Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akinek bejegyzett élettársi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek bejegyzett élettársi kapcsolata volt, de szakítottak, azt ugyanúgy érvényteleníttetni kell, mint a házasságot? Vagy az nem olyan szigorú dolog, és férjhez mehet anélkül, hogy bármit intézne?

Figyelt kérdés
Ez csak úgy eszembe jutott, ahogy olvasgattam a kérdéseket, hogy ilyen esetben mit szoktak tenni?
2015. jan. 23. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy férjhez mehet-e, nem tudom, de szerintem valószínűleg igen. Egy új "szerződés" lép életbe, ami felülírja a régit. Viszont ameddig nincs megszüntetve az életközösség az előző partnerrel, addig lehetnek problémák belőle. Mindezt abból gondolom, hogy korábban olyan helyen dolgoztam, ahol nap mint nap jöttek a nyilatkozatok arról, hogy az élettársi kapcsolatban élők életközsége felbomlott, és ezentúl külön kezeljük az ügyeiket.
2015. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megint a kavarodás esete... "a bejegyzett élettársi kapcsolat" az az azonos neműek kvázi-házassága az anyakönyvvezető előtt, a regisztált meg az, amikor az akár különnemű, akár egynemű pár regisztráltatja a kapcsolatot a közjegyzőnél.

Kérdező, MELYIK a kérdés?

2015. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező keveri a bejegyzett élettársi kapcsolatot, ami kizárólag azonos neműek között jön létre és joghatásait tekintve bizonyos kivételekkel azonos a házasságéval és a REGISZTRÁLT élettársi kapcsolatot, amihez jogkövetkezmények csak annyiban fűződnek, hogy apasági vélelmet keletkeztet és megkönnyíti az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását, ami vagyonjogi szempontból lényeges. De ennyi.

Míg a bejegyzett élettársi kapcsolat házassági akadály, addig a regisztrált nem, sőt bármelyik volt élettárs kérelmére a közjegyző törli a kapcsolat tényét a nyilvántartásból.

Házasság érvénytelenség oka kizárólag a fennálló házasság vagy bejegyzett élettársi kapcsolat, a regisztrált nem.

2015. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igen, valóban nem voltam tisztában, hogy a bejegyzett az csak egyneműek részére szolgál, míg a regisztrált a hetero kapcsolatokra. Így már teljesen világos, köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 23. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyilvántartásba vételt azonos és különböző neműek is kérhetik.
2015. jan. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!