mert inkább legyen kicsit gagyibb telefonom, nem járok moziba meg diszkóba, de legalább van kutyám. Szerintem a férjed sem annyira felelőtlen, hogy csak úgy vakvilágba odavigye azt a kutyát. Ennyit igazán engedhetnél neki.
2009. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha nekem lenne baratnom es vele egyutt elnek , neki lenne egy kutyaja tegyuk fel westi (ami amugy nekem nem tetszik) es en is imadnam a kutyakat , es szeretnek egyet a kedvenc fajtambol es tudnam , hogy a penztarcam es az idom is engedne , akkor en kitartanek a sajat igazam mellett, en tobb kutyat is tartottam egyutt , kisebb fajtat nagyobb fajtakkal is es mindig jol kijottek. A ferfi ha a fejebe vesz valamit , azt nehezen adja fel, es ha nem lenne kutyaja masra koltene a penzt. Nem akarlak megserteni de szerintem onzo vagy es csak magadra gondolsz, ha annyira rosszul alltok anyagilag , akkor a Westit mert nem adjatok orokbe valakinek? (amugy meg gyerek vagyok szoval lehet nem vagom az ilyen felnottes dolgokat de ez az en velemenyem)
2009. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

21.35

Igen, a válaszod alapján határozottan gyerek vagy.


Én imádom a kutyákat, 4 kutyám van, de nem értem miért kell vkire ráerőltetni mégegy kutyát, akinek egy is elég.

Gondolom nem véletlenűl választották a westie-t. Kicsi, kevesebbet eszik, bírja a családi kassza.

De ha az anyagiakkal nincs is gond, akkor sem kell erőltetni, ha ő nem akarja.

Az ilyen "nem akart" kutyusok szoktak menhelyeken kikötni 1-2 év múlva.

Beszéljétek ezt át a férjeddel és kérj időt, de ne utasítsd el végleg a dolgot.

2009. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Így egy évre rá, megkérdezhetem, hogy mi lett végül? Lett még egy kutyi?
2010. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lett.:)) Én is igen kíváncsi vagyok!:)
2010. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne.

Kedves kérdező, hogy vagy, mi történt végül?

2010. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!