Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg kell/lehet tanulni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kell/lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Házassági válság, sokadik. A magam részéről elértem a mélypontot. Általában azon az állásponton vagyok, hogy ne élj olyan életet, amit a gyerekednek nem kívánnál. A szitu olyan, hogy a férjem számára viselhető, számomra nem. 3 gyermekünk van. Rohangálnak utánam, hogy mosolyra húzzam a számat, hiszen ehhez vannak szokva. A kérdés: Megéri és meglehet tanulni ebben a helyzetben meglátni a jót és harmonikusan élni? Nehéz megfogalmazni. Ugyanakkor nem szeretném, ha a gyerekeim azt hinnék, hogy normális (ne adj isten követendő) egy olyan házasság, amiben nincs gyengédség, összedolgozás, közös élmény stb. Értitek mire gondolok?
2015. febr. 4. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%

Értjük. Be vagy sózva.

"a férjem számára viselhető, számomra nem."

3 gyerek után már nem kéne agyalni, tenni kell a dolgokat. Nem széttéve a köteléket - a gyerekek ezt akarják!!!! (hacsak nem bántalmaz titeket az apa,iszik, nőzik, duhajkodik, de itt azt hiszem, nem erről van szó.)

2015. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sztem beszelj errõl a ferjeddel, marmint arrol, hogy mi hianyzik neked a kapcsolatotokbol es hogy tudnatok javitani rajta.


Ha ettol kategorikusan elzarkozik akkor valas, mert a gyerekek azt szeretnek h a szulok boldogok legyenek akar egyutt, akar kulon. Ha boldogtalan vagy, akkor nem tudod oket boldogga tenni es megerzik. Szoval az, h gyerekekkel benne KELL maradnod egy elcseszerintett hazassagban az hulyeseg:-))))

2015. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell és nem is szabad a gyerekek előtt megjátszani magad, mert akkor azt tanulják meg. Legyél velük őszinte és tanítsd inkább arra őket, hogy hogyan kell problémákat intelligensen megoldani.
2015. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem szeretném őket hazugságra tanítani, nem is vagyok jó benne. Ezért gondoltam, talán meg lehet tanulnom meglátni a jót... :)

Nem ver, nem nőzik, nem iszik. Csak depressziós. Az utóbbi 3 évben évente 9 hónapot töltött el mosoly nélkül köztünk. Én közben éltem, álmodoztam, pszichológust intéztem, vitaminok, tutujgatás stb. Aztán várandós lettem közös megállapodás után. Elvetéltem. aztán újra próbáltuk, de közben összeomlott, már végül nem tudott dolgozni, csak sírt a vállamon naphosszat. Közben végeztem a dolgomat és töretlenül mosolyogtam és biztattam a férjem. Aztán meghalt a baba és megszültem. Őt pedig elküldtem a pszichiátriára, mert szégyen vagy sem a 3 gyerekere és gyászomra maradt csak kapacitásom... A pszichiátria után az anyjához költözött, mert megkértem rá. Eltelt 3 hónap, most itt van ismét, jól van. Épp. Csak én haltam meg közben...

2015. febr. 4. 13:41
 5/17 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez. De kimondtad a lényeget: “csak én haltam meg közben”. Nem kell és nem is szabad sem magad, sem a gyerekeid miatt “meghalnod”.


Bőven elég, ha a párod lett depressziós. Sajnálatos, hogy még a segítségeddel sem nagyon sikerült talpraállni, mégha érték is nehézségek. Ha neki a gyerekei és a felesége jelenléte és a Te kitartásod, mosolyod, satöbbi nem adott elég erőt, akaratot, kitartást ahhoz, hogy legyőzze a depresszióját (most éppen ugyan jól van), akkor várható, hogy a későbbiekben is egy-egy kisebb-nagyobb probléma hatására megzuhan. Érdekes, hogy bár neked is lenne elég okod depressziósnak, letörtnek lenni (baba elvesztése), Te mégis csináltad a dolgodat, mosolyogtál és még emellett mindent megtettél azért, hogy ő jobban érezze magát. Gondolom túl vagytok már a beszélgetéseken is. Még esetleg egy-két komolyabb elbeszélgetést megérne, hogy megértetsd vele, hogy önmagával együtt Titeket is tönkretesz. Ha nem sikerül, akkor a válaszút marad. Nem feltétlenül válás, de egy ideig egymástól különélés. Hogy Te is fellélegezz.

2015. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na igen, az én fejemben ez történt. De az övében (nagyjából): "ok, az utóbbi pár évben, nem vettem úgy részt a család életében, de tettem a dolgom kerestem a pénzt, amit az asszony nem hálált meg. Aztán megzuhantam és az asszony még otthonról is elküldött. A saját házamból, a saját gyerekeimtől!"

Így most visszacuccolván, hajlandó lenyelni a békát és egy háztartásban élni velem.

És tárámm, mindenkinek igaza van. De mit számít.

2015. febr. 4. 14:17
 7/17 anonim ***** válasza:

Ez így nincs jól egyáltalán. Így csak eléldegéltek egymás mellett mint két szobatárs. Egyikőtökben ott van a sértettség, a másikótokban pedig marad az ábrándozás és így szépen, csendesen felőrlődtök mindketten. Csak Te rosszabbul fogod viselni, mert neked továbbra is ott vannak a gyerekek, akikről gondoskodsz és továbbra is ott lesz a férjed, akit támogatsz. Így megintcsak magadra marad szinte minden. Az nem elég, ha a férjed pénzt keres. Legyen ott. Veletek. Ne csak testben.


Vigyázz magadra, ne őröld fel magad.

2015. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

bocsánat

de én úgy gondolom h ezt együtt kellet volna végigélnetek és nem külön külön !

igen hiba volt elküldened az anyához !

szerintem most neked sem ártana egy dilidoki ! és egy párterápia sem !

2015. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudtuk együtt megélni, ugyanis nem volt jelen. Csak testben. Ami gondolom, köszönhető volt a zsáknyi gyógyszernek. Nem igazán tűnt fel, hogy elvesztettem a babát...
2015. febr. 4. 16:32
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

"Aztán megzuhantam és az asszony még otthonról is elküldött. A saját házamból, a saját gyerekeimtől!"


Azért őt is meg lehet érteni. Ez nagy hiba volt..

2015. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!